Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość temperaturka

Temperatura ciala

Polecane posty

Gość mini55
narazie doszukuje sie objawów Boli mnie troche brzuch ,ale nie jak przy okresie i czesciej sikam... ale moje obserwacje sa niestety nieco subiektywne ... dzis lece jeszcze odebrac wyniki badan ? mam nadzieje ze nie brak mi niczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość temperaturka
Ja bylam u ginekologa przed zaczeciem staran. Zbadal mnie i bylam wtedy na etapie odstawiania tabletek. Powiedzial iz bez problemu moge straca sie o dziecko:-) mam nadzieje, ze sie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość temperaturka
Mnie dzisiaj strasznie glowa boli, przez pogode. Pochmurno i tak szaro... Humoru cos nie mam. Tabletki zadnej nie biore z obawy zeby dziecku nie zaszkodzic- oczywiscie jesli jestem w ciazy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz dawno odstawiłam ale zrobiłam sobie ogółne badania krew i mocz i dodatkowo na toksoplazmoze bo mam kociaki w domu a na pazdziernik mam termin na USG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podobno apap i paracetamol mozna brac przy ciązy ale nie sa to do konca sprawdzone informacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość temperaturka
Paracetamol bralam pare dni temu, bralo mnie przeziebienie. Nie chce zbyt duzo tego w siebie pakowac. Musze tez z kawy zrezygnowac. W sumie duzo nie pije, bo jedna na 2 dni, ale wydaje mi sie ze lepiej gdybym wcale ni pila. A Ty masz jakies nawyki z ktorych musisz zrezygnowac jesli okaze sie iz jestes w ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w zasadzie tez tylko Kawa juz od dwóch tygodni nie pije... no w zasadzie sporadycznie ale na poczatku bylo mi ciezko... Na szczescie nie pale, no a co do piwka to choc bardzo lubie ,ostatnio mi nie smakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość temperaturka
ja za alkoholami ogolnie nie przepadam, w sumie szapmana to jeszcze raz na jakis czas wypilam. Wiadomo jak bede w ciazy (albo jesli juiz jestem) to rezygnuje definitywnie nawet z lampki szampana. Papierosow nigdy nie palialm wiec choc z tym problemu nie bede miala. I jak? kiedy zamierzasz zrobic test?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość temperaturka
Strasznie mnie korci najchetniej zrobilabym juz dzis! Ale raz juz robilam i zobaczylam tylko jedna kreske... To bylo w lipcu i mam nadzieje, ze nie przezyje tego poraz drugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam mieszane uczucia ... mam cholerna ochote zrobic ale okrutnie sie boje wyniku ,, a tak pozatym to test przed okresem nie jest do konca wiarygodny.. wiec juz sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość temperaturka
ide zjesc obiadzik. Odezwe sie potem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyniki mam ,jeszcze je muszę skonsultowac z lekarzem lub farmaceuta ... a od jutra do pracy wracam po urlopie wiec moze jakos mi zleci ten tydzien narazie zazeram sie kwasem foliowym i jem czeste posilki wrazie W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmiezylam sobie temperature 37,2 a zazwyczaj mam koło 36 a jak z tym u Ciebie? a tak przy okazji mierzysz elektrycznym czy rteciowym ??????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska___
hej Wam :) :) Okres powinnam dostac 15 wiec to piatek. Jesli ten test byl za wczesnie zrobiony to jak nie dostane okresu to go powtorze. W sumie to sama mam mieszane uczucia. Bo juz tak troszke sie nastawilam ze moge byc w ciazy. Choc z drugiej strony to moze i dobrze bo spokojnie skoncze szkole. W sumie 26 lat to jeszcze mam czas :) :) w sumie troszke mnie brzuszek pobolewa. No nic zobaczymy z czasem :) A i wlasnie jakie badania robilyscie? u mnie mama miala toksoplazmoze i tak czasami mysle ze moze tez zrobic bo naprawde dlugo ja leczyla - nas po prostu zawsze sa jakies zwierzatka w domq Nawet w tym moim :) Tez tak czasami mysle ze co z praca - jest bardzo stresujaca - a chcialabym pracowac jak najdluzej. Pozdrowka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miska jak twoja Mama leczyla sie na toksoplazmoze?? Ja przypuszczam ze mam przebytą bo od zawsze u mnie w domu były koty.. widzisz troche do dupy z tym naszym prawem prorodzinnym i troche trudno sie utrzymac jak tylko jedna osoba pracuje.. Ja mam to szczescie ze po ewentualnym maciezynskim bede mogla wrócic do pracy... wiec moge smiało sie zaciążyc.. Temperaturka jak tam trzymasz sie?? Ja dzis rano test robiłam ale nie wyszla mi dokladna kreska bardziej jej cien .. ale juz nie mam takich nerwów co bedzie to bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A pytalas jeszce o badania jakie przed ciąża od lekarza pierwszego kontaktu ja wzielam sobie na morfologie mocz cukier ale przy okazji mozesz sobie zbadac cisnienie i jak Ci da, bo mnie nie dala badanie na grupe krwi (ale podobno jak jestes juz wciazy to bez problemu daja) od ginekologa na toksoplazmoze Cytologie USG no i jeszce dentysta trzeba wyleczyc wszystkie ząbki a oprócz tego jak nie chorowalas to przydałoby sie zaszcepic na różyczke, mozna na żółtaczke no i oczywiscie trzeba żrec kwas foliowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny tak czytam od poczatku wasz temat..ja jestem w 8 miesiacu wiec juz mam za soba starania :) zaszlam za drugim podejsciem, tez mialam okolo 37 stopni i po tym odkrylam ze jestem w ciazy no i z dniem planowanej miesiaczki zrobilam test i wyszedl pozytywnie.Jesli okaze sie ze jestescie w ciazy wasz lekarz da wam wszystkie skierowania na badania wiec nie musicie sie martwic, a jest tego sporo :) bedzie dobrze nie wolno sie martwic i nastawiac bo sie rozczarujecie jakby nie bylo tak ja za pierwszym razem..ale bedzie dobrze :) zobaczycie:) jakbyscie cos chcialy wiedziec piszcie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska___
Hej :) Moja Mamam leczyla toksoplamoze jedzac przez miesiac takie antybiotyki przy ktorych musiala pic pare razy dziennie drozdze bo ponoc te antybiotyki mogly zle wplynac na szpik kostny stad nakaz drozdzy Bardzo sie przez ten okres leczenia meczyla. Troche przytyla bo nie mozna bylo jesc na czczo. I te drozdze to bylo chyba najgorsze. Ale udalo sie jej - a ja zarazem sei martwie, ze skoro ona miala to moge miec i ja. Co do mojej pracy to mam dobra prace moj maz tez. Ale wczesniej nastawialm sie bardziej na sukces - co spowodowalo ze zapisalam sie do szkoly. A jesli chodzi o powrot do pracy po porodzie to o to sie martwic nie musze. Mam to zagwarantowane. W sumie naprawde bylo by zle gdybym powiedziala, ze czegos mi w zyciu brakuje. Mamy swoje mieszkanie, dobra prace. Mamy przede wszystkim siebie. Ale jakos tak postanowilismy sobie ze postaramy sie w przyszlym roku, bo jeszcze w tym roku czeka nas slub koscielny - a to to dopiero wydatki :) :) W piatek pewnie dostane okres - okaze sie. Przestalam mierzyc temperature - jestem za bardzo zabiegana. Wczoraj zaczelam robic swoje zaproszenia na slub :) Milego dzionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska___
aaaaaaa i jeszcze - mam gr krwi ARH- ogolne badania ze wzg na moje zdrowie mam systematycznie robione- bo kiedys mialam anemie - wiec teraz krew 2 razy w roku kontoluje. i niestety nie wiem jaka gr krwi ma moj mezulek trzeba bedzie sie wybrac i mu zrobic badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od 1 dnia cyklu az do owulacji temperatura ciała jest normalna (zwykle 36,6) a po owulacji wzrasta (o ile to sprawa indywidualna, niektorym tylko o dwie kreseczki, innym np o 5...) i utrzymuje się az do przyjscia miesiączki. Zwykle 1 dnia miesiaczki (czyli 1 dnia cyklu) spada. W przypadku ciąży jest brak miesiaczki, a temperatura podwyzszona utrzymuje sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość temperaturka
Witajcie Dziewczynki. Ja nadal testu jeszcze nie zrobilam, ale juz lezy w szufladzie i spokojnie czeka na odpowiednia chwile. Specjalnie kupilam taki, ktory robi sie dopiero po pierwszym dniu spodziewanej miesiaczki, bo wiem, ze jakbym kupila inny to juz dawno bylby zrobiony. Tak to wiem, ze musze poczekac i tyle:-) Na toksoplazme nie widze koniecznosci robienia badan, bo nie mam stycznosci z zadnym zwierzakiem, tymbardziej kotem. Ostatnio wlasnie myslelismy z mezem nad kupieniem zwierzaczka i na mysl przyszedl nam kotek perski, ale jakos skonczylo sie tylko na pomysle i dobrze, bo chociaz teraz nie mam obaw czy moze cos nie tak ze mna. Jeszcze pare dni i zrobie ten upragniony test, oczywiscie jesli predzej miesiaczka nie rpzyjdzie:-( Pozdrawiam Was cieplusio i zycze milego dzionka:-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość temperaturka
jesli bedziecie na Kaffe to prosze piszcie co u Was, bo tak jakos razniej jak czytam Wasze posty:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
temperaturka - musisz wiedziec ze toxo mozesz sie zarazić grzebiąc w ziemi, np pielegnujac ogródek... To mit ze jedynie koty roznoszą tą chorobe. Radziłabym Ci sie jednak przebadac w tym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość temperaturka
Witaj. Bedac u lekarza (ginekologa) mialam przeprowadzany "wywiad", stwierdzil iz te badania sa niekonieczne. Naprawde nie mam stycznosci nawet z ziemia:-) Ogrodka nie mam, w piaskownicy sie nie bawie:-) Mieszkamy w bloku i zadne z moich sasiadow nie posiada zwierzatek. Ale dziekuje za rade!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość temperaturka
Z tego co wiem co wlasnie glownie koty roznosza ta chorobe. Moj kuzyn gdy byl w wieku dzieciecym ( bylo to trzydzieci pare lat temu) przypuszczalnie bawiac sie w piaskownicy wlasnie sie tym zarazil. Bynajmniej tak twierdza lekarze. Dzis nie widzi na jedno oko. Chyba ze 2 lata non-stop jezdzil po szpitalach i te operacje... Naszczecie choroba nie rozprzesstrzenila sie dalej. jego brat tez byl tym zarazony, ale naszczecie wykryli to szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello Temperaturka co do toksy to mozna sie tez zarazic jedzac surowe mieso.. Mie tez Ginekolozka powiedziała ze kot nie rowna sie toksoplazmozie a mimo to nalegalam na skierowanie .Lepiej wiedziec na czym sie stoi Miska to kiedy ten slub ???? A z ta toksoplazmoza to jeszcze jest tak, ze jak masz juz przebyta to nie musisz sie martwic ,,Ja mam nadzieje ze juz mam przeciwciała A tak pozatym Temperaturka ja Cie nie chce namawiac ale ja tez robilam takim testem co sie robi w dniu spodziewanej miesiaczki... Dzieki Kaatioszkaa ... Jak Twoje malenstwo . Wiesz juz czy chłopczyk czy dziewczynka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich gorąco :) Widzę, że jest nas coraz więcej :) Może zrobimy tabelkę ;) jak na innych tematach są. Temperaturka - ja z chęcią będę pisać :) mini55 - jestem takiego samego zdania nt tokso - lepiej zrobic badania i miec pewnosc ze sie jest zdrow :) ślub 17 listopada 2007 koscielny bo cywilny już był ponad rok temu :) Wiecie co z tymi testami to ja Was podziwiam za tą cierpliwość - ja za każdym razem jak kupiłam to udało mi się wytrzymać tylko do dnia następnego :D J_A_N_A - mieszkamy neidaleko siebie :) Jak Wam dziś dzionek minał? :) Pozdrówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miśka widze ze Cie wzieło na maksa Dobrze dobrze nie ma na co czekac trza dzieci rodzic bo mamy niz demograficzny:) ;) a tak powaznie to czujesz jakies objawy ??czy tylko te przedokresowe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) no z ta tableką to raczej tak zeby sie blizej poznac - ja w ciazy nie jestem - a to w sumie nie przeszkadza, zeby nie zrobic tabelki :) Mi to sie az tak nie spieszy ja na cale swoje 26 lat zrobilam razem z 3 testy :D Pozdrowka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×