Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ella_f

do dziewczyn ktore braly fenoterol

Polecane posty

Gość ella_f

Kiedy go odstawilyscie urodzilyscie od razu? tzn pare dni po? czy pare tygodni? od czego to zalezy ze jedna kobietka urodzi od razu po odstawieniu a inne czekaja jeszcze np 3 tygodnie? jestem w 34tc, mam bardzo duza dzidzie bo ma wymiary jak na 37tc i za dwa tygodnie pojade na nastepna wizyte i ginka mowila ze zaczniuemy odstawiac fenoterol bo wtedy dzidza moze byc juz bardzo duza. Tylko nie wiem tez czy odstawia sie go stopniowo zmniejszajac dawki czy od razu koniec brania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stronka
ja odstawilam calkowicie w 37 tygodniu i za 5 dni urodzilam corke - porod mialam expresowy - 3,5 godziny nie martw sie - bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ella_f
mam silnie skrocona szyjke ale nie mialam nigdy zadnych plamien, skurczow itp. Problemem jest tylko duza dzidzia ktora mi na ta szyjke naciska za mocno i dlatego sie skraca, wiec sie zastanawiam czy urodze od razu czy nie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stronka
ja tez nie mialam plamien, skurczow nie czulam a szyjka mi sie skracala i rozwierala calkowicie bezbolesnie :) porod rozpoczal mi sie odejsciem wod plodowych - bylam wtedy w szpitalu i od razu zabrali mnie na sale porodowa - okazalo sie, ze mam juz 5cm rozwarcia - bez ani jednego bolesnego skurczu :) jesli Twoja dzidzia jest duza to mozliwe, ze urodzisz szybciej po odstawieniu fenoterolu - ale czym sie martwisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ella_f
no wlasnie niczym, wole szybciej urodzic :) chcialam sie dowiedziec jak mniej wiecej u roznych kobiet to bylo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stronka
ahhh no to powodzenia i szybkiego porodu :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odstawiłam w 37

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odstawiłam w 37
przepraszam :D a urodziłm dzień po terminie, poród wywoływany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nie odstawiłam i urodzilam 2 tygodnie przed terminem :) Nie ma reguły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ella_f
no niby nie ma reguly ale chyba jednak wiecej dziewczyn troszke pozniej urodzilo.. kurcze ja bym wolala od razu bo potem dzidzia coraz wieksza bedzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak założono mi pessar czytałam wiele wypowiedzi na różnych forach i raczej dziewczyny pisały, że po zdjęciu poród byl szybciej i latwiejszy - szybko nastepowało rozwarcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Po odst ...
Urodziłam miesiąc po odstawieniu po równało sę 3 dni po terminie. A tak mnie straszyli, że z takim skórczami itp to urodzę odrazu po odst.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ella_f
Az miesiac....? kurcze... a fenoterol bralas tylko i wylacznie bo mialas wczesniej skurcze czy szyjka Ci sie skracala czy moze jeszcze z innego powodu?? Myrra ja tez slyszalam ze porod jest szybszy ale ja pessaru nie mam, tylko na tabletkach jestem ze sie tak wyraze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, sorki, topiki mi się pomieszały :) Fenoterol ma hamować skurcze, więc teoretycznie po odstawieniu - powinien niedługo nastąpić porod. Ale tak jak pisały dziewczyny - nie ma reguły - każdy organizm inaczej reaguje. Ja np. nie zdążyłam odtawić fenoterolu i 2 tyg przed terminem odeszły mi wody. Skurczów nie mialam, rozwarcie na 0,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezkoocenic
odstawilam w 37 urodzilam po terminie, porod mi wywolywali, skonczylo sie cc fenoterol bralam od 28 tyg ciazy i 2x lezalam w szpitalu czesciej odstawia sie F i czeka troche na porod, niz odtsawia i rodzi tak mowil mi moj gin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ella_f
Myrra to nie odstawilas fenoterolu w 37tc? moja ginka wlasnie chce mi tak odstawic i chyba wszystkie babki w tym tygodniu odstawiaja? ciekawe dlaczego tak jest ze czesciej jak sie odstawi to i ta sie donosi, przeciez lek juz pewnie nie dziala a kobietki po odstawieniu w 37tc dochodza do 40tc albo i dalej i wywolywac trzeba. No a wiadomo ze fenoterol sie bierze jak sie ma wlasnie skurcze i ryzyko przedwczesnego porodu, a potem jak dzidzia moze juz wyjsc to ona nie chce :) dziwne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ella_f
sluchajcie a co sadzicie o tym? ja biore fenoterol od 26tc ale tylko dlatego ze mi sie szyjka skraca, skurczow nigdy jakos nie mialam (no chyba ze bym miala gdybym nie zaczela brac). To moze ja jednak urodze pare dni po odstawieniu jesli tylko ze wzgledu na ta szyjke biore? moze mi sie rozwarcie zrobi od razu? skurczy nie mialam ale moze przyjda wraz z rozwarciem i odstawieniem fenoterolu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×