Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Olinek

DZIEWCZYNY Z ENDOMETRIOZA

Polecane posty

hey Zakładam ten topik choc nie wiem czy znajdzie On swoje zwolenniczki. Mimo ze na Kaffe jestem juz dlugo i mam tez \"swoj\" topiki jakos nigdy nie rzucil mi sie w oczy topik ktory zajmowalby sie tym zagadniem -ta przypadloscia.... Moja histroria po krotce jest taka . Jestem juz mam 8letniej Oli.Małą przyszla na swiat w wyniku CC. Połtora roku temu zapadla decyzja o rodzenstwie... Do tej pory Go nie ma Po polrocznych staraniach zaczelam juz czuc lekki niepokoj gdyz przy Małej niebylo zadnych problemow. Finalnie trafilam do kliniki leczenia nieplodosci-tam po koleii eliminowalismy roznosci. Przeszlam badanka hormonalne wszeslkiej masci ktore byly ok. Wykryto u mnie podczas wymazow urealpazme ktora zaleczylam. M robil badanie nasienia -l Mialam tez 2 nieudane inseminacje i badanie Hsg po ktorym zdecydowalam sie na laparoskopie. Jestem tydzien po zabiegu-i wiesci nie sa dobre. Owszem niby wszystko jest ok.Ale moje jajowody sa z uposledzona droznoscia...cos tam niby przełazi-wiec lekarz nieobstawia zrostow .Ale bylo kilka malych ognisk endometriozy ktore skoagulowano i podejrzewa ze to ona moze blokowac te jajowody... Zaproponowal leczenie Dipherelina... Czyli zatrzymanie miesiaczkowania tzw. sztuczna menopauza na okres kilku miesiecy.( i to mnie wląsnie przeraza) Potem mamy sie starac tez max do pol roku.Jesli sie uda to zostaje tylko ivf.Dodam ze oboje z M jestesmy na to przygotowani-przynajmniej mentalnie. Mam pytanie do dziewczyn ktore przeszly lub przechodza taka \"droge cierniowa\" Jak to u Was wyglada? albo wygladalo? Czy uwazacie ze warto podejmowac to leczenie? czy przynosi efekty? -chodzi mi glownie o starania. Nadmienie ze ja nie mialam wczesniej podejrzen o te chorobe.. Mialam robiony marker CA125 i byl w dolnej normie... Zadnych bolesnych miesiaczek .Nic.Ale i ognisk bylo zaledwie kilka... Ale te jajowody Bede bardzo Wam wdzieczna jesli podzieliscie sie swoimi doswiadczeniami ze mna i z innymi. Moze jesli nas wiecej-ten topik kiedys posluzy rada dla innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariola19761
Tutaj na kafeteri dziewczyny nie bardzo wiedzą co to jest Endometrioza ! Pod tym linkiem jest nas bardzo dużo ! Zapraszam !http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=33396

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariola19761
Nie wiem co się dzieje ! Link nie wchodzi ! Wpisz sobie w Googlach ENDOMETRIOZA i wejdz na 3 link ENDOMETROOZA -NIE JESTES SAMA . Gazeta .forum .Pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za info.. Nawet chyba juz przeczytalm kilka historii u WAs:) Dziwne ze tak malo osob cos o tym wie.. Bylam tez na Bocianie cos przeczytac i tam jest mnostwo na ten temat..myslalam ze moze u nas na kafe tez sa osoby z tym problemem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariola19761
A Ty masz zdjagnozowaną endometrioze - czy lekarz tylko ją podejrzewa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariolko.. Hmmmm. nikt mnie wczesniej o to niepodejrzewal ani ja siebie tez nie. Wszystkie wyniki byly dobre.Łacznie z tym CA125. Dopiero podczas laparo okazalo sie ze bylo kilka ognisk i ze je wypalono. Ale kontrast mimo dwkrotnego podania nie chce przejsc ...cos tam bulka jak to powiedzial ginek-ale to tyle co nic.Podejrzewa ze to ogniska w jajowodach blokuja swobodny przeplyw.... ale nie umie mi powiedziec czy to leczenie przyniesie jakas poprawe czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×