Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bardzo mało zorientowana

Mam podpisac oświadczenie o potrąceniu z wynagrodzenia

Polecane posty

Gość bardzo mało zorientowana

kwoty nienależnego wynagrodznia wypłaconego mi za okres niezdolności do pracy z powodu choroby lub opieki nad chorym dzieckiem. Czy chodzi o to, że gdy pójde na zwolnienie chorobowe to nie wyplacą mi zasiłku albo będe musiała go zwrócic? Czy to zgodne z prawem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo mało zorientowana
Pomóżcie bo nie wiem czy warto w ogóle w to wchodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewna nie jestem
ale chyba ci to potraca z pensji jesli podpiszesz. Popytaj na forum dla prawnikow, albo na stronce www.e-prawnik.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo mało zorientowana
Pytałam juz na forum prawnym i nie bardzo chcą mi tam pomóc :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
czy to co podałas to jest dokładna tresc tego oświadczenia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo mało zorientowana
Dokładnie jest napisane tak: "Wyrażam zgodę na potrącanie z mojego bieżącego wynagrodzenia kwoty nienalzeżnego wynagrodzenia wypłaconego mi za okres niezdolności do pracy z powodu choroby lub opieki nad chorym powstałej w miesiącu poprzedzającym wypłatę."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
oki, spytam sie w poniedziałek o to mojej kadrowej, bo w piewszych skojarzeniach pomyslałam bym jak ty, jesli bys sie na to zgodziła dobrowolnie to bylo by to zgodne z prawem, gorzej jak byłby to warunkiem przyjecia do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo mało zorientowana
Ale to chyba jest warunek przyjęcia do pracy. Byłam dziś w firmie, w której mam pracowac i właśnie dostałam to i inne ciekawostki do podpisania. Pewnie gdy tego nie zrobie to mnie nie przyjmą albo zwolnia po okresie próbnym :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
a kiedy musisz oddac podpisane papiery? bo ja bym sie w poniedziałek wypytała o co w tym chodzi bo sama jestem nawet tego ciekawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
a kiedy musisz oddac podpisane papiery? bo ja bym sie w poniedziałek wypytała o co w tym chodzi bo sama jestem nawet tego ciekawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
a kiedy musisz oddac podpisane papiery? bo ja bym sie w poniedziałek wypytała o co w tym chodzi bo sama jestem nawet tego ciekawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
a tak wogole to podejrzane bo dlaczego miałabys nie otrzymac wynagrodzenia za L4, dziwna to firma, bo jeszcze z takims czyms sie nie spotkałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo mało zorientowana
To bank więc tym bardziej jest to dla mnie dziwne :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bardzo mało zorientowana
dopiero 24.09 ale we wtorek mam isc na badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
to w poniedziałek dam ci znac co mysli o tym moja kadrowa tak mniej wiecej popołudniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bardzo mało zorientowana
dzięki bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może po prostu wynagrodzenie jest płatne z góry, czyli np. za październik wypłata będzie juz 1 października, a potem sie okaże, że w dniach 15-20 będziesz na zwolnieniu - za te dni nalezy Ci się niższe wynagrodzenie. W związku z tym, że wypłacono je już w całości - masz jakby nadpłatę. Nalezy ją więć rozliczyć w miesiącu nastęonym - w listopadzie. Takie oświadczenia stosuje się właśnie w przypadku \"wypłat z góry\". Chyba, że faktycznie chodzi im o coś innego. Ale nie sądzę, tak jak opisałam jest raczej pewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie...1965
M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie...1965
Mnie się wydaje , ze chodzi o to zebyś nie chorowałą i nie brałą nigdy opieki nawet jak bedziesz chora , bo Ci nie zapłacą i nie będziesz się mogła nigdzie odwołać , bo podpisałaś to oświadczenie , a tym samym zgodziąłś sie na takie własbnuie warunki pracy. Ale z drugiej strony to jest chwyt poniżej pasa , przecież nikt chyba nie choruje dla przyjemności , a w życiu różnie jest , a jak odpukać będziesz musiałą mieć jaką operację , czy konieczność hospitalizacji na dłużej to co , nie zapłacą Ci , chol...ka jasana , co za kraj i jak tu zyc przy takim podejściu , faktycznie kto moze trzeba stąd sper....ać , ale docvzekaliśmy czasów , nie...??? Pozdrawiam...🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie...1965
Słyszałam o podpisywaniu oświadczenia , ze nie jest się w ciaży , ale o chorobowym nie słyszałam aż do teraz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie...1965
Powinnaś iśc do sadu pracy i zapytać , czy takie warunki to zgodne z prawem wogóle sa ??????????????????????????? A jeśli nie to złóz skargę i poproś o anonimowość i podpisz to oświadczenie i przedstaw w sadzie pracy , to jest nieodplatne więc sie nie obawiaj , a pracodawca i tak nie będą wiedział , że Ty zrobiłaś , a może konsekwencję wyciagnie sąd i bedziesz mieć dowód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *** *** *** ****
a i napisz co ci powiedzieli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo mało zorientowana
Na pozątku też myślałam, że to chodzi o zwykłe chorobowe ale tam jest wyraźnie napisane "nienależne wynagrodzenie". Ale dzięki za te telefony, Jutro zadzwonię. Zobaczymy co powiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czemu szukacie dziury w całym. Przeczytajcie mój wpis wczesniejszy. O nienależnym wynagrodzeniu mówimy również, gdy wypłacono je w całości - czyli w 100%, a wystąpiła przerwa - czyli np. zwolnienie lekarskie, za które nalezy sie 805 wynagrodzenia. Jesli więć wypłacono wczesniej \"za dużo\", to owo \"za dużo\" staje sie tym nienaleznym wynagrodzeniem, które nalezy potrącić. I to cała prawda o tym oświadczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
cały czas o tobie pamietam autorko topik, moja kadrowa jest teraz bardzo zajeta jak bedzie miała chwile to ja zapytam. Tosia1- o tym przypadku co piszesz, to nie jest wymagane podpisane przez pracownika oświadczenie, jest jeszcze kilka innych potracen które pracodawca moze bez zgody pracownika odjac z pensji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obowiązkowe nie jest, ale wiele firm stosuje takie oświadczenia. Moze trochę nadprogramowo, ale wg mnie treść tego oświadczenia wskazuje jednoznacznie, że własnie chodzi o przypadek, który opisałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
tosia1 mi podobnie tylko w tych czasach rzadko sie spotyka aby pracodawca płacił "z góry" za wynagrodzenie. bardzo mało zorientowana, a tobie to powiedzieli ze kiedy beda wypłacac wynagrdzenie, jesli masz umowe o prace to spojrz tam, bo byc moze jest tam zapisane jak płacone bedziesz miec wynagrodzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kadrowkaa
Tosia1 ma racja potwierdzam i to nie jest żaden przekret, wiele banków płaci np. 26-27 i jesli pojdziesz 29 na zwolnienie to masz nieslusznie naliczone 100% i te 20% musisz oddac tzn potrąca Ci z nastepnej wyplaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×