Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Etna2222

Komunikacja w Londynie

Polecane posty

Gość Etna2222

Hej mam prosbe do zyczliwych-kumatych w tym temacie osob mieszkajacych juz dluzszy czas w Londynie :-) Moze najpierw opisze moja sytuacje-pracuje jako Au Pair-musze sie dostac do szkoly ktora jest w miasteczku obok- dojezdzam autobusem-2 razy w tygodniu i do centrum Londynu w weekend. Mieszkam w 6 zonie na poludniowy-zachod od centrum.Z mojej miejscowosci moge dojechac do centrum Londynu bezposrednio tylko koleja-kupoje travelcard-6,70£-jezdze jedynie w soboty i niedziele-wiec mam pytanie - czy wiecie moze sa jakies tansze dla mnie sposoby zeby dostac sie do centrum?Moze jakies weekendowe travelcard? Wiem ze jest cos takiego jak oyster? ale jak dziala-nie mam pojecia. Moze jest ktos na tym forum z Kingston Upon Tames -to miasto jest bardzo blisko mnie-fajnie by bylo gdyby ktos mi mogl poradzic jak z Kingston moge sie dostac autobusem do centrum-slyszalam ze to jest troche taniej na oystercard?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbaaa
www.tfl.gov.uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oyster nie dziala w pociagach
tzn. dziala - ale tylko tygodniowy czy miesieczny, a nie taki, na ktory wplacasz pieniadze na pojedyncze bilety. szczerze mowiac, jak na londyn 6,70 to wcale nie tak duzo, niestety... autobusem z kingston do centrum, zwlaszcza w weekend, bedziesz jechala wieki, ale mozesz sprobowac kupowac bilet do ostatniej stacji w 2 strefie i potem przesiasc sie na autobus -pierwsza strefa jest najdrozsza. oyster - w autobusie, jak sie placi pay as you go - przejazd kosztuje funta, w ciagu dnia nie sciagnie Ci wiecej niz wynosi cena dziennego biletu autobusowego - czyli trzy funty. czyli czwarty przejazd jest juz za darmo trzeba przylozyc bilet do czytnika, ale nie zabierze Ci pieniedzy (ale to pod warunkiem, ze bedziesz jezdzila tylko autobusem na pay as you go, nie metrem; jesli metrem tez - to sciagnie Ci maksymalnie tyle, ile wynosi dzienny bilet na te strefy po ktorych jezdzisz). dosc to skomplikowane przyznaje, jak masz jakies pytania, albo cos nie jest jasne, to pisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiesz.......
jak placisz w autobusie oystercard to placisz 1 funt za przejazd a w metrze wynosi Cie to 2 funty gora 2.50 f w jedna strone oczywiscie jezeli masz oystercard zaladowana na tydzien to wszystkie autobusy masz za darmo.Mozesz wsiadac i wysiadac ile razy chcesz ale metro masz wtedy wliczone w cene w zaleznosci od tego na ktore strefy masz wykupione.Za inne musisz doplacac okolo 2 funty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oyster nie dziala w pociagach
ale nie oplaca sie kupowac tygodniowego biletu jak sie jezdzi do londynu tylko dwa razy w tygodniu, wtedy bardziej sie oplaca 'pay as you go'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbbbbbbbbbb
ja sobie kupuje tygodniowa oysterke 5-6 , dziala w pociagach i w autobusach na wszystkie strefy, z 6 strefy jade sobie do 5 (okolo 40 min busem a pociagem 10)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oyster to Wielki Brat
bardziej stalinowski niz Stalin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość etna22
Dziekuje Wam Slicznie za odpowiedz:-) W sobote wybieram sie do Londynu-opracowalam wiec sobie plan:-) Z mojej miejscowosci Hampton Count jade autobusem do Richmond tam biore metro i jade do centrum. Czyli calkowity koszt przejazdu to3£ - 1£ autobus i 2£ metro-jak dobrze zrozumialam?bo nurtuje mnie wlasnie cena jednorazowego przejazdu metrem z zonu 4 do centrum-stacja westminster?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zobacz tutaj
jezeli masz oyster to zaplacisz £2.00-weekend , £2.5-pon-pt, natomiast normalny bilet bedzie cie kosztowal £4.00 jezeli nie masz oyster, to kup sobie na stacji i top up na jakas kwote, bedzie taniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oyster nie dziala w pociagach
e nie, metro duzo drozej, bo chcesz jechac do pierwszej strefy. w ogole najlepiej to sobie kup dzienny bilet na wszystkie strefy - w weekendy jest taniej, nie wiem dokladnie ile to teraz kosztuje, ale mysle, ze sie najbardziej oplaci. w ogole dzienne bilety wychodza najtaniej, mozesz tez nabic oysterke najakas sume - np. 5 czy 10 funtow, wiecej niz dzienny bilet Ci z niej nie zabierze, reszta zostanie na potem. ale - oysterka typu top-up nie dziala w pociagach, a dzienny bilet (daily travelcard) tak, wiec jak jedziesz gdzies pociagiem, to lepiej kupic dzienny. jak mieszlama za londynem, to tam mozna bylo kupic taki laczony bilet - kupowalo sie dzienny z miejscowosci gdzie sie mieszkalo + na londyn i to wychodzilo najtaniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×