Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tylko nie bijcie

Zakładam własną firmę - proszę o instrukcje.

Polecane posty

Gość tylko nie bijcie

Witam! Chcialabym zalozyc wlasna firme. Czy moglibyscie w punktach wypisac, co powinnam zrobic? Czytam i czytam w necie i sie juz troche gubie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najpierw do urzedu miasta, badz gminy, potem urzad statystyczny, potem skarbówka, obowiazkowo załozenie konta...i chyba tyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko nie bijcie
a jak to ma sie z oplatami? Sporo biora za zarejestrowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba 100 zł o ile dobrze pamietam...to w urzedzie miasta. A jesli chodzi o urzad statystyczny gdzie pojedziesz po regon, chyba nie. W skarbówce tez, tam złozysz tylko dokumenty.ot i tyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Sama założyłam ostatnio firmę więc mogę coś doradzić. Jedno jest pewne że mam dość urzędów!! To straszne ile czasu trzeba spędzić w urzędach!!Iwiecznie czegoś brakuje czegoś nie uzupełniłaś itd...mam dość W urzędzie miasta płacisz 100zl. ale gdybyś byla osoba bezrobotna to wyciągasz zurzędu pracy pisemko ze przez ostatnie ileś msc.jestes bezrobotną i nie płacisz nic Przy załatwianiu regonu nic nie placisz.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko nie bijcie
Dzieki Dziewczyny! A czy gotowe druki (zakladam, ze wypelnia sie jakies) mozna pobrac z internetu? Margola - a jaki biznes rozkrecasz? Ja jestem po biotechnologii, ale chyba nie ma jak handel...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
druki mozna pobrac z netu, wpisz w google "druki ips" i tam znajdziesz wszystko do GUS to wypełniasz RG-1 w urzedzie skarbowym NIP-1 (jesli jako osoba fizyczna bedziesz prowadzic działalnosc ) i jesli bedziesz vatowcem to należy wypełic VAT-R a z tym sie wiąze opłata 170 zł no i jeszcze zostaje rejestracja w ZUSie ale co i jak sie wypełania to nie wiem bo akurat sie tym nie zajmuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×