Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tak chcę

jak mieć bliźniaki??

Polecane posty

Gość kjifhvuidfv
PREGNYL- encyklopedia leków- działania niepożądane- Większość działań ubocznych w leczeniu złożonym (gonadotropina + menotropina) u kobiet wynika z nadmiernej stymulacji jajników (20%). Efekt ten zależy od indywidualnej wrażliwości pacjentek na preparat. 1/1000- Gromadzenie się wody w jamie brzusznej, gromadzenie się wody w płucach. C i ą ż a m n o g a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tego się nie da zaplanować. Moja mama jest bliźniaczką jednojajową, tata bliźniakiem dwujajowym, więc w zasadzie były u mnie ogromne szanse na bliźniaki, a mam jedno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyczytałam ostatnio w necie
że ciąże bliźniacze zdarzają się częściej u starszych mam i u mam z nadwagą. Moze po prostu trzeba poczekać do 40 i w tym czasie trochę utyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aulinauj
podobno teraz ma ten wieksze szanse na bliżnięta kto nie miał w rodzinie blizniąt ja mam mame od bliżniak€w i co mam jedno dziecko u mojego męza nikt nie był od bliżniakow a brat ma i u jednej siostry też były i co jak to działa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaki ten jod trzeba brać? jakaś preparat? a ten kwas foliowy to w jakich ilościach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proszę odpowiedzcie mi w jaki sposób mogę zdobyć jod skoro jest on tylko na receptę i za 4 miesiące chcem przestać brać tabletki anty żeby zacząć brać jod i folik a czy mogę jednocześnie dwa miesiace przed końcem tabletek anty zacząć brac jod i folik proszę was o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy może jod i folik jakos zle współgrają z tabletkami anty i najpierw je odstawić żeby zacząć brać jod i folik i prosze o pomoc skąd ten jod wziąść skoro on tylko na recepte a ginekolog nie bardzo chciała mi przepisać mówiąć że to mało prawdopodobne by zajsc w ciaze blizniaczą biorąć jod z folikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniagniezno
pani wermich mam pytanie od kiedy pani sie stara ja tez chce miec bliznieta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniagniezno
nio wlasnie wjakich ilosciach foilik trzeba brac i ten jod prosze opilny odpis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yhym..
od tylu:) i beda blizniaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniagniezno
jakos jest ta pozycja i niema ciekawe odczego to zalezy?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ^^Mama^^to^^ja^
Jejku. Jak to mieć bliźniaki.. ? Nie jesteśmy jasnowidzami, albo ciaza mnoga, ALBO pojedyńcza. Ja wpadłam w wieku 18 latach po tabletkach antykoncepcyjnych. Brałam rok, i po roku wpadłam. Teraz moje małe kochane maja po 7 miesiecy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniagniezno
ja bralam po oku anty i niemoge zajsc wciaze niewiem jaki jest problem nadodEK MIESIACZKA NIEPRZYCHODZI WTERMINACH TYLKO CIAGLE SPOZNIA SIE OD 2MIESIECY jest ciagle inaczej masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniagniezno
????????????dla mamy to ja ???????????????????????????????????zazdroszcze tobie blizniaczek wielkie szczescie i dlaciebie gratulacje masz jakies focie slodkie pociech wysli na emila mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja brałam jodid
bardzo długo ze wzgledu na tarczyce moja i za kazdym razem folik minimum 3 m-ce zanim zaczelismy sie starac o dzidzie i jakos mam 2wie córcie i zero blizniakow. Nie wiem jaki lekarz przepisze jodid jak nie ma sie zaburzonej pracy tarczycy mi w poprezdniej ciazy wrecz kazali odstawic bo nadmiar jodu bardziej szkodliwy niz niedobór :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja brałam jodid
Niedobór i nadmiar Duży niedobór jodu w I połowie ciąży powoduje u dziecka najcięższe zaburzenia w rozwoju mózgu. Prowadzą one do ciężkich porażeń kończyn i kretynizmu. Takie przypadki notowano przy dużych niedoborach jodu, spożyciu poniżej 25 g na dobę. Z kolei przy umiarkowanym niedoborze jodu obserwowano upośledzenie wyższych funkcji mózgu, jak zapamiętywanie, kojarzenie i ogólny poziom inteligencji. Nadmiar jodu może prowadzić do zwiększenia częstości występowania niedoczynności tarczycy. Mechanizm tego zjawiska nie jest do końca poznany. Sugeruje się rozwój procesów autoimmunologicznych oraz wtórne hamowanie czynności tarczycy przez jod. Przy dłuższym niekontrolowanym stosowaniu wywołuje nadczynność tarczycy. Dlatego przed suplementacją należy sprawdzić poziom jodu w moczu i stan czynnościowy gruczołu tarczowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli zamiast łykać tabletki wystarczyłoby jeść to co zawiera jod żeby było 200-250g. z pani wypowiedzi wynika że nie każdemu przepiszą ten jod?ja za 4 miesiące chcem odstawić tabletki anty i zacząć brać folik no i chciałam ten jod tak żeby postarać się o blizniaki no i ta pozycja to wiem że na pieska najlepiej ale czy biorąc jeszcze tabletki anty mogę już zacząć brać przez 3 miesiące folik?no i co z tym jodem jeść dużo tego co ma jod wystarczy?czy jakoś starać sie o ten jod. Rozumiem też że przed zajściem w ciąże dobrze jest zrobić to badanie moczu na wykrycie jodu w organizmie podejrzewam że to u rodzinnego ale mam mu powiedzieć powód dlaczego chcem to badanie czy jak ? proszę o odpowiedz i cieszę się że to forum ktoś odwiedza Pani aniagniezno ja sie jeszcze nie staram prosze uwaznie przeczytać mój post

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marynatadomiesa
po braniu tabletek a. często są trudności z zajsciem w ciąże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurfre
jak dorobic sie blizniakow?? PRZEZ KALKĘ :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajniemaciekochane
ja tez slyszalam o tabletkach - ciezko o ciaze blizniacza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Myślicie ze kolejna ciąża po poronieniu może okazać się ciąża bliźniacza?/ ja poroniłam moja dzidzie w 4 miesiącu. Odczekałam trochę i teraz znowu jestem w ciąży:) U mnie w rodzinie ( z mojej strony) jest parę bliźniąt i ja sama mam siostrę bliźniaczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewiemjaksienazywam
Zasada jest Prosta Kochacie się... wiesz e jesteś w ciąży Kochacie się ... i znowu jeseś w ciązy i już masz bliźnikaki rekord to Osmioraczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Jakie dawki jodu dziennie trzeba przyjmować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak myslicie???????????? Moj ojciec z blizniat, siorka mojej may tez z blizniat w rodzinie babci byly kiedys bliznaki ze strony matki czy ja mam szase na bliznieta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak myslicie???????????? Moj ojciec z blizniat, siorka mojej may tez z blizniat w rodzinie babci byly kiedys bliznaki ze strony matki czy ja mam szase na bliznieta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bliźniaki to nie dzieci
To małe diabły które tylko wyglądają jak dzieci :p teraz na poważnie. Pamiętaj że bliźnięta TO DWA OSOBNE USTECZKA DO NAKARMIENIA . Osobne wydzierajace się ryjki i dwie pupki. Zastanów się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie w rodzinie tez nigdy nie było bliźniaków:)i własnie jestem w 19 tygodniu..z bliźniakami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skąd wy się bierzecie kobiety? Może zastanówcie się nad tym czy w ogóle mieć potomstwo skoro nie potraficie samodzielnie myśleć... W pierwszej kolejności bierzcie książkę od biologii i czytacie, to nie jest trudne, zamiast dawać sobie głupie, niesprawdzone rady, które tylko mogą zaszkodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×