Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pinia_paulinka

Pinia, Kiwi i Asia zapraszaja na pogaduchy!!!

Polecane posty

Kiwi plan mamy taki że jak mi umowę przedłużą ( w maju) to mamy się starać ale jak to będzie i czy nie zdygamy :D to się okaże Borys na razie nie rzuca się na ziemie , ale truciciel się z niego zrobił masakryczny . Non stop tylko na rękach by był... Może to nie bunt ,a tak się u niego ten lęk separacyjny objawia . No bo w sumie najgorzej jest jak się nim nie zajmuje i z kimś np rozmawiam ... No a dziś musiałam przy nim siedzieć zanim usnął bo płakał .... Co do samodzielności... to Borys potrafi zjeść drugie danie i kaszkę samodzielnie ale tylko jak ma na to ochotę , bo zazwyczaj mu się nie chce machać łyżką i każe się karmić :D Za to Franek mojej siostry je sam od kilku miesięcy i to zupy ... poważnie, zamiata łyżką jak stary :D:D U nas też z pożegnaniami nie ma problemu , Borys daje buziaka robi papa i leci do swoich zajęć :) Ja myślę że to dużo zależy od dziecka ... Asiu to szalejesz z prezentami :) ... Kiwi ciężko z zabawkami dla dzieci w tym wieku . Sama się zastanawiam co kupić Borysowi żeby się dłużej tym zajął . Ale chyba nic takiego nie ma :D Ostatnio zaczynamy się bawić w karmienie misiów , kładzenie ich spać ,dlatego pomyślałam że zamówię mu wózek dla "lalek" Może w następnym tygodniu przyjdzie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mini moja lila ma taka lalke jak w tym linku z wozkami... ja zawsze dzieciakom na gwiazdke dosc drogie prezenty kupuje a to dlatego ze: -mamy mala rodzine i w zasadzie tylko od nas dostaja prezenty i zeby nie byli pokrzywdzeni z tego powodu to dostaja cos ekstra... -gwiazdka jest raz w roku i chce zeby im sie pozniej jako doroslym kojarzyla z czyms bardzo przyjemnym -ja jako dziecko tez wlasnie tak mialam ze dostawalam ekstra prezenty pomimo ze moja rodzinka nie za bogata i bylam bardzo szczesliwa pozniej juz nie dostaja jakis super prezentow nawet na urodziny bo wtedy to sie raczej koncentruje na tym zeby jakos fajnie wspolnie czas spedzic i jako prezent to tylko jakis drobiazg... wiec chociaz niech na gwiazdke maja jakies fajne prezenty... no ale marcinowi to i tak malo bo on by chcial znacznie wiecej... jak z nim rozmawialam co by chcial na gwiazdke zeby sie tak wstepnie zorientowac to jak zaczal wymieniac to konca nie bylo... jakbym mu chciala kupic wszystko co on chce to nie wiem czy by mi ze 3000tysie wystarczyly na niego samego... a zamierzam przeznaczyc na prezenty 1500 (juz razem na gwiazdke i mikolajki)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu zdradzisz co sobie zażyczył Marcin ?? :) Dziś w nocy Borys wstał o 1 i chciał się bawić ... potem płakał bo nie chciałam mu pozwolić iść spać z jego kubkiem z wodą ... Kurcze nie wiem jak reagować w takich sytuacjach ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu to Marcin szaleje . Przerażają mnie takie potworowe zabawki ... wiem , ze pewnie mnie to też czeka :D A Borys dziś kończy półtora roku ... i chyba na tę okazję przyszedł dziś wózek . Super jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MINIu, to dopiero przedsmak zabwkowy. Borys tez bedzie mały wojownik:) Jaki wózek kupiłaś, wrzuć linka, U mne wczoraj przyszedł śpiworek do wózka. Wziełam rozmiar 110 i kurde torche długi. ale jakos da sie go pdwinąć i będzie znośnie. Ale jaki ciepły, milutki w dotyku. Lence bedzie ciepło. Co do zabawek to dla Olgi w planach sa takie zabawki: http://www.allegro.pl/item818647040_ponyville_cukiernia_my_little_pony_kucyk_62336.html http://www.allegro.pl/item814626678_my_little_pony_ponyville_6_kucykow_w_tubie.html http://www.allegro.pl/item807526889_simba_arielka_z_dlugimi_wlosami_simba.html Na Mikołaja kupiłam jej cos takiego: http://www.allegro.pl/item808380321_quercetti_fantacolor_mozaika_10mm_280szt.html A dla Leni to mam naprawdę problem. Jedyne co wymyśliłam to klocki drewniane. O takie np. http://www.allegro.pl/item809872768_klocki_kolorowe_drewniane_100_szt_produkt_polski.html Lena ma ostatnio fazę na słowo "mama". Ciagle tylko mama. a jak pojawi sie na horyzoncie tata, to dodatkowo "tata". Nonstop, tak jej się spodobało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwi link do wózka jest wyżej :D Już się chwaliłam :D:D:D Lenka mi przypomina Borysa z tym wołaniem . On też non stop Mama i Tata i Ciocia ( jak jest ciocia ) Ostatnio jak bylismy u rodziców to łaził i krzyczał dziadzia i baba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezu, MINIu, ten wózeczek dewniany juz widziałam, tylko coś m isie popieprzyło, ze Ty spacerówkę teraz dla Borysa kupiłaś. Chbya za mało sypiam.... A ten drewiany ózeczek boski, super jest. Jaki kolor wybrałaś? Lena do swojego reprtuaru nawoływań dołączyła jeszcze "Olgaaaa, Olgaaaa". No normalnie ubaw mamy. A jak wyraźnie wymawia, skubana:) Dziewczyny, co z propzycjami prezentów??? Błagam, jestem w lesie z pomysłami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny katastrofa!!! moj marcin przyniosl wszy ze szkoly... pani na zebraniu mowila ze sa w szkole wszy ale dlaczego od razu marcin musial zlapac... no i mamy w domu kwarantanne... smarujemy glowy jakimis swinstwami i wszystko prac musze... ja z mezem nie mamy o dziwo ale na wszelki wypadek i tak sie smarujemy, ale lilka niestety sie zalapala na bonus... z nia to ciezko bo gnidy trzeba powyciagac i powybijac a ona sie nie daje... oj mowie wam koszmar normalnie... dzis w szkole bylam i maja cos z tym robic bo co z tego ze ja dzieciaka wylecze jak on pojdzie spowrotem do szkoly i znow to przyciagnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASIU, to Ci prezent Marcin przyniósł, ech... I jak walka z tym cholerstwem???? Idzie jakoś? U nas Lena odkryła słowo "mama" i nonstop krzyczy "mama, mama, mama". Normaklnei musze czase zwiewac przed nią, bo zycia nie mam, jak mnei dorwie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwi i co wymyśliłaś już co na prezenty ?? Asiu jak walka z insektami ... a Borysowi chyba piątki idą , ma lekko podpuchnięte dolne dziąsła i co chwile ma paluchy w buzi .. Chyba nie będzie lekko skoro już go drażnią Wasze dzieciaczki też tak się bawią ze udają że śpią albo piją albo jedzą ?? Borys namiętnie nakrywa się pieluchą mówi pi ( śpi) i zamyka oczy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MINIU, na razie mam pomysł na prezenty dla Olgi. A dla Leny mam wypatrzone wiaderko drewnianych klockow. Takie cuś: http://moda.allegro.pl/item808533533_klocki_drewniane_eichhorn_100_el_wiaderko_sorter.html A do buta to nadal nie wiem:( Zapodajcie jakieś pomysły, please. MINIU, Lena nie bawi sie w taki sposóbj jak Borysek. Za to lubi targać wszędzie swoja podusię do spania i kłaść sie na niej na środku pokoju. Tyłkiem do góry:D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja lila juz od dawna tak sie bawi... tylko ze ona nie mowi ze spi tylko kladzie sie na poduszce zamyka oczy i chrapie... i lubi karmic nie tylko siebie ale tez lalki misie i nas... walka z insektami zakonczyla sie w dniu w ktorym sie zaczela wiec nie jest zle... zastanawia mnie tylko czy marcin znow nie przywlecze czegos... a u nas zebow nowych nie widac... nie mamy jeszcze ani jednej trojki juz nawet o piatkach nie mowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwi śliczne klocki .... mam też pomysł na prezent dla Lenki http://www.allegro.pl/item819566036_ukladanka_drewniana_puzzle_zwierzaki_4536a.html Asiu , dobrze ze Marcin ma krótkie włosy ... Ja pamiętam że parę lat temu miałam wszy . Wyobraź sobie że miałam je z dwa miesiące, (byłam przekonana że mam na coś uczulenie , do głowy mi nie przyszło że to mogą być wszy :D ) a nikt w z mojej rodziny się nie zaraził . Chyba przez to że farbowałam włosy i były podtrute :D:D:D Aniu , Piniu , Emilko co u Was ?? Nie ładnie się tak nic a nic nie odzywać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu uśmiałam się z chrapiącej Lilki :D Borys też karmi misie i nas już od dawna ale ostatnio hitem jest spanie . A jak ja udaję że śpię to Borys budzi mnie całuskiem he he Tatuś go nauczył ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie tez mialam nawolywac... ja to nie mam co pisac... u nas nuuudy... lilka wczoraj spadla z krzesla i ma guza na pol czola... tluka sie wiecznie z marcinem (tzn. lilka mu wiecznie wszystko zabiera i sie drze a marcin nie robi nic-bo w sumie nie ma co zrobic), takze ogolnie wszystko po staremu i nic sie nie dzieje... lilki ulubionym slowem od jakis 3 dni jest "blabo" (tlumacze: brawo), chodzi i krzyczy "blabo, blaboooo!!!" i klaszcze w rece...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas senny dzionek dziś. Olga pojechała z tatą na zakupy, bo dzis gosci mamy. Lenka sobie słodko pochrapuje:) Wczoraj byliśmy w Gdańsku na zakupach. Już mam prezenty dla dzieci na Gwazdkę, jak się cieszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiwi szybko z tymi prezentami sie uwinelas... a co kupilas wkoncu??? ja stracilam koncepcje bo przez internet juz nie zamowie bo nie dojdzie a nie wiem co jest w sklepach bo dawno nie chodzilam... musze ktoregos razu skoczyc do smyka, pewnie przed mikolajkami sie przejde...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASIU, no własnie, byliśmy w Smyku. Drożyzna, zabawek nawalone że przejść nie można. Z dziećmi to lepiej nie wchodzić, bo nawet dorosły potyka sie o kartony z zabawkami. Udało nam się zakupić taki fajny grający domek-farmę dla Lenki oraz klocki: http://www.allegro.pl/item808533533_klocki_drewniane_eichhorn_100_el_wiaderko_sorter.html ale nie 100szt. tylko 50 sztuk kupiliśmy. dla Olgi kupiliśmy: http://www.allegro.pl/item835414669_ariel_arielka_syrenka_simba_magiczne_wlosy.html i zestaw z kucykami Pony. Nie mogę go znależć na allegro. Jeszcze pewnie będę coś musiała wymyśleć na prezenty od teściów.A do buta to takie coś mam: dla Lenki: http://www.allegro.pl/item839100391_klocki_sensoryczne_oryginalne_baby_blocks_polecam.html i dla Olgi: http://www.allegro.pl/item830130792_tt_quercetti_mozaika_fantacolor_270_grzybkow.html Co tam u WAs, piszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiwi widze ze olga sie wkoncu przekonala do dziewczecych zabawek... a tak sie martwilas... ja sie wkurzylam na meza bo prosilam go zeby dzis wzial wolne i tez mielismy ogarnac dla dzieci prezenty (przynajmniej na mikolajki), a on zapomnial i wzial jakas robote... zla jestem na niego bo znow pewnie zostanie wszystko na ostatnia chwile i na mojej glowie... przeciez mikolajki juz w niedziele a poza tym w weekend mamy szkole wiec musze to ogarnac do piatku i to podczas gdy marcin bedzie w szkole zeby nie widzial... mala moze widziec bo ona jeszcze i tak malo rozumie... marcin ma jutro przedstawienie w szkole... moze uda mi sie jakos nagrac i gdzies wrzucic to wam pokaze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASIU, no u nas z zabawkami to tak łatwo nie jest. Lena jak coś chce Oldze zabrać, to od razu krzyk. Nie mogę sie doczekać chwili, kiedy sie będą razem bawić. Jeszcze z rok? Z nowosci to Lenie wyszla dolna trójka. Ze słów doszło: "plose" (proszę):) No i juz dosć ładnie sama je przy stole. Strasznie cche być samodzielna. I dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASIU, przekonała się, ale nie do końca w sumie. Nie ma u niej typowych zabaw jak opieka nad bobaskiem czy takie tam. ale chętnie sie bawi kucykami chociaż. Slij Marcina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej . Widzę Kiwi że już zakupy porobione :) Boys dostał od mojej firmy pana ziemniaka :D takiego z dziurami do których się wkłąda oczy , uszy itp .. A i ostatnio super trafioną zabawką okazał się przebijak z ikei ... Bardzo lubi się nim bawić ... Jak Wasze dzieciaczki mają jakieś ulubione zabawki to piszcie może coś skorzystam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matko, 3 hipermarkety dzis zaliczyłam w poszukiwaniu czapki mikołajowej. I wiecie co? Nie dostałam:( Zła jestem jak diabli, a do przedszkola potrzebna na jutro. No nic, Olga założy swoja czapkę z pomponem, czerwoną i będzie jakoś. MINIU, Lena też ma tą przebijankę, ale jakoś nie lubi jej, za to u nas hitem jest laptop dla dzieci.Zauważyłam ,ze Lena bardzo lubi dźwiękowe zabawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja poszlam jednak do pracy na grudzien... kiwi u nas na stoisku sa czapki mikolajowe hehe... lilka chora-tzn. chyba jej zeby ida bo tak reaguje jak na zeby, ma katar i biegunke taka nie za ostra... no mam nadzieje ze jej wkoncu trojki wyjda bo szczerbata jest strasznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Już tu nikt nie zagląda ?? Co tam u Was ?? Jak dzieciaczki ?? Ja ostatnio zabiegana jestem bo w pracy grudzień to najowocniejszy miesiąc . Dobrze ze to już koniec . Borys mi dorasta , coraz więcej mówi . Strasznie komunikatywny się zrobił . Potrafi już powiedzieć nam co chce , za pomocą słów , dzwięków i gestów ... Dużo słów już powtarza ale jeszcze większość w swoim języku . Np bleble ( bieronka) blabla (broda) dzibi (drabina) :D Asi Ty coś wspominałaś kiedyś o ćwiczonkach rozwijających mowę .. Dla jakiego wieku są przeznaczone ?? Uwielbia wierszyki , i jak mu czytam albo mówie to wtrąca te słówka które pamięta i umie powtórzyć . Zresztą co chwilkę muszę mówić wierszyk lub śpiewać piosenką Mamy też postępy nocnikowe . Jak jest bez pieluchy to bardzo często woła już siku ( owszem zdarzają się wpadki ) gorzej z kupką , mówi dopiero po fakcie .. Na wiosnę pewnie już odstawimy pieluchy całkowicie . A jak tam Wasze dzieciaczki pewnie masa zmian , strasznie jestem ciekawa . Przesyłam Wam kilka zdjęć . Mam nadzieję że odwdzięczycie się tym samym pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Już tu nikt nie zagląda ?? Co tam u Was ?? Jak dzieciaczki ?? Ja ostatnio zabiegana jestem bo w pracy grudzień to najowocniejszy miesiąc . Dobrze ze to już koniec . Borys mi dorasta , coraz więcej mówi . Strasznie komunikatywny się zrobił . Potrafi już powiedzieć nam co chce , za pomocą słów , dzwięków i gestów ... Dużo słów już powtarza ale jeszcze większość w swoim języku . Np bleble ( bieronka) blabla (broda) dzibi (drabina) :D Asi Ty coś wspominałaś kiedyś o ćwiczonkach rozwijających mowę .. Dla jakiego wieku są przeznaczone ?? Uwielbia wierszyki , i jak mu czytam albo mówie to wtrąca te słówka które pamięta i umie powtórzyć . Zresztą co chwilkę muszę mówić wierszyk lub śpiewać piosenką Mamy też postępy nocnikowe . Jak jest bez pieluchy to bardzo często woła już siku ( owszem zdarzają się wpadki ) gorzej z kupką , mówi dopiero po fakcie .. Na wiosnę pewnie już odstawimy pieluchy całkowicie . A jak tam Wasze dzieciaczki pewnie masa zmian , strasznie jestem ciekawa . Przesyłam Wam kilka zdjęć . Mam nadzieję że odwdzięczycie się tym samym pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Już tu nikt nie zagląda ?? Co tam u Was ?? Jak dzieciaczki ?? Ja ostatnio zabiegana jestem bo w pracy grudzień to najowocniejszy miesiąc . Dobrze ze to już koniec . Borys mi dorasta , coraz więcej mówi . Strasznie komunikatywny się zrobił . Potrafi już powiedzieć nam co chce , za pomocą słów , dzwięków i gestów ... Dużo słów już powtarza ale jeszcze większość w swoim języku . Np bleble ( bieronka) blabla (broda) dzibi (drabina) :D Asi Ty coś wspominałaś kiedyś o ćwiczonkach rozwijających mowę .. Dla jakiego wieku są przeznaczone ?? Uwielbia wierszyki , i jak mu czytam albo mówie to wtrąca te słówka które pamięta i umie powtórzyć . Zresztą co chwilkę muszę mówić wierszyk lub śpiewać piosenką Mamy też postępy nocnikowe . Jak jest bez pieluchy to bardzo często woła już siku ( owszem zdarzają się wpadki ) gorzej z kupką , mówi dopiero po fakcie .. Na wiosnę pewnie już odstawimy pieluchy całkowicie . A jak tam Wasze dzieciaczki pewnie masa zmian , strasznie jestem ciekawa . Przesyłam Wam kilka zdjęć . Mam nadzieję że odwdzięczycie się tym samym pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×