Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lambhorgini

Jak uczyc dziecko języka obcego?

Polecane posty

Córka ma 6 lat.Jest dwujęzyczna-mowi po polsku i francusku. Chcę,żeby zaczęła się uczyc francuskiego,ale nie wiem,jaki sposób nauki będzie dla niej najlepszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slomka22
Najlepiej niech oglada bajki w oryginale, szczegolnie te ktore juz widziala. Skandynawowie mowia tak dobrze po angielski, bo u nich wszystkie prgoramy sa z napisami zamiast lektora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale nie wiem,czy powinnam ją zapisac do jakiejs szkoly jezykowej czy np.kupic ksiazke i uczyc sama,czy moze zalatwic,zeby jakas nauczycielka przyjezdzala do domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj syn ma 5.5 roku
i tez jet dwujezyczny pol- fr,angielskiego zaczal sie uczyc teraz w maternelle, oprocz tego szkola proponuje dodatkowe kursy dla dzieci "tres loudique".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka78_
a jak to zrobiłyscie ze wasze dzieci mówią w 2 jezykach? same uczyłyscie w domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj syn ma 5.5 roku
mieszkam z rodzina we Francji, problem mam z utrzymaniem jezyka pol, szczegolnie z corka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mąż jest Francuzem,przez pierwsze 4 lata życia Martynki mieszkaliśmy we Francji.Ja mówiłam do małej po polsku,tata po francusku.Teraz mąż już całkiem nieźle mówi po polsku i córeczka woli z nim rozmawiac po polsku,co mnie martwi,bo boję się,żeby nie zapomniała języka.Staram się zachęcac ją do czytania i oglądania bajek po francusku,wchodzenia na francuskie strony internetowe i niby chętnie to robi,ale i tak się obawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja 6.letnia corka uczyla sie 3 lata w przedszkolu (metoda hellen doron), a od wrzesnia chodzi na kurs do empiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slomka22
Wystarczy, ze rodzicie konsekwentnie mowia do dziecka wylacznie w swoich ojczystych jezykach i dziecko staje sie dwujezyczne. Mozg dziecka pracuje inaczej niz doroslego i dziecko nie musi sieddziec z ksiazka do gramatyki. Skoro corka ma dopiero 6 lat, to wystarcz jej ogladanie telewizji, ewentualnie nauka jakichs piosenek czy zabaw. Moj kuzyn wlasnie w wieku 6 lat nauczyl sie sam niemieckiego ogladajac jedynie bajki niemieckie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj syn ma 5.5 roku
sa fajne bajki po fr "diego" i " dora l'exploratrice", moje dziecinauczyly sie z tego liczebnikow, kolorow, kilku czasownikow- bohaterowie bajek sa dwujezyczni fr-ang, na poczatek ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×