Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pizzaaaaa

ciasto

Polecane posty

Gość pizzaaaaa

Dziewczyny znacie jakis przepis na ciasto do pizzy? Tylko chodzi mi szczegółowo ile czego bo ja w kuchni noga jestem i musze wiedziec dokladnie ile czego trzeba aha i te ciasto czym posmarowac keczupem, koncentratem? A moze sosem pomidorowym - tylko jak go zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pizzaaaaa
zadna z mam nei piecze pizzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
35gram drozdzy rozpuścić w letniej wodzie dodać pół szklanki cukru, 1łyżeczka soli pół szklanki oleju pół szklanki mąki wszystko wyrobić i odstawić na 10 min do lodówki.Nie dłużej! Uformować,posamrować sosem lub ketchupem i dac składniki. Smacznego :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pizzaaaaa
aha czyli najpierw te 35gram drozdzy rozpuscic w wodzie? A czy rozpuszczą sie w letniej wodzie czy trzeba stawiac na lekko cieply palnik ( tak robi moja babcia)? a jak mozna zrobic sos do pizzy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pizzaaaaa
i bardzo dziękuje natka za odp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starające się zajść w ciążę
ja uwielbiam sos czosnkowy wlasnej roboty...pychotka...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woda ma być letnia,więc możesz podgrzać na małym ogniu Sosu nie umiem robić,ale polecam sos z Knorra do Spaghetti.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pizzaaaaa
sorki ale jeszcze jedno pytanie :O ten cukier to juz dodac do tych drozdzy razem ze wszystkim jak drozdze sie rozpuszczą czy jeszcze przed rozpuszczeniem sie drozdzy dodac cukier?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pizzzzzaaaa
ciasto: 40dkg mąki (dwie szklanki i ćwiartka) 3 łyżki oleju 25gr drożdży troche soli (max. pół łyżeczki) 3/4 szklanki ciepłej wody (ok. 40-50 stopni) wszystko do miski i zagnieść. odstawić w ciepłe miejsce, najlepiej zapalić gaz, pozamykać okna i przykryć ściereczką, poczekać aż urośnie (podwoi objętość), póżniej rozlożyć na blaszce posmarowanej olejem na grubość max. 1cm i ponownie odstawić w ciepłe miejsce (żeby trochę podrosło) sos: przecier pomidorowy w słoiczku - najlepiej jakis wloski, przelać trochę do naczynia jakiegoś, dolać deczko wody, tak, żeby zachowało konsystencję, dosypać przyprawy do pizzy kotanyi i soli, można czosnku i trochę chili. mozna jakies ziola - oregano, bazylie. surowe ciasto posmarowac sosem, poukladac skladniki i do piekarnika - na ok 30 min. gwarantuje - pyszne - sprawdzone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pizzzzzaaaa
wybacz autorko, nie chcialam upodabniac sie nickiem - niechcacy tak wyszlo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pizzaaaaa
moge poczęstowac o ile cos wyjdzie:O katastrofa bo zostalam z dziecmi siostry sama w domu no i ona mysląc ze umiem powiedziala zebym pizze zrobila bo to niby i szybko i latwo itd ... a myslala ze umiem robic bo ja czesto jem pizze tylko ze zawsze zamawiam :P ale tego jzu jej nigdy nei mowilam bo wiedzialam ze zacszela by mnei ochrzaniac ze tam same odpadki dodają:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najpierw rozpuśćic drożdze i najlepiej do głebokiej miski je wlać i wtedy dodać reszte składników. Ja jednak polecam ten przepis niż od koleżanki,więcej drożdzy ;-) ciasto wybróbowane i pyszne,takie w sam raz :-) a sos jak najbardziej-możesz taki zrobić jaki podała pomarńczowa kolezanka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pizzaaaaa
a jajek nie trzeba do takiego ciasta???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pizzaaaaa
dziękuej wszystkim za pomoc :) az sie boje czy mi wyjdzie natka a czy przez ten cukier ciasto nei bedzie za słodkie? I czy wyjdzie taka buleczka czy cieniutkie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starające się zajść w ciążę
sos czosnkowy polecam gorąco....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pizzaaaaa
natka cudną masz to dzidzie :) ja na swoją teraz czekam a jeszcze do stycznia tyle czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuje bardzo :-) wydaje Ci sie,zleci tak szybko :-) Mój szkrabek dopiero co sie urodził i jeszcze nie umiał sie przewrócić na boczek a już pół roku zleciało,nawet niewiem kiedy a go wszędzie pełno :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pizzaaaaa
aha to juz wszystko wiem :D za jakies 20-30 minut wezme się do roboty:) natka a ile te ciasto pieczesz, znaczy od razu wszystkie skladniki na nie +ser na wierzch i do piekarnika ... ale na ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak :-) zapomniałam podać czas piec ok 30,40 min w temp 150-160 stopni. Tak wszystkie składniki piec razem na cieście oczywiście pieczarki najpierw posmażyć na patelni.Polecam pizze z tuńczykiem :-) no ale to już jak Ty lubisz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pizzaaaa
ok dzieki .. ja lubei tunczyka:D ale dzieci mojej siostry chccą taką zwyczajną z szynką i pieczarkami :) a ser nie spiecze sie za bardzo na tej pizzy przez te 30-40minut? ok lece obierac pieczarki:) z góry dzięki wszystkim :):):) a w szczególności tobie natka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pizzaaaaaaaa
natka właśnie wszystko zrobilam z tym ciastem wyszło go malutko raptem mała miseczka:O ciasto stoi w lodówce juz 5 min i nawet troche nie urosło:O czy ono urosnie ? zgęstnieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciasto: - 4 szklanki mąki, - 3\\4 dużej paczki drożdży, - 2 łyżki oleju, - szczypta soli, - 1,5 szklanki wody. smaruje koncentratem pomidorowym z przyprawami (prowansalskie, czosnek, pieprz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pizzaaaaaaaa
carolima- drozdze rozpuscic w tej 1,5 szklance wody? dodac reszte i co? i odstawic na troche czy jak? od razu na blache blacha ma wymiary tak na oko okolo 50 cm na 50 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odlac troche wody, zagrzac i rozpuscic drozdze, wymieszac i odstawic na jakies pol h, najlepiej przykryc szmatka. Ciasta wychodzi duzo, jakby sie uprzec to spokojnie moglabys zrobic z tej ilosci dwie duze blachy :) Takie mam proporcje a z lenistwa nie chcialo mi sie dzielic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pizzaaaaaaaa
a czy te 3/4 [paczki drozdzy to takich normalnych drozdzy gdzie jest 100gram tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×