Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Monika77714

L 4 w ciąży

Polecane posty

Gość Monika77714

Witam. Od 23 września jestem na zwolnieniu lekarskim,chciałabym się dowiedzieć po jakim czasie dostaje się pieniądze z zusu.Mam jesze problem z tym że w między czasie zmieniłam adres zamieszkania i nie wiem teraz co zrobić bo jeśli przyjdzie jakieś zawioadomienie czy pieniądze to pójdzie to na stary adres.Co zrobić w tej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie wiem co z adresem
ale Zus ma 30 dni na uregulowanie płatności. Ja miałam z tym trochę przebojów z winy księgowej z mojej firmy, ale już się wyprostowało.Teraz też spodziewam się zawirowań, bo tamto zwolnienie było już dawno, a teraz trafiłam już na zwolnienie do końca, ciekawe jak to właśnie z zusem będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez byłam w ciązy kilka mieisęcy na zwolneniui nie mialam żadnych problemów z Zusem i pieniędzmi.Dostawalam tak samo jak wcześniej przelew z firmy i juz. To zakład pracy zajął sie całą obróbka finansową. Teraz na macierzyńskim tez pieniądze ida z zakładu pracy a nie z konta zusu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stonoga ale to zależy
Ja z jednego dostaję normalnie (pracuję w dwu firmach), bo zatrudnia powyżej 20 osób, a z drugim jest tak dziwacznie, bo zatrudnia poniżej 20 osób i w tym przypadku regulują wszystko inne przepisy. Tak samo będę mieć z macierzyńskim. Z jednego zakładu normalnie, a za drugi będą przychodzić pieniądze pocztą z zusu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POK e MON
MONIKA pieniądze bedziesz dostawała tak jak dotychczas z firmy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do stonoga
Wszystko zależy ile pracowników zatrudnia firma, kryterium jest właśnie te 20 osób (chyba!, nie pamiętam dokładnie). Poniżej 20 pieniążki z ZUS (chorobowe do 33 dni płaci firma), powyżej 20 pracowników rozlicza zakład pracy... macierzyński analogicznie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boooonton
pieniadze z firmy?? ja wlasnie jestem zainteresowana tym tematem... myslalam ze po 30 dniach placi ZUS zamiast mojego zakladu... czy jest na to jakas "podstawa prawna" czy tylko "dobre serce" szefa firmy... jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POK e MON
Płaci firma jak wypłate a potem nie odprowadzajac pieniadze do zusu od innych pracownikow umniejsza o twoja wypłate ! Dlatego mowi sie ze płaci zus, ale wypłata idzie z firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boooonton
hmm, a jak to bedzie w przypadku, gdy na reke dostaje 1500zł nieformalnie, a umowe mam na 1000 zł ?? czy zaklad pracy nadal bedzie mi placil 1500 zł czy juz tylko 1000zł ?? Co sie dzieje w takim przypadku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boooonton
bo skoro to z-d pracy wyplaca wyplate, to chyba zostaje na takim poziomie jak dotychczas...dla mnie to taki wniosek, a jak moze byc w rzeczywistosci - nie mam pojecia...:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POK e MON
W takim przypadku dostaniesz 1000 zł bo tak masz w papierach ktore trafiaja do zusu to logiczne dla kazdego ze lewe to są lewe. A w zusie nie ma nic lewego po za pensjami prezesów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boooonton
ok, :) dzieki za naswietlenie nieco sprawy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boooonton
a wiesz moze kiedy "bezpiecznie" dla ciezarnej powiedziec szefow i ciazy?? po 3 m-cach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boooonton
miało być ===> o ciąży :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trudno powiedzieć kiedy
bezpiecznie. Podobno najlepiej po 3 miesiącach, ale różnie bywa. Ja musiałam powiedzieć w 9 tc, tak się złożyło. Póxniej pracowałam ile mogłam, byłam na zwolnieniu, później wróciłam i ostatnio nawet dostałam nagrodę. Pracodawcy różnie podchodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
art.92 par.1, 4 Kodeksu pracy mówi, że po 33 dniach placony jest zasiłek chorobowy u mnie firma zalatwia wszystko i tak jak przychodzila pensja tak samo było po 33 dniach jak i na macierzyńskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boooonton
chodzi mi, od ktorego m-ca chroni ciezarna prawo? ja tez cos slyszala, ze lepiej po 3 m-cach tylko nie wiem ile w tym prawdy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od chwili gdy przynesiesz zaświadczenie od ginekologa że jesteś w ciąży, a oni najchętniej wydają je ok 12tc bo wcześniej ciąża jest jeszcze nie stabilna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boooonton
andzia, dziekuje za info 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×