Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gotuje saa

gotuje samadla niemowlaka

Polecane posty

Gość gotuje saa

tzn zamierzam ale nie wiem jak, z czego.. boje sie.. sloiczki sa okropnie drogie i nie wyrabiam finansowo... jak gotowac dla 5 mies berbecia ile taka zupa moze lezecw odowce itd - prosze o rady..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na poczatek kawałek piersi
z kurczaka ,marchewka ,pietruszka -uwazaj na seler bo może uczulac potem to miksowałam i odrobinke przyprawiałam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Afitto
a czy to samadla jest chociaż smaczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam http://ksiazka-kucharska.pl/przepisy/Maluch-5-Miesiecy/ http://www.osesek.pl/search.html?searchword=5+miesi%B1c&option=com_search&Itemid=&searchphrase=exact&ordering=newest Tu jest kilka przepisów 5 miesieczne dziecko mozę jesc juz zupke z dyni , ziemniaczana, marchwiowa. Ja gotowalam kawalek mieska, do tego wrzucalam marchewke, ziemniaczek, pietruszke odrobinke selera,Na koniec wszystko miksowałam Mozesz dodac do tego dynie, bedzie zupka dyniowa Marchewke troszke ryzu zamiast ziemniaczka i bedzie marchwianka Potem mozesz rozszerzac dietke malucha dodajac odrobinke buraczka , koncentratu (pomidorowa) ale to wszystko z czasem. Mój maluch uwielbiał wszystkie zupki kwaśne (pomodorowa, ogorkowa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie pamietam od ktorego miesiaca sa brokuły, ale mój synek bardzo lubial zupke brokułowa. Wszystkie warzywka, mięsko i brokuły. na koniec odronina śmietanki i gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozesz ugotowac duzo takiej zupki i np. zawekowac w sloiczki wtedy bedziesz miala z glowy gotowanie dla dziecka przez jakis tydzien... ja robilam tak ze gotowalam zwykla jarzynowke i dzielilam ja na kilka czesci i do jednej np. dodawalam ogorka kwaszonego do innej pomidory jeszcze do innej brokuly tak zeby dziecko przez tydzien nie jadlo ciagle tego samego... jesli dopiero zaczynasz podawac zupki to radze na poczatku sie zorientowac czy dziecko nie jest uczulone tzn. najpierw podawac sama marchew a po kilku dniach marchew np. z pietruszka i tak co kilka dni cos nowego do takiej zupki wprowadzac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedna z bliźniaczek
Zajrzyj na stronę Gerbera w Zdrowy Start w przyszłość, na pewno Ci się przyda, bo tam jest dużo informacji na temat żywienia maluchów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZACZYNASZ OD SAMEJ MARCHEWKI
, NASTEPNA ZUPKA, MARCHEWKA MIESKO, PITRUSZKA POTEM BURACZKOWA-ZIEMNIAK BURAK MIESKO, MOZNA TROSZKE JABLUSZKA, DO BURACZKA PASUJE OGOLNIE TO JEST TAK: MARCHEW, PIETRUSZKA, ZIEMNIAK, BURAK, BROKUŁ, KASZA MANNA POTEM, MIESKO, RYŻ, POMIDOR, GROSZEK NASTEPNIE, NP. ŻÓŁTKO JAJA/LANE KLUSECZKI NIE PLECAM WARZYW KAPUSCIANYCH/ KAPUSTA, KALAREPA, KALAFIOR/ Z CAZSEM SAMA BEDZIESZ WIEDZIALA, ALE NA PIEWRSZY RAZ BEZ MIESA, BRZUSZEK NIECH SIE PRZYZWYCAZI OD MARCHWEKI, PIETRUSZKI, ZIEMNIAKA, BROKOŁA... TO NA TYLE Z MOJEJ STRONY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie jestem przekonana co do wekowania, mięso wekuje się w specjalny sposób, 3 dni po 2 razy dziennie, zupki są na mięsie - ja bym się bała. Za to robię zupkę zawsze raz na 2 dni - i przechowuję w pojemniku spożywczym ze szczelną pokrywką w lodówce. Na początek zupka może wyglądać tak: ziemniak, marchew, pietruszka, wszystko gotujesz (możesz dodać kaszki manny ciupkę wg nowego schematu), miksujesz i na koniec łyżeczka masełka. Potem do zupki dodasz na przykład brokułka, selera, koperek. Następnie mięsko - bez wywaru. Potem mięsko z wywarem i żółtko, z warzyw brukselkę, groszek, fasolkę szparagową, buraki, pomidory... Ale wówczas to będziesz już taka wprawiona w pichceniu, że będziesz gotować z zamkniętymi oczami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy moge ugotowana zupke zamrozic w sloiczku ?? chodzi mi o to czy słoiczek nie pęknie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddddeeeee33333333
Nie powinno sie mrozic niczego w szkle, jesli juz to zainwestuj w male plastikowe pojemniczki z przykrywkami, takie zeby bylo w nich wystarczajaco na jeden posilek. Po rozmrozeniu zupke koniecznie przegotuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszystko fajnie
ale dlaczego tak zdrabniacie wszystkie nazwy warzyw itd....?? :P Jak byłam mała, to mama gotowała mi zupy na mięsie z gołębia - bez kitu! To dopiero byly delicje! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś ktoś mnie poczęstował rosołem z gąłębia,nie nazwę tego delicjami........brrrrrrrrrrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malalalallaall
Ja tez od pewnego czasu sama gotowalam bo sloiki drogie.Kupowalam cielecinke lub piers z indyka porcjowalam na male kawalki i mrozilam.POzniej gotowalam zupki dodawalam marchewke pora pietruszke lub gotowa mrozonke i np;buraczka:) miksowalam .CZesto gotowalam wiecej i mrozilam i potem jak znalazl:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malalalallaall
mrozilam w sloiczku tylko nie nalewalam do pelna tylko 3/4 sloiczka i rano wyjmowalam i do poludnia zupka dla malego sie rozmrozila.Trzeba pamietac ze rozmrozona zupe trzeba zagotowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×