Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 151900

SOLARIUM-ma ktoś?Chcę otworzyć-nie wiem nic..

Polecane posty

Gość 151900

Widzę duży ruch w tym interesie.Mieszkam w dużum mieście,chyba to będzie TO.Jestem na etapie obserwowania,rozważania.Nie wiem absolutnie nic na ten temat.czy trzeba miec jakieś uprawnienia,zgodę sanepidu itp.?Nie wiem też nic na temat wyposażenia,jakie solaria mają zainteresowanie klintów,ich koszt,koszt całej inwestycji.Nie ukrywam,że na początek chcę dość skromnie zainwestować.Pewnie koszty związane z opłatą energii są bardzo wysokie?,czy są to solaria energooszczędne? Zerknęłam w allegro-zróżnicowane ceny,są nowe,używane,bardzo drogie i dość rozsądne ceny..podpowie ktoś?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co do solarium
Chcesz otworzyc solarium i chcesz skromnie zainwestowac w ten interes???Niestety ci sie to nie uda.Zeby otworszyc solarium potrzeba konkretnej kasy.Przeciez musisz co najmniej 2 solaria miec w swoim solarium...jedno stojace drugie lezace.Sa osoby co wola albo lezace albo stojace. Moge ci powiedziec jeszcze cos.Pracowlam w solarium 2 lata.Sa ogromne kosztu lamp ktore u nas zmieniane byly co ok 4 miesiace.Nie wspomne ze ludzie juz po miesiacu uwazali ze solarium opala slabo i dopytywali kiedy zostana zmienione lampy.A juz pod koniec zmieny lamp przychodzi coraz mniej osob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co do solarium
I jeszcze jedno ci powiem.Moi szefowie mieli 4 solaria.Mowili ze kiedy otwarli i kiedy byla to nowowsc to mieli z tego niezla kase...pozniej kiedu juz tam pracowlam bardzo narzekali.Bylo tak ze jedno solarium nie zarabialo na siebie, ale to bylo solarium starszego typu.Takze jak ci moge doradzic to musisz zainwestolwac w cos dobrego np ergoline nowszego typu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co do solarium
tak musi byc zgoda sanepidu.W trakcie kiedy tam pracowlam mialam taka wizytacje wiec tego raczej nie ominiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 151900
Dzięki:-).Skromnie zainwestować-miałam właśnie na myśli z dwa solaria,na które i tak muszę brać kredyt.A uprawnienia jakies trzeba? Co do interesu,to trzeba zrobić biznes plan.W moim mieście trochę tego jest i są kolejki lub umawiają się na godziny-więc idzie nieżle.. Nie mam zamiaru nikogo zatrudniać,tylko sama tam pracować z doskoku córka.Dobrze by było od razu uderzyć większą ilością łóżek-boję się tak duąego kredytu,ale pomyslę.Najpierw trzeba rozgląnąć się za lokalem w dobrym punkcie,najlepiej centrum.Przy dworcu,gdzie dzisiaj byłam-kolejka non-stop-8 miejsc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 151900
podnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 131313
HEjka ja też myślę o solarce jakieś fajnej w małym miasteczku ale za to przy małej konkurencji miejsce jest fajne bo jest to galeria i to przy dworcu PKP iPKS chcę tylko wiedzieć jakie normy musi moje solarium spełniać, sanepid, straż pozarna? czy coś jeszcze? Jaki jest koszt opłat za prąd miesiecznie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 100 000 tysięcy na początek
jak nic;) jak wygram w totka to też otworzę solarium:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dhgalhgghjksk
witam serdecznie! rowniez zastanawiam sie nad otwarciem solarium. proze osoby majace juz solaroium o podanie kosztow utrzymania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cos Wam powiem
Mierzmy siły na zamiary...ja marze o salonie...konkretnie o solarium w którym bedzie i manicure i pedicure...moze kiedys inne atrakcje...ale koszta-tragedia. Dobre łóżko-35 000zł (minimum)-jak kupisz złom-nikt do Ciebie nie przyjdzie-wiadomo. Łóżka minimum 3-(jak beddzie jedno lub 2 nikt nie przyjdzie-za mało w sensie, że każdy klient bedzie czekał na opalanko-raz poczeka innym razem oleje sprawe) 35,000x3=105 000zł a reszta ? a wystrój? a lokal? opalanko srednio 0,70 gr-1,30 minuta. policzcie sami... Mi kiedy fajna ksiegowa policzyła koszta...i wyszło, że bym miała 1500zł na rękę pracujac sama 7 dni w tygodniu po 12 godzin sama... warto???? w te koszta wchodzilo utrzymanie lokalu, prad, ksiegowa, podatek, wymiana lamp itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paola11111111111111
Witam, Jestem studentką i już mam dość pracy u kogoś chciałabym otworzyć solarium ale nie mam bladego pojęcia od czego zacząć może mogłby mi ktoś pomóc i napisać co trzeba załatwic jakie łózka i gdzie najlepiej kupić itp proszęo odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MojSalon.pl
Jak już było napisane w wątku, nie ma sensu decydować się na łóżka kiepskiej jakości - lepiej kupić dobre używane, niż nowe, ale z najniższej półki. Kupując solarium używane, u sprawdznej firmy można zaoszczędzić nawet do 40% - polecam tekst na ten temat na naszym blogu: http://mojsalon.pl/?p=189 Co do opłacalności biznesu: solarium, którego oferta składać się będzie z jednego łóżka opalającego nie ma wielkich szans na przetrwanie - chyba, że będzie wsparta jeszcze kosmetyką, albo usługami manicure. W przeciwnym razie jak łatwo sobie wyobrazić, klientki będą stały w kolejce czekając na to jedno łóżko, część będzie rezygnować, a salon będzie tracić. W przypadku gdy na salon składa się i łóżko i inne usługi, zarobek salonu nie jest całkowicie uzależniony od popytu na solarium. Koszt wyposażenia stanowisk do manicure i pedicure to jakieś 10 tyś. zł, podstawowe aparaty do kosmetyki twarzy i ciała (jak mikrodermabrazja diamentowa) można kupić za jakieś 5-6 tyś. zł (za tyle w promocji można aktualnie upolować mikrodermabrazję Abacosun - przecenioną o ponad 50%). Koszt nowego łóżka dobrej firmy to przynajmniej 35 tyś. zł. Co do popytu na usługi to jak najbardziej są one nadal populane, ale trzeba umieć zachęcić klientki dobrą reklamą, a także usługą świadczoną na wysokim poziomie (dobry sprzęt, wykwaifikowany personel, sprzedaż kosmetyków solaryjnych, zniżki dla stalych klientów). Warto kształtować u klientek świadomość, że na dobrym solarium, w asyście porządnego aktywatora opalą się lepiej, bezpieczniej i szybciej - wówczas nieco wyższa cena będzie usprawiedliwiona jakością usługi. To ważne, bo wpływa na wizerunek solarium i to, jak postrzegają je klienci - ważne, by nie patrzyli oni tylko przez pryzmat ceny, bo wówczas łatwo o tracenie klientek na rzecz solarium, które będzie miało niższe ceny. Gdy prócz promocji oferujemy wysoką jakość, znacznie łatwiej jest zapewnić sobie stałych klientów, którzy będą mieć zaufanie do tego konkretnego salonu. Dużo informacji na ten i na inne tematy związane z branżą kosmetyczną znajdziecie na www.mojsalon.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Chętnie pomogę osobą którzy chcą otworzyć solarium bądz juz mają. Nasza firma sprzedaje wszystko co tylko jest potrzebne do solariów łóżka lampy kosmetyki itd.... Jeśli tylko chcecie to piszcie odpowiem na każde pytanie, przedstawię ofertę i koszty. Przyjeżdzamy i zakładamy łóżka można zapoznać sie także z ofertą handlową. Pozdrawiam MOnika mkobra@poczta.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość V.Sunny
Polecam firmę Solarium-Info. Sprzedają nowe i używane solaria, lampy i akcesoria. Poza tym zajmują się kompletnym wyposażeniem salonów solaryjnych. Stronka: http://solarium-info.pl W branży są już długo i na pewno dobrze doradzą w tym temacie, jakie solarium, lampy wybrać (a mają w ofercie przeróżne - Ergoline, Soltron, Megasun, Bermuda Gold), itp, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lampy solaria
Witam Mam nadzieję, że udało się otworzyć solarium. Trzeba pamiętać, że dobre solarium powinno mieć w swojej ofercie kosmetyki aby klient mógł kupić. Każda sesja opalania wysusza skórę, dlatego ważne jest stosowanie takich kosmetyków. Firma lampy-solaria,tk sprzedaje takie kosmetyki do opalania. Oprócz tego w swojej ofercie oferują wymianę lamp z dojazdem, czyszczeniem i wymianą - gratis. Życzę sukcesów w Państwa solarium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
solarium powoduje raka skóry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktoś kto wypowiada się o solarium ,że powoduje raka skóry to tak jakby powiedział ,że woda jest szkodliwa.Rzeczywiście jest ,można nawet się utopić jak jest w nadmiarze i nie umiemy pływać lub jeżeli wypijemy 10 litrów na jedno posiedzenie.Mało tego leki ,które leczą jeżeli użyjemy w nadmiarze zatrują nas.Nadmiar ilości obiadów ,które zjemy w krótkim czasie zaszkodzą napewno. Jeśli chodzi o opalanie to też trzeba coś wiedzieć na ten temat i raptem się okaże ,że jest lecznicze i ma więcej plusów niż minusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna1108
Witam, odświeżę wątek ponieważ w moim mieście Biała Podlaska woj. lubelskie jest do sprzedania grota solna i solarium za niewielkie pieniądze (45tys.). Osobiście znam właściciela, sprzedają z powodów osobistych. Miejsce fajne w centrum, ludzi zawsze było jak sama tam chodziłam(jakieś 2 lata temu). Zastanawiam się nad tym biznesem. Niewątpliwie to okazja ale żeby nie utopić kasy ewentualnie nie dokładać. Czy solarium teraz jest jeszcze na czasie? Będę wdzięczna za odpowiedzi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×