Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jeszczepracujaca

praca na pol etatu a urlop wypoczynkowy

Polecane posty

Gość jeszczepracujaca

pracuje na pol etatu codziennie przez 4 dni .ile mi przysluguje urlopu? wg moich obliczen 26 dni bo codziennie przychodze do pracy wg mojej kaadrowej 13 dni i jeden dzien nie ma mnie w pracy = 1 dzien urlopu. wg mojej interpretacji nie ma mnie 2 dni w pracy= 1 dzien urlopu. czytam w tym necie i wychodzi ze licze to dobrze zreszta w zeszlym roku ona tez tak liczyla a wtym roku znowu cos kombinuje ciezko sie z ta kobieta dogadac. no ale moze jednak ona ma racje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszczepracujaca
pomylilam sie pracuje codziennie od pon do piatku po 4 godziny tak mialo byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszczepracujaca
niech ktos mi pomoze !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
dobrze ci kadrowa wyliczyła bo pracujesz na pół etatu to ci sie nalezy 26 dni po 4 godziny wiec przeliczajac inaczej 13 dni po 8 godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszczepracujaca
no tak ale gdzies czytalam ze przysluguje mi 13 dni 8godzinnych wiec 104 dni urlopu udzielanego w te dni w ktore pracuje i w takim wymairze godzin i le w te dni pracuje czyli wychodzi 26 dni 4-godzinnych bo 4 h dziennie pracuje. normalnie mozna zwariowac wszedzie pisza cos innego. ja jestem prawie pewna ze mam racje tylko ze nie mam na to konkretnego przepisu. przeciez w zeszlym roku wlasnie tak mi liczyla a o ile mi wiadomo t o przepis ten funkcjonuje juz od 2004 rooku i o zadnych zmianach nigdzie nie pisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszczepracujaca
ups 104 godziny mialo byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszczepracujaca
ale ta strona nie istnieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
zreszta myslac logicznie pracujesz na poł etatu wiec nalezy ci sie połowa urlopu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszczepracujaca
ale 2 lata temu tez liczyla mi 26 dni i nie tylko mi bo 2 pozostalym osobom ktore rowniez pracuja na pol etatu policzyla tak samo. to co przez 2 lata robila to zle i nikt tego nie zauwazyl? normalnie szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
www.msp.money.pl/wiadomosci/doradzamy/artykul/jak;policzyc;urlop,49,0,168241.html moze teraz dobrze sie link wklei a jak sie nie uda to wpisz w google: urlop a praca na pół etatu i to bedzie pierwszy link co sie wyswietli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszczepracujaca
tak ale pracuje codziennie i jesli mialabym dostac ekwiwalent za ten urlop to dostalabym za 13 dni 8godzinnych a nie 4-godzinnych wiec to tez tlumaczy ze chyba mam racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszczepracujaca
tak sprawdalam przez google tylko mowie zetam nie ma na to co pisza podanego konkretnego przepisu z kodeksu pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszczepracujaca
2006-07-07 07:16:05 | 212.185.43.* | Misica W świetle obecnie obowiązujących przepisów 1 dzień urlopu to 8 godzin. Tak więc pracownik pracujący na 1/2 etatu ma 10 dni urlopu ośmiogodzinnych, w przeliczeniu na jego dni pracy (4 godz.) i tak wychodzi 20 dni nieobecności. Ustawodawca wprowadzając takie przepisy skomplikował życie kadrowcom i pracownikóm, którzy uważąją, że mają za mało urlopu. czyli mam racje tylko jak to wytlumaczyc kadrowej jakis konkretny przpis by sie przydal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
tu masz artukuł z Okregowego Insektoratu Pracy wiec ta informacja jest rzetelna " Nowelizacja Kodeksu pracy, która weszła w życie z dniem 01.01.2004 r. wprowadziła zmiany w zakresie regulacji urlopowych, w tym pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze czasu pracy. Zgodnie z art. 154 §2 K.p. wymiar urlopu dla pracownika zatrudnionego w niepełnym wymiarze czasu ustala się proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy tego pracownika, biorąc za podstawę wymiar urlopu określony w §1 K.p. (przy czym niepełny dzień kalendarzowy zaokrągla się w górę). Zgodnie z przywołanym powyżej art. 154 §1 K.p. wymiar urlopu wynosi: 20 dni - jeżeli pracownik jest zatrudniony krócej niż 10 lat, 26 dni - jeżeli pracownik jest zatrudniony co najmniej 10 lat. Zgodnie z zasadą określoną w art. 1542 §1 K.p. urlopu udziela się w dni, które są dla pracownika dniami pracy, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy, w wymiarze godzinowym odpowiadającym dobowemu wymiarowi czasu pracy pracownika w danym dniu. Przy czym w §2 przywołanego powyżej artykułu ustawodawca określił, że jeden dzień urlopu odpowiada 8 godzinom pracy. W związku z powyższym zasady obliczania i udzielania urlopu wypoczynkowego, od dnia 01.01.2004 r. są następujące: 1. Określamy wymiar urlopu pracownika stosownie do wymiaru czasu pracy, w jakim jest zatrudniony, Przykład: Pracownik uprawniony do urlopu w wymiarze 26 dni pracuje w wymiarze 1/2 etatu. Aby obliczyć przysługujący pracownikowi na dany rok wymiar urlopu należy wyliczyć 1/2 z 26 dni (26 x 1/2 = 13 dni). Tak, więc w 2004 roku pracownikowi zatrudnionemu w połowie wymiaru czasu pracy będzie przysługiwało 13 dni urlopu wypoczynkowego. 2. Obliczamy "pulę" godzin urlopu, jaka danemu pracownikowi przysługuje, Przykład: 13 dni urlopu pracownika zatrudnionego na 1/2 etatu mnożymy przez 8 godzin (gdyż 1 dzień urlopu odpowiada ośmiu godzinom pracy), co daje nam 104 godziny. 3. Urlopu udzielamy na dni pracy danego pracownika w wymiarze godzin, który odpowiada dobowemu wymiarowi czasu danego pracownika Przykład: Pracownik zatrudniony na 1/2 etatu przychodzi do pracy codziennie na 4 godziny. Jeżeli złoży wniosek o urlop na 1 dzień, wówczas z ogólnej puli godzin odliczone zostaną mu tylko 4 godziny. Jeżeli natomiast pracownik weźmie urlop na dwa dni, wówczas z ogólnej puli urlopowej odliczone zostanie 8 godzin, czyli 1 dzień urlopu" rozjasniło sie juz troche?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
niestety ktos nie myslał piszac ta ustawe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszczepracujaca
tak tylko jak to wytlumaczyc kadrowej to taka ciezka kobieta ze normalnie szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
niech ona zadzwonii do PIP oni udzielaja porady prawnej za darmo i sie spyta o ten urlop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszczepracujaca
bo ja teraz rozwiazuje umowe o prace i przez te babe we wniosku napisalam ze z dniem 25 pazdziernika chce rozwiazac bo tylko tyle dniu urlopu mi dala i teraz bede musiala to rozwiazac bo oni ekwiwalentu za urlop nie chca wyplacac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
najlepiej powiedz ze dzwoniłas do Państwowej Inspekcji Pracy i tak ci powiedzieli ze nalezy ci sie tyle uropu , a jak to nie poskutkuje to jak dostaniesz świadectwo pracy to udajesz sie do sadu pracy ze zle ci wyliczyli urlop i nie wypłacili ekwiwalentu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uppppppppppp
dzwonilam do inspekcji pracy i oczywiscie ja mam racje. powiedzialam to kadrowej a ona sie zaslonila mecenasem , ktory akurat siedzi w jej biurze i on niby tez ttak uwaza jak ona a ja jej ze wkoncu inspekcji pracy tez sa prawnicy i specjalisci ktorzy chya wiedza dobrze. ona na to ze musi to jescze przemyslec i skonsultowac. po pol h dzwoni do mnie i mowi ze mozna tak to interpretowac i ona rozlicza ten urlop na moja korzysc. co za baba nie umie sie przyznac do bledu. przeciez jest tylko jeden spsob liczenia tego urlopu taki jak mi podali w inspekcji pracy i to jest jej obowiazek zeby tak to zrobic ona mi zadnej laski nie robi. a wy co o tym myslicie czy przyznanie w ym przypadku 13 dni lu 26 dni urlopu zalezy od widzimisie i humoru kadrowej????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×