Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość awangarda2

pilnie prosze o porade,pracodawca patafian wypowiedzial mi dzis umowe

Polecane posty

Gość awangarda2

mialam umowe do konca roku 2008, czyli byla to umowa na czas okreslony, dzis dostalam dwutygodniowe wypowiedzenie, jednak nie ma podanego zadnego powodu dla ktorego mam byc zwolniona, nieoficjalnie powiedzial mi palant ze z powodu zle wykonywanej pracy, w co nie uwierze nigdy bo nie mial takich podstaw, w oczy wysmial mi ze chroni go prawo i nie musi podawac mi zadnego powodu dla ktorego mnie zwalnia, czy mial racje????? prosze o porade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miał prawo
i nie musiał Ci się tyłumaczyć dlaczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miał prawo
a tak poza tym to współczuję Ci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awangarda2
dziekuje ze mi odpowiedziales/as, szkoda ze mial takie prawo, a moze jeszcze mi odpowiesz czy jesli podpisalam juz to wypowiedzenie to znaczy ze umowa bedzie przerwana z jakiego powodu.... porozumienia stron???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miał prawo
Po prostu, będzie przerwana bez powodu. Tak samo jest np. w przypadku umowy na czas nieokreślony, tyle że wtedy okres wypowiedzenia wynosi chyba 3 miesiące. Na pewno nie będzie to rozwiązanie stosunku pracy za porozumieniem stron, chyba, że widniało to na wypowiedzeniu, które podpisałaś. Tyle, że jak podpisuje się rozwiązanie umowy za porozumieniem stron, to na ogół jest to bez okresu wypowiedzenia. Kurczę, trochę zakręcone, ale mam nadzieję, że zrozumiałaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awangarda2
bo konkretnie chodzi mi o to po jakim czasie od zarejestrowania sie w PUP przysługiwał mi bedzie zasiłek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miał prawo
nie wiem, musiała być wejść na jakąś stronę internetową pup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awangarda2
własnie szukam na stronach kilku urzedow, no nic, dziekuje Ci za Twoj czas i porade, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuppppp
tez tak mialam wspolczuje teraz tylko posredniak mi zosrtal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuppppp
ja mialam tak samo cham ani sie nie pokazal wszystko zalatwil przez kadrowego pracowalam tam 3 tyg podobno firma nie miala zbytu ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na każdym tego typu
wypowiedzeniu trzeba podać powód wypowiedzenia, jeśli go nie poda składasz pozew do sądu pracy, powód musi być. Jeśli jest to wina pracodawcy, dostajesz odprawę w wysokości: pracowałaś mniej niż 2 lata w tej firmie - 1-miesięcznego wynagrodzenia 2-8 lat w jednej firmie 2-miesięczne powyżej 8 lat -3-miesięczne Zasiłek nalezy Ci się od razu jeśli przepracowałaś rok w ciągu ostatniego półtorej roku, zasiłek naliczają po upływie 7 dni od zarejestrowania, 100 % zasiłku to około 390 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cholerka no
jest coś takiego jak wypowiedzenie bez podawania przyczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
przy rozwiazaniu umowy za wypowiedzeniem nie trzeba podawac dlaczego, tak samo moze zrobic za równo pracodawca jak i pracownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
awangarda2, pamietaj ze ci sie nalezy w okresie wypowiedznia 2 dni wolnego na poszukiwane pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awangarda2
dzieki dziewczyny za dobre slowo i podtrzymanie na duchu, a jesli chodzi o te dwa dni na szukanie pracy to nalezy mi sie nawet jak to byla umowa na czas okreslony??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awangarda2
znalazlam.... Zgodnie z art. 37 par. 1 k.p. w okresie co najmniej dwutygodniowego wypowiedzenia umowy o pracę dokonanego przez pracodawcę pracownikowi przysługuje zwolnienie na poszukiwanie pracy, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia. Natomiast wymiar tego zwolnienia wynosi 2 dni robocze – w okresie dwutygodniowego i jednomiesięcznego wypowiedzenia oraz 3 dni robocze – w okresie trzymiesięcznego wypowiedzenia, także w przypadku jego skrócenia na podstawie art. 361 par. 1 k.p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktos tu bzdury pisze, jesli umowa jest zawarta na czas okreslony powyzej 6 miesiecy i jest zawarta klauzula o mozliwosci rozwiazania umowy za 2 tyg wypowiedzeniem to pracodawca to moze zrobic bez podawania przyczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×