Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oddzisbezrobotna

czy przysluguje mi zasilek dla bezrobotnych

Polecane posty

Gość oddzisbezrobotna

rozwiazalam umowe za porozumieniem stron i wiem ze zasilek moge w takiej sytuacji dostac dopiero po okresie 3 miesiecznej karencji. ale nie wiem czy bedzie mi on wogole przyslugiwal. otoz w okresie ostatnich 18 miesiecy mam 12 miesiecy(pod rzad) z ktorych sredni dochod brutto wynosi ponad 1500 zl ale nie w kazdym z tych miesiecy mialam 936zl brutto( a taka jest najnizsza krajowa wymagana do otrzymania zasilku). moze ktos sie na tym zna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jak robisz
zgłoszenie do UP, nikt nie pyta Cię o zarobki, a oni przecież tego nie sprawdzają. 3 miesięczna karencja jak najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4nn4
zeby otrzymac zasilek trzeba miec w ciagu ostatnich 18 miesiecy przepracowane 12 miesiecy przy czym zarobek brutto nie moze byc nizszy niz minimalna krajowa. Tak wiec obawiam sie ze mozesz miec problemy z otrzymaniem zasilku :( Choc moze cos sie zmienilo w przepisach, ja wiem jak bylo z tym zasilkiem do 2005 roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wypowiem się
Może mylę się, ale przy rejestrowaniu się w Urzędzie Pracy nikt nie domaga się zaświadczenia o zarobkach z ostatnich 12 m-cy :O Wymagane jest tylko świadectwo pracy potwierdzające zatrudnienie. Inaczej jest w przypadku umowy zlecenie. Urząd Pracy chce zaświadczenie o zarobkach w rozbiciu na poszczególne miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oddzisbezrobotna
do zwyklego zarejestrowania sie to pewnie ze nie sprawdzaja zarobkow ale jesli chodzi o przyznanie zasilku to przeciez na jakiejs podstwie musza go przyznac i na pewno sprawdzaja te zarobki. nie wyobrazam sobie ze jest inaczej. to ze mnie zarejestruja jako bezrobotna to wiem ale chce wiedziec czy mam szanse na zasilek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wypowiem się
U mnie w pracy nikt z odchodzących pracowników ( zatrudnionych na umowę o pracę) nie potrzebował do zarejestrowania się w Urzędzie Pracy zaświadczenia o zarobkach. A są na zasiłku dla bezrobotnych. Wymagane jest tylko świadectwo pracy ( tam jest napisane: pełny wymiar czasu pracy - co jest równoznaczne z tym, że osoba musiała zarobić najniższą płacę czyli 936,00zł brutto, w przypadku chorobowego 80% lub 70% podstawy) Zaświadczenie o zarobkach biorą tylko osoby zatrudnione na umowę zlecenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co z tymi co
przeporcawoli kilka lat wjednej firmie i zostali zwolenieni dyscyplinarnie? prysluguje im zasilek???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie nie nie i nie
a dlaczego chcesz iść na zasiłek a nie do pracy, ty leniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oddzisbezrobotna
alee ja pracowalam w tej podstawowej pracy na 1/2 etatu. pewnie ze wole pracowac tym bardziej ze nawet gdyby mi przyslugiwal zasilek to dostane go dopiero po 3 miesiacach. chce pracowac bo siedzac w domu chyba zwariuje ale biore pod uwage to ze moge miec problemy z jej znalezieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wypowiem się
a co z tymi co - W przypadku zwolnienia dyscyplinarnego nie dostaje się zasiłku dla bezrobotnych przez 6 m-cy od zarejestrowania ( 180 dni). Oczywiście jeśli dana osoba spełnia warunki niezbędne do przyznania zasiłku dla bezrobotnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wypowiem się
a co z tymi co - Na potwierdzenie: http://www.lex.com.pl/serwis/du/2004/1001.htm USTAWA z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z dnia 1 maja 2004 r.) Przeczytaj art. 75 - Prawo do zasiłku nie przysługuje bezrobotnemu .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wypowiem się
oddzisbezrobotna - W ustawie jest napisane: ''Art. 71. 1. Prawo do zasiłku przysługuje bezrobotnemu ... ... był zatrudniony i osiągał wynagrodzenie w kwocie co najmniej minimalnego wynagrodzenia za pracę'' Nie chcę Cię wprowadzać w błąd, ale średni dochód nie ma nic do rzeczy :O Musisz co miesiąc osiągnąć minimalna płacę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to otrzymasz zasiłek
bo minimalna pensa bruuto to wlasnie 936 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oddzisbezrobotna
ale ja wlasnie mam takie 2 lub 3 miesiace w ciagu tych 12 ze ten dochod mam chyba 840 brutto wiec nie dostane zasilku. oczywiscie podkreslam ze chce pracowac ale wiadomo gdybym tej pracy tak od razu nie dostala to zawsze jest to jakies zabezppieczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście, że otrzymasz zasiłek. Jeśli masz powód np. wychowujesz dziecko, zmieniłaś miejsce zamieszkania, możesz otrzymać zasiłek od razu, na 12 , 18 lub 24 miesiące, zależy od miejsca zamieszkania (stopy bezrobocia w regionie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oddzisbezrobotna
nie mam dzieci :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×