Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dxjjkjkj

ktora z Was urodzila za wczesnie???np w 30 tyg itd...

Polecane posty

Gość dxjjkjkj

czy dziecko ma jakies problemy zdrwootne i dlaczego tak sie zdqarzylo ze porod byl szybciej...( skrocona szyjka itd)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita_26
Mój mąż jest wcześniakiem, jest urodzony pod koniec 6 mies-ca. Kiedyś nie było sprzętu takiego jak teraz, a mimo to jest zdrów jak ryba :) nie miał nigdy problemów ze zdrowiem. teraz ma 27 lat. Jego mama mówiła, ze w szpitalu po narodzinach odrazu powiedzieli jej, ze może nie przeżyć i pierwsze doby są znaczace. Nie wiem czy ma to coś wspólnego z tym co chciałaś sie dowiedzieć, Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dxjjkjkj
dzieki:) szukam mam ktore urodzily dzieci przedwczesnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za granicę \"powodzenia\" uznaje się 28 tydzień kiedy dziecko ma ponad 1 kg przyczyn przedwczesnego porodu jest naprawdę wiele..... i im wcześniej dziecko się urodzi tym może być bardziej obciążone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, Moja przyjaciółka urodziła w nocy z niedz na pon chłopczyka przed terminem. Nie wiem dokładnie w którym była tc, ale termin miała dopiero na styczeń. Chłopczyk urodził się malutki 1.5kg ma nierozwinięte płucka i oddycha za niego respirator. Jego stan jest bardzo ciężki, ale wierzymy, że wszystko dobrze się skończy. Wierzymy, że dzisiejsza medycyna potrafi zdziałać cuda i uratować maleńkiego Oskarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna niewiedzaca
poczatek 36tc waga 3kg i 53cm. ogolnie to wszystko ok, od razu oddychal sam i zadnych powiklan nie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie chce nikomu robic na złosc
37 tc to przeciez ciąza w terminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chłopczyk, 35 tydzień, waga 2380g. po porodzie dostał 10 pk. Leząl w inkubatorze, w 3 dobie zaczęto go do mnie przynosic na karmienie, w 4 dobie miał załamanie - kłopoty z oddychaniem, wrócił do inkubatora. Bo badaniach okazało się ze kłopoty z oddychaniem były spowodowane zbyt wczesnym wyjęciem z inkubatora był jeszcze zasłaby. Ze szpitala wysliszmy po 10 dniach. Miał sporą żółtaczke i anemię leczoną chyba z 5 miesięcy. ponadto niezrosniety otwór owalny w serduszku (cofa się ) i niedomykalnośc zastawek (tez się cofa). w tej chwili ma 14 miesięcy i rozwija się super, nic nie widać że jest wcześniakiem i nie jest traktowany w jakiś szczególny sposób. Fakt, jest pod bardzą dobrą opieką lekarską - orzez 1 rok w poradni ryzyka okołoporodowego do tego raz na meisiąc na wizycie kontrolnej u pediatry. Przyczyn aprzedwczewsnego porodu - skracanie szyjko macicy (problemy zaczęły sie pod koniec 5 miesiąca).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie chce nikomu robic na złosc
36 tc to chyba też nie jest jakoś mocno wczesnie, tym bardziej patrzac na wymiary dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna niewiedzaca
ciaza donoszona jest od 38tc w termnie mowi sie o 37tc wczesniaki do 36tc, mimo ze wszstko bylo i jest ok obowiazuje nas procedura dot. wczesniakow czyli klinika co miesiac plus okulista co miesiac neurolog kardiolog etc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie chce nikomu robic na złosc
no to przecież napisałam, ze 36 to nie jest mocno wcześnie, choć wcześnie, a 37tc , ze w terminie, dlatego przy 37tc nie ma co mówić o wcześniaku. pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka tam...........
urodzilam w 25 tc. 750 g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak ajedna niewiedząca-- okulista co miesiąc? ja byłam tylko raz na początku, stwierdzono ze ok. u neurologa byłam jak skończył rok (źle stawiał nożkę przy chodzeniu), wczesniej w poradni rechabilitacyjnej (nie przewracał się na boczek)- ale to juz wysłała nas nasza pani pediatra, która jak tylko jej się coś nie podoba to kieruje do specjalistów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×