Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama..........córci

Jakie najczęściej robicie surówki do obiadu?

Polecane posty

Gość mama..........córci

Podzielcie się kochane :) przepisami i pomysłami... nawet tymi najprostszymi, proszę :) Ostatnio mam wrażenie, że w kółko jemy to samo i chcę to zmienić. Na początek - surówki :) Z góry wielkie dzięki 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sobie zrobiłam własną książke kucharską tzn. wypróbowane przepisy (np. wzięte od babci czy mamy na potrawy które wszystkim smakuja) przepisałam na komputerze w wordzie i podzieliłam na zupy drugie dania surówki i desery i teraz tylko czekają na wydrukowanie ale ciagle mi sie trafia coś do dodania wiec jakos jeszcze nie wydrukowalam ale jak to zrobie to mam plan powkładac w koszulki i do segregatora i jeszcze tektórowe przegródki zrobic zeby byly własnie odzielnie zupy a oddzielnie surówki.Bo kiedys mialam na kartkach i jak bralam do kuchni i mi sie chlapnelo to juz brzydko wygladalo a tak wytre ściereczką i bede miec zawsze czyste. niektóre przepisy to moje sekretne dania jak chcesz to ci na maila wysle bo nie chce zeby cala polska gotowala moje popisowe żarcie i potem nikogo nie zaskocze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od ą do ż
najlepsza do obiadu jest mizeria!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do masełka
masełko poproszę slicznie kicius19@vp.pl bardzo dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja najczęściej robię kapustę pekińską poszatkowaną, z musztardą francuską i jogurtem naturalnym. Czasem dodaje do niej innych warzyw np. pomidora, ogórka, rzodkiewki, itd. Robię mizerię, sałatę z jogurtem naturalnym, pomidory z czosnkiem, cebulką i jogurtem naturalnym. Czasami też po proistu ogórki bądź kapustę kiszoną. Zdarza się też kapusta kiszona z jabłkiem, cebulą, oliwą, pieprzem solą. Moja teściowa też robi takie gotowe pikle, lub sałatki marynowane. A ja osobiście najbardziej lubie buraczki tarte na drobnej tarce, na cieplo z odrobiną cukru, masła, śmietany. Pycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja najbardzielj lubie ma marchewke tarta z cukrem albo kapusta biala pogrojona drobno to tego marchew starta , sok z cykryny , cebula, sol i pieprz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja najbardziej lubię białą kapustę poszatkowaną , do tego jedna marchewka i jedno jabłko starte na tarce o grubych oczkach, majonez , sól pieprz. Najlepiej najpierw poszatkowaną kapustę posolić , żeby puściła soki i zmiękła a potem dodać resztę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiciuś wysłałam ci surówki narazie mam nadzieje ze masz worda i ci sie czytelnie wysłało i sie ucieszyłas jak cos nie bedziesz rozumieć to pisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha! nie zdziw sie że mało ich jest bo jak widać wyżej pisałam że zbieram tylko te przepisy które są wypróbowane i ktore smakują mnie i domownikom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo......... córci jeśli twoje dziecko jest małe to uważaj z octem i pklami bo ocet to rozcieńczony kwas octowy - trucizna która niszczy śluzówke przewodu pokarmowego to bardzo niebezpieczne dla delikatnej wątroby i żoładka dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kicius napisz prosze jak to do ciebie doszło bo sie martwie ze nie tak jak powinno. tam są różne przypisy moje w chmurkach i jak nie masz worda to ci sie krzaki porobią a ja tak ładnie to poukładałam ze mi szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pluszaq
ja niestety nie robie surowek, tylko gotowane warzywa, wiec chetnie poczytam pomysly, bo sama ich po prostu na sorowki jakos nie mam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
surówka z kapusty czerwonej :kapusta,2 jabłka,1 por lub cebula, 2 łyżki oliwy, 1łyżka musztardy, cukier, sól - poszatkować kapustę i połączyć ze startym jabłkiem, pokrojoną cebulą lub porem, wymieszać oliwę z musztardą, doprawić solą i cukrem, wszystko wymieszać i na 1 godz. odstawić. surówka z selera z jabłkiem i orzechami:1 seler,1 duże jabłko, sok z cytryny, 10 wloskich orzechów, 200 ml gęstego, naturalnego jogurtu. - seler obrac i zetrzeć na tarce, skropić sokiem z cytryny, zetrzeć jabłko, wymieszać z posiekanymi orzechami i jogurtem, doprawić do smaku solą lub cukrem, jak kto woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robie rozne surowki i bardzo je lubie: 1. MARCHEWKA Z CZOSNKIEM (nie podaje proporce bo robie na oko) marchew tarta na duzych oczkach 1-2 zabki czosnku, majonez, sok z cytruny 2. SUROWKA Z SELERA PORY I MARCHWI seler i marchew zetrzec na duzych oczka dodac pokrojona na cienkie poltalarki pore 1:1 majonez z jog. naturalnym, sok z cytryny, sol, cukier do smaku 3.SALATA LODOWA Z VINEGRETEM salata, pomidor, ogorek, czerwona cebula, awokado, mango, papryka, rzodkiewka, marchew (nie duzo) starta na duzch oczkach, podsmazone pestki dyni i slonecznika. Wszystko polane vinegretem 4.SUROWKA Z SELERA seler na duzch oczkach, jablko, orzechy wloskie drobno posiekane, majonez, sol, cukier, sok z cytryny 5. PEKINKA Z OWOCAMI kapusta pekonska, winogrona, banan. pomarancze, papryka, rzodkiewka, ogorek, pomidor, majonez (PYCHOTA) LUBIE DO OBIADU UGOTOWAC SOBIE KALAFIOR, BROKULY, LUB W PIEKARNIKU UPEC SZARA RENETE SUPER PASUJE DO KURCZAKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A JESZCZE KAPUSTA KISZONA Z BANANEM (super pasuje do ryby) kapusta kiszona, jablko na duzych oczkach, cebulka w kostke, troche marchewki, banan, rodzynki, namoczone w wodzie, olej, pieprz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość galareettaa
ja polecam salate lodowa z sosem takim gotowym do zrobienia chyba knorra. dodaje olej i wode polewam salte,uwielbiam to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gughulka
marchew na drobniutkich oczkach starta, por w cieniutkie półtalarki, kukurydza, majonez -to jest hit!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ir_is
kapusta kiszona, ananas z puszki, cebula, odrobina oliwy, do smaku cukier i pieprz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość YoAA
Sałatki obiadowe: Sałatka z kapusty czerwonej Sałatka z kapusty białej Kapusta zasmażana Buraczki smażone Buraczki ćwikłowe z chrzanem Buraczki z papryką Sałatka z ogórków kiszonych w majonezie Surówki obiadowe: Surówka z kapusty kiszonej Surówka z kapusty pekińskiej Surówka z kapusty włoskiej Surówka z dipem czosnkowym Mizeria z sałaty Mizeria z ogórka zielonego Kalafior w panierce Brokuły gotowane z masłem Sałatki na przystawkę Grzybowa Z kukurydzy Z porów Z kurczaka z ananasem Grecka z fetą Jajeczna Jarzynowa Pomidory w śmietanie Sałatka caprese (pomidory z mozzarellą, oregana, bazylią i winegret)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość YoAA
Znalazłam też kilka gotowych przepisów w necie, ale nie wiem czy powinnam je tu wszystkie zamieszczać. A więc klika moich zdaniem najlepszych: Surówka cioci Jagody • 4 dymki • 2 marchewki • 5 łyżeczek octu winnego • 1 łyżeczka cukru pudru • 2 łyżeczki Jarzynki • 300 ml śmietany • 1 łyżka musztardy • sok z 1 pomarańczy • pieprz • 0,5 główki białej kapusty Sposób przyrządzania Kapustę oczyścić, poszatkować. Marchewki obrać, zetrzeć na tarce. Dymki obrać, drobno pokroić, szczypiorek opłukać, posiekać. Warzywa przełożyć do salaterki. Na patelni wymieszać ocet winny, 2 łyżki wody, cukier, sok pomarańczowy, Jarzynkę i musztardę. Sos przyprawić pieprzem, podgrzać. Wlać śmietanę, wymieszać, podgrzewać na małym ogniu, aż sos zgęstnieje. Surówkę polać sosem, wymieszać i przestudzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość YoAA
Surówka obiadowa z kapusty pekińskiej Składniki ♦ 1 spora kapusta pekińska ♦ ½ słoika papryki czerwonej marynowanej ( może być świeża) ♦ ¾ puszki kukurydzy konserwowej ♦ 1 pęczek szczypiorku ♦ 1 pęczek rzodkiewek ♦ 2-3 łyżki majonezu ♦ 1 łyżka śmietany 18% ♦ 1 łyżeczka musztardy ♦ sól, pieprz Kapustę, szczypiorek i rzodkiewki umyc, pokroic na cząstki, wymieszac. Dodac pokrojoną w kosteczkę paprykę i kukurydzę z puszki. Majonez, śmietanę i musztardę wymieszac, dodac do warzyw. Przyprawic solą, pieprzem. Wstawic do lodówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość YoAA
Surówka witaminowa • 0,5 główki sałaty kruchej • 2 pomidory • 10 rzodkiewek • 2 łyżki koperku • 0,5 szklanki jogurtu naturalnego • 2 łyżki Majonezu Dekoracyjnego • 10 świeżych ogórków • 1 mała cebula • cukier, sól Sposób przyrządzania Sałatę umyć i porwać palcami na małe kawałki. Resztę warzyw kroimy w plasterki i zalewamy jogurtem wymieszanym z majonezem i koperkiem. Całość mieszamy i doprawiamy do smaku cukrem i solą. Wyśmienicie smakuje z pieczonymi ziemniakami i smażoną rybą lub pieczonym kurczakiem. Smacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość YoAA
Surówka obiadowa (WINIARY) • 2 jabłka • 2 łyżki musztardy • 4 marchewki • 5 łyżek Majonezu Dekoracyjnego • 2 pietruszki • 1 por • sól, pieprz • 1 mały seler Sposób przyrządzania Jabłka, marchewki, seler, pietruszki zetrzeć na tarce o grubych oczkach. Por pokroić. Majonez WINIARY wymieszać z musztardą a potem z warzywami. To wszystko doprawić do smaku solą i pieprzem. Smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiuchnau24
ja najczesciej robie tak: szatkuje kapuste pekinska, na tarce tre duze jablko, ze 2 marchewki, kroje drobno kawalek pora, dodaje olej, pieprz, sol i cukier do smaku i mieszam :) mozna dodac tez majonez a nawet ogorek kiszony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolka ta od bolka
kiciu mogłabys i mi podesłac te przepisy na emaila: nicola100@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej maselko było by mi miło gdybyś mi również przesłała te przepisy! Odwdzięczyłabym się swoimi ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w zimie robie czesto
z kapusty kiszonej, tartej marchwi, jalbka, cebulki ( odrobine), oleju, soli, pieprzu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba zamiast soli byl
cukier ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×