Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Neit

Coś niesłodkiego z białek?

Polecane posty

Może ktoś ma pomysł jak wykorzystać białka z jajek, ale nie do słodkich potraw? Mam już dosyć wszelkich babek, kokosanek itp. Jajecznica z białek jest dla mnie nie do przyjęcia (bez względu na dodatki) :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Swarzędz rulez
zamroź je a potem spokojnie wykorzystaj np przy pieczeniu ciasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze cos takieggo
mozna zrobic jakis pasztet,ale mam na mysli wegetarianski moze byc z jakiejs kaszy ze smazona cebulka,mozna ja polaczyc z gotowana soczewica,grochem,fasola-najlepiej rostarte na puree,ze smazonymi pieczarkami potem ubijamy piane z bialek i dodajemy do przestudzonej masy,mozna jeszcze dodac ze 2 cale jajka,delikatnie mieszamy i zapiekamy mozna takie cus zrobic z ziemniaczanego puree,cos tam powrzuac jeszcze do niego,cebulke,kielbaske,grzyby,albo ser i wlasnie z taka piana wymieszac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W zamrażarce to ma już ze 20 zamrożonych białek i zawsze je w końcu wyrzucam :( A pasztet to nie głupi pomysł :) Dziękuję bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Swarzędz rulez
co robisz z żółtek? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Swarzędz rulez
z białek warto raz na jakiś czas zrobić tort bezowy, przełozyć dobrym np czekoaladowym kremem z alkoholem i pyszotka jest. Sama nie musisz jeść, Na pewno chętni się znajdą :) Jak zaprosisz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a huli
proponuje ubic bialka i dodac je do podsmazonego szpinaku z czosnkiem i dodatkami wedle gustu(ser zolty,pieczarki,ziola etc.).szpinak mieszamy z maka i wlasnie ubitymi bialkami-polecam fanom szpinaku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żółtka chociażby do zupy dodaje i tak się zbierają. Tortów unikam, bo męża odchudzam a jak by był to by zeżarł :) Nie będę się znęcała :) A nie mogę go wykluczyć z uczty, bo konsekwencje by były straszliwe :D Uuuu! Lubie szpinak :) Zwłaszcza taki z dodatkami :) Dzięki za pomysł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa kawusia kaweczka
Zrób zupę NIC Pyszny jest deser z ubitych białek na białym winie, nie słodkie a pyszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozesz dac przepis na nialka z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozesz dac przepis na bialka z
bialym winem? A jak wy mrozicie bialka? W jakims poejmniczku?Dadza sie potem ubijac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zupy Nic niestety zdecydowanie nie lubię :( A przepis na to coś z winem zapowiada się ciekawie więc poproszę o więcej szczegółów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pomysł na te białka
natchnęła mnie terkło :) ściąć białko - na patelni, na parze, lub tak jak się robi jajka w koszulkach. Ostudzić, pokroić i dodawać do sałatek. często robię sąłatki tzw przegląd lodówki, dodaję do nich jajka, więc takie biłako dobrze się wpasowuje w koncepcję sałtki z tego co jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pomysł na te białka
np: szynka w kostkę zółty ser w kostkę por w piórka kukurydza z puchy pomidory w ósemki (czy szesnastki :p) wspomniane białko, ewentualnie jedno ugotowane jajko, jak ktoś tęskni za żółtkiem sos smietnowo ziołowy, lub majonez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pomysł na te białka
czasem do sałtki daję ryż, brokuła ugotowanego, fasolkę lub groszek czasem robię sos winegret

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomek_lkdsoi
Właśnie zamroziłem białko z 3 jajek w plastikowym pojemniczku. mam zamiar później wyjąć zamrożone z pojemniczka i wrzucic na wrzątek - mam nadzieję, że się od razu zetnie ;-) Ugotowane pokroić do sałatki. Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
Jeśli lubisz szpinak tak jak ja i łososia , to będzie dla ciebie idealny przepis (łososia nożna zastąpić dobrą szynką konserwową. Oto przepis na roladki ze szpinakiem i łososiem!!! Składniki: 1 opakowanie mrożonego szpinaku rozdrobnionego 2 łyżki mąki 2 ząbki czosnku 1 łyżeczka masła 4 białka 2 serki Almette śmietankowe plus 4 ząbki czosnku lub 2 łyżeczki tartego chrzanu łosoś w plastrach 400g Przygotowanie: Na patelni podsmażamy z masłem szpinak, czosnek przeciśnięty przez praskę, sól, pieprz. Odsączamy na sitku i studzimy. Białka ubijamy na sztywno. Pianę dodajemy delikatnie do szpinaku i mieszamy, dodajemy mąkę i delikatnie mieszamy, żeby nie było grudek. Wylewamy na dużą blachę (taką, która odpowiada wielkości piekarnika, zazwyczaj jest z nim w komplecie) wyłożoną papierem do pieczenia i pieczemy 15 min. w 190 st. Przestygnięty placek smarujemy serkiem wymieszanym z roztartym czosnkiem lub chrzanem i na to układamy łososia lub szynkę tak, aby pokryły całość. Zwijamy jak roladę i zawijamy ściśle w folię do żywności. Wkładamy do lodówki na kilka godzin. Kroimy w plastry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A macie pomysły na jakieś torciki z białek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×