Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

oryginalna dzika świnia

Co podać dziecku przy wymiotach i biegunce ?

Polecane posty

Gość mirrka
U mnie było podobnie, najpierw dwa razy zwymiotował a potem dostał biegunki. Podawałam mu elektrolity i probiotyki te same o których wspomniałaś. Zawsze mam je pod ręką. Dobrze, że szybko choroba minęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orzechP_
tez zawsze mam probiotyki i orsalit z elektrolitami, tak na wszelki wypadek. parę razy już się przydały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obcokrajowiec z dzieckiem
ps.zaznacze tylko ze dziecko nie goraczkuje a biegunka i wymioty wystepuja bardzo rzadko to nie mowy aby dziecko sie odwodnilo lecz gdyby stan z dnia na dzien sie pogarszal to polece wizyte u dobrego pediatry a nie czytanie opowiesci a mi udalo sie tak a mi inaczej lub lekarzyny ktory siedzi na panstwowym wikcie za kare i przepisuje tylko antybiotyki dla maluszkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ODGAZOWANA COCA-COLA jest najlepsza, dziala szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No chyba żaden mądry lekarz nie wypisze dziecku przy biegunce i wymiotach żadnego antybiotyku. Probiotyki jak najbardziej, elektrolity również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno elektrolity... Przeciwko odwodnieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
probiotyki jak najbardziej, jak dziecko nie ma gorączki i ma apetyt można spróbować pomóc w domu a nie od razu lecieć do lekarza, który często poradzi to samo, my mamy jakieś "szczęście" że po takiej wizycie u lekarza dziecko łapie nowe infekcje, wiadomo chore dzieciaki w poczekalni itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grahamma
Trzeba obserwować czy dziecko nie odwodniło się. Podawać do picia elektrolity, wodę małymi porcjami. Podać probiotyk ( ja podaję acidolac), ugotować marchwiankę z ryżem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o tak, marchwianka to świetna sprawa, podobno marchew ma jakieś właściwości usuwania toksyn z organizmu, a wspomniany probiottyk stosuję i polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja robię poza marchwianka kisiel z jagód. odstawiam soki, owoce i mleko. podaję orsalit i probiotyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azalinna
Słyszałam, że dobrze jest podać dziecku krochmal, że zatrzymuje biegunkę.... nie sprawdzałam tego :) Też podaję zawsze i te misio tabletki i elektrolity i stosuję dietę czyli ryż, kleiki, marchew i jabłko ugotowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mojka5
Najważniejsze żeby dziecko się nie odwodniło, należy podawać płyny małymi porcjami, z probiotyków dobry jest acidolac, do tego elekrtolity do picia, marchwianka i kleiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też stosujemy acidolac misie, starszak bardzo lubi i nie marudzi gdy musi wziąć do antybiotyku czy na biegunkę, młodszy bierze baby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taki probiotyk to konieczność, poza tym marchwianka, dużo picia małymi porcjami i elektrolity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobrze podac jagody i sok jagodowy naturalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skinijka
Raz tylko wylądowałam z synem w szpitalu z powodu odwodnienia, tam miał podawane tylko probiotyki i kroplówki. Od tamtej pory, odpukać sama radzę sobie z biegunkami, podaję acidolac, dużo picia i dodatkowo elektrolity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też się staram unikać szpitala za wszelką cenę, domowymi sposobami jakoś się kurujemy i dajemy radę, też daję probiotyki, elektrolity i marchwiankę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulkajacka
Nie tak dawno moje dziec**przechodziły biegunkę jakąś wirusówkę, młodszy gorzej się czuł. Obaj gorączkowali i nie mieli apetytu. Gotowałam kisiel, rosołek, oczywiście podawałam probiotyki i dużo picia, żeby nie doszło do odwodnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Daję dzieciom dużo picia, elektrolity uzupełniam, dietka lekkostrawna i acidolac na odbudowanie mikroflory układu pokarmowego. I nie mamy żadnych pobiegunkowych komplikacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czytałam gdzies, że odgazowana cola, ale sama nigdy tego nie próbowałam. Zazwyczaj po prostu uzupełniam elektrolity, daję acidolac baby, żeby florę bakteryjną przywracać odpowiednią, wodę do picia i lekką dietę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamadwojki
Wymioty u starszego (9lat) biegunka u malucha (15mies) co podać ? Jakieś sprawdzone sposoby domowe? Niestety odpadaja apteki gdyż nie wykupie nic bez recepty lekarza (UK) dziękuje z góry za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamadwojki
Wymioty u starszego (9lat) biegunka u malucha (15mies) co podać ? Jakieś sprawdzone sposoby domowe? Niestety odpadaja apteki gdyż nie wykupie nic bez recepty lekarza (UK) dziękuje z góry za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barwińska

ta Cola to dobry patent ale przy jelitówce, zawsze jednak daję przy biegunce dzieciakom probiotyk. Mam zawsze w apteczce domowej Diflos- tani, skuteczny polski probiotyk o bardzo dobrym składzie. I to i dla maluszków i dla dorosłych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×