Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość muszę CIę zmartwić

badanie drożności jajowodów

Polecane posty

Gość gość
w szpitalu, na nfz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amoniek
badnie robiłam wczoraj, na nfz... trwało razem z przygotowaniem jakieś 15 minut. Odczuwalne jako zwykłe badanie ginekologiczne, przeprowadzał je "mój" ginekolog, więc naprawdę było szybko, sprawnie i praktycznie nie odczuwalnie. Nie było żadnego odczucia wypełniania jakimś płynem, szczypania ani tym podobnych. Niepotrzebnie czytając te wszystkie wpisy o "koszmarze" tego badania poszłam tam przerażona, a wyszłam uśmiechnięta, że wszystko jest dobrze i nie było się czego bać :) pozdrawiam te, które dopiero czeka ten zabieg, nie stresujcie się bo nie ma czym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandm
Jestem świeżo po badaniu HSG. Opiszę punkt po punkcie jak wyglądało to u mnie: 1) kładziesz się na fotelu ginekologicznym, lekarz zakłada wziernik 2) w pewnym momencie lekarz prosi aby ze 2 razy kaszlnąć i w tym momencie zakłada cewnik na szyjkę macicy- czuje się lekkie ukłucie, ale dyskomfort jest minimalizowany bo skupiasz się na kaszlu :) 3) kontrast- mnie bolało przy podawaniu kontrastu - uczucie rozpierania brzucha jak w trakcie okresu z tym że 100 razy mocniejsze, ból trwa kilka sekund, oby dwa jajowody mam drożne, z bólu przez moment zrobiło się słabo, ale tylko na sekundy 4) znajomą nic nie bolało podawanie kontrastu, i zasugerowała że być może miałam jakieś zrosty na jajowodach i ten kontrast podawany pod ciśnieniem te zrosty usunął i stąd ból. 5) badanie do przejścia, ból góra do 5 sekund na jeden jajowód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mialam robione wczoraj tj.19.05.2017.w szpitalu na Starynkiewicza w Warszawie.Dziewczyny ...nie bójcie się!!!Kompletnie bezbolesne badanie ,robione metodą Sonohycosy z użyciem nowoczesnej pianki. Koszt 600zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Boli,jeśli robi się starą metodą z użyciem jodu (HSG )jeśli wybierzesz Sonohycosy ..mozesz nawet drzemkę sobie uciąć. Ja się naczytalam...az się lekarz ze mnie śmiał,ze pewnie biegunka mnie dopadła przed gabinetem od tego czytania...badanie robione w 6 dniu cyklu,przy użyciu nowego kontrastu (woda z cukrem) wytwarza się dwutlenek wegla który świeci,można starać się w tym samym cyklu.Po badaniu profilaktycznie antybiotyk Na 5 dni.w gabinecie tylko ja i lekarz...kupe śmiechu mieliśmy z mojego strachu...jesli robić to tylko nowoczesną metodą Sonohycosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam badanie drożności pod koniec lipca. Na NFZ, w szpitalu, ale ginekolog był na tyle wyrozumiały, że zrobiono mi je w chwilowym znieczuleniu ogólnym i dobrze, bo jeszcze "na żywca" włożono mi narzędzia do zrobienia badania i samo to bolało okropnie. Po mnie inna pani miała robione bez znieczulenia i mąż mówił, że bardzo krzyczała (ja nie słyszałam, bo jeszcze byłam pod wpływem narkozy). Później mówiła mi, że piekielnie bolało. Po samym badaniu przez trzy dni miałam lekkie plamienie i bóle brzucha. Za to słyszałam, że po tym badaniu łatwiej zajść w ciążę i... racja! W cyklu, w którym miałam to badanie zaszłam w ciążę, więc myślę, że warto ;) Wcześniej staraliśmy się prawie rok. Powodzenia i jeśli możecie wziąć znieczulenie, to bierzcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam niedawno robione te badanie nie jest bolesne ale faktycznie nieprzyjemne. Dostałam "głupiego Jasia" . Ze szpitala wyszłam tego samego dnia i dostałam zwolnienie na dzień badania i na kolejny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam badanie robione w EvaClinic w Warszawie przez dr Sobocińskiego. Badanie zupełnie bezbolesne. W momencie podania kontrasty (pianki) uczucie lekkiego rozpierania. Doktor bardzo dokładny i sympatyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja robiłam na Uni Lubelskiej Za darmo Ale za to bardzo bolało!!!! Słabo mi się robi jak czytam takie bzdury ze nie które kobiety wymyślają i dodają sobie coś od siebie ja podczas tego badania krzyczałam i płakałam widocznie miałam jakieś duże zrosty po podaniu płynu kontraktowego bardzo bolało i krzyczałam z bólu przede mną było kilka kobiet jedna powiedziała że nic ja bolało druga i trzecia zemdlala na korytarzu każda kobieta odczuwa inaczej badanie hsg miałam 11 lat temu teraz szukam innego sposobu na sprawdzenie drożności jajowodow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdzie w Warszawie mogę zrobić takie badanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja rowniez mialam to badanie. Wiecej jest stresu niz samego zabiegu. Nie dostalam zadnego znieczulenia ( i wcale nie zaluje). Kladziesz sie na lozku wkladaja ci wziernim potem plyn i patrza na monitorze jak sie rozprowadza. Badanie nie boli nic ! Nie rozumiem tych wszystkich komentarzy jakie to straszne i tak dalej... po co tak straszycie dziewczyny ?? Mnie nic nie bolalo. Polezalam 5 min. Doatalam podpaske i poszlam do domu. Na drugi dzien do pracy.. nie wiem to nic niw boli..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Kasia
Właśnie jestem po badaniu drożności jajowodów. Nie jest aż tak źle jak niektórzy tu opisują. Rano zgłosiłam się na izbę przyjęć , wiadomo trochę poczekałam :-D jak już byłam na sali poszłam na badanie ginekologiczne , potem dostałam w kroplówce Ketonal i nawodnienie i po około godz miałam badanie trochę bolało ale nie jest źle.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie np bolało bardzo, aż sie popłakałam Bo nastawialam sie na mniejszy ból.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po badaniu drożności jajowodów w klinice Olmedical i było OK. Badanie wykonywał doktor Sławomir Olek i pan doktor był bardzo delikatny. Badanie nie było bolesne, bo dostałam wcześniej przeciwbólowe. Badanie trwało około 10 minut. Generalnie to nie jest to nic strasznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×