Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Jonka

Niedorozwój szkliwa na mleczakach - czy dziecko którejś z Was to miało?

Polecane posty

odkopuje temat, bo od dzisiaj mam ten sam problem. Jestem po pierwszym smarowaniu. U nas niedorozwój szkliwa jest na dwójkach. Ponoc to z życia płodowego i nie wiadomo od czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga.nikel
WITAM MÓJ SYNEK SKOŃCZYŁ TERAZ 3LATKA JAKIŚ ROK TEMU PRZY MYCIU ZĄBKÓW ZAUWAŻYŁM U NIEGO KRESKE NA GÓRNYCH JEDYNKACH I DWÓJKACH.STOMATOLOG STWIERDZIŁ ŻE MUSIAŁ STUKNĄĆ W ZĄBKI METALOWĄ ŁYŻECZKA NA SKUTEK CZEGO SZKLIWO SIĘ SKRUSZYŁO I ZALECIŁ PASTĘ GC TOOTH MOUSSE STOSUJĘ JĄ JUŻ ROK GDYŻ PRUCHNICA ODPUKAĆ JESZCZE NAS NIE DOPADŁA LECZ TKANKA MIEKKA ZĘBÓW ZANIKA ZWŁASZCZA DWUJEK I BOJĘ SIĘ ŻE BĘDZIE PROBLEM Z KORZENIAMI KTÓRE ZOSTAŁY W DZIĄŚLE SYN PANICZNIE BOI SIĘ LEKARZY NIEDA SIĘ IM DOTKNĄĆ BO PRAKTYCZNIE NIGDY NIE CHORUJE NIEWIEM CO ROBIĆ POMOCY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jabardzo
Ja mam a raczej miałam braki szkliwa na jedynkach górnych i dolnych. Na górnych miałam takie duże "księżyce w pełni". Mam 37 lat i kiedyś nic się z tym nie robiło. Ale żadnych kłopotów z tym nie miałam, a kiedyś po prostu dentysta rozwiercił mi i dał plomby w kolorze zęba. Mam to już z 8 lat i zero problemów, nic nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek też ma braki szkliwa na jedynkach (i takie malutkie kropeczki na dwójkach), pediatra i dentyści wmawiali, że sobie ukruszył na zabawce (a wiedziałam, że to niemozliwe, bo już mu wychodziły takie zmienione), w końcu dentystka w klinice uniwersyteckiej powiedziała, ze to z życia płodowego - niewykształcenie szkliwa :( mamy co 3 miesiące chodzić do kontroli czy próchnica się nie pojawi. Wtedy smarują takim żelem z fluorem. No i mamy używać pasty z fluorem. Na razie - odpukać! - próchnicy nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość petisia
Hej dziewczyny! Odkopuje temat. Mój 10-miesięczny synek ma niedorozwój szkliwa. Górne jedynki wyszły od razu z żółtymi plamkami, stąd szybka wizyta u pedodonty. Mamy codziennie szczotkować ząbki pastą elmex z fluorem i na noc nakładać na nie elmex żel (również z fluorem). Bardzo się boję o to, co będzie dalej. Pominę samą obawę o stosowanie fluoru u takiego maluszka. Ale czy te ząbki wytrzymają kilka lat? Czy zęby stałe nie przejmą tej patologii? Upłynęło kilka lat... Nie sądzę, byście tu nadal zaglądały, ale poszukuję nadziei, że jeszcze nie wszystko stracone, że może nie musi być tak źle. W naszym przypadku jest kilka przyczyn tego niedorozwoju, m.in. wczesna i silna antybiotykoterapia oraz sumplementacja żelazem z powodu przewlekłej anemii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek tak miał na dwóch ząbkach i były lapisowane. Teraz, jak już jest starszy, to podaję mu codziennie tabletkę acidolac dentifix kids, bo słabe ma to szkliwo, a te tabletki chronią zęby przed demineralizacją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a nam ostatnio też dentysta też polecał te tabletki acidolaca na zęby, bo powiedział, że córka ma słabe, kruszące się szkliwo i dobrze byłby je wzmocnić i poprawić mineralizację zębów. Jeszcze nie kupiłam, ale chyba się zdecyduję, żeby próchnicy nie było potem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam ci, ja używam już od miesiąca czasu i jestem bardzo zadowolona. To bardzo fajny produkt i co najważniejsze lubią go dzieci. Jest smaczny, nie kojarzy się z fluoryzacją lub używaniem nici dentystycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna

Janka, mam problem z brakiem szkliwa na zębach mlecznych u mojej 11 córki. Proszę napisz jak Ty rozwiązałeś ten problem u swojej pociechy ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×