Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Lolaaaa

Pomocy! Jak się zwolnić z pracy?

Polecane posty

Gość Lolaaaa

Pracuję od tygodnia w sklepie. Podpisałam umowę na okres próbny na 3 miesiące. Wczoraj dowiedziałam się że zostałam przyjęta do banku. Jak mogę zrezygnować z pracy w sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lolaaaa
no tak ale jest chyba jakiś okres wypowiedzenia, tak po prostu składam wypowiedzenie i wychodzę. To moja 1 praca więc nie wiem jak to sie robi. W poniedziałek (19.11) mam rozpocząć pracę w banku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela_
okres wypowiedzenia w twoim przypadku wynosi 2 tyg. (Art. 34 KP p. 3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lolaaaa
to super! czyli nie ma sposobu żebym się zwolniła do poniedziałku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jaki jest okres wypowiedzenia w twoim wypadku (wydaje mi sie, ze krotszy niz 2 tygodnie- tak przynajmniej czytalam kiedys na kaffe), ale zawsze mozesz dogadac sie z wlascicielem sklepu (\"za porozumieniem stron\").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lolaaaa
Tak, mój okres wypowiedzenia to 2 tygodnie. A co jeśli powiem szefowej że odchodzę a ona się nie zgodzi ( pracuję sama w sklepie no i szefowa przychodzi przed zamknięciem). Jakie mogę mieć konsekwencje jeżeli w ogóle nie przyjdę w poniedziałek do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezły temacik
wpiszą ci w świadectwo pracy: porzucenie pracy :D no ale nie musisz przecież się tym świadectwem nikomu chwalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lolaaaa
Naprawdę nie ma innego sposobu, może jest jakieś prawo o przypadku skrócenia okresu wypowiedzenia. Naprawdę nie wiem co mam zrobić. Chyba oszaleję. Teraz żałuję że sie pchałam do sklepu no ale jak ktoś szuka pracy od 8 miesięcy to się łapie co popadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alalala..
Bosz, ludzie, jak wy nic nie wiecie. Możesz walnąć tą pracą, a oni mogę ci co najwyżej nie wypłacić żadnego wynagrodzenia w zamian. Poza tym mogą cię pocałować. Świadectwo pracy nie jest ci potrzebne, jeśli nie musisz go donieść nowemu pracodawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lolaaaa
No to po prostu najpierw zapytam czy zgadza się na odejście za porozumieniem stron a jak sie nie zgodzi to nie przychodzę w poniedziałek. A czy będę musiała przyjść do niej po to świadectwo pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ONA SZALONA
Moim skromnym zdaniem świadectwo pracy z tygodniowym okresem zatrudnienia nie jest Ci do niczego potrzebne.Nie bardzo będzie czym się chwalić w CV.Dochodzi jednak problem z kasą za przepracowany okres czyli w Twoim wypadku tydzień.Dogadaj się z kierowniczka,powiedz jej prawdę.Jak będziesz chciała składać wymówienia,ona się uprze i będzie trzymała Cię całe dwa tygodnie(jeżeli jesteś odpowiedzialna materialnie,może próbować podłożyć Ci jakąś świne).Pogadaj spokojnie,napewno sie uda.Życzę Ci powodzenia i napisz jak poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do katariny
jakie konsekwencje, w jakich papierach. Nie idź po prostu już jutro do pracy i tyle. Zatelefonuj tylko do byłej szefowej, że nie przychodzisz więcej i tyle. Nie zalezy Ci chyba na 50 zł za przepracowane 2 czy 3 dni? A jakie świadectwo? Kogo w banku obchodzi, czy pracowałas w sklepie? Pomijasz ten fakt w swoim życiorysie i nikomu się nie przyznajesz, nikomu ni e musisz okazywać świadectwa jeżeli w ogóle Ci go wystawią. A czy w ogóle masz już umowę w tej pracy w sklepie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inka1
Spróbuję sie z nią dogadać, nie wiem jak zareaguje bo jej jeszcze dobrze nie znam, ale nie jest zbyt przyjazną osobą i zachowuje się jakby pozjadała wszystkie rozumy. Umowę mam podpisaną na okres próbny 3 miesiące. Napiszcie dokładnie o co chodzi z tym świadectwem mam go od niej zabrać a jak nie wezmę to co ona zrobi z tym moim pożal się boże świadectwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FI FI
Świadectwo pracy wystawia się po przepracowanym okresie pracy.W Twoim przypadku to świadectwo nie jest ważne.Zaczniesz prace w banku i tyle.Chodzi tylko o kasę.Pracowałaś w tym sklepie tydzień ,więc należy Ci się wynagrodzenie.Walcz tylko o to ,aśiadectwo sobie daruj.Tak jak napisałam wcześniej,ono do niczego Ci się nie przyda !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inka1
Gdybym została do soboty to było by 11 dni czyli jakieś 350 zł. O pieniądze nie będę się kłócić w końcu chyba ma prawo mi nie wypłacić bo to w końcu ja odchodzę. Tylko nie wiem czy w ogóle jutro tam iść, skoro i tak mi nie zapłaci to po co sie męczyć do soboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooIga
idż jutro i sie z nią spróbuj dogadać... jak się nie da - możesz olać. Swiadectwo pracy ci przyślą na adres domowy, maja taki obowiązek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lolaaaa
Sorry wpisałam zły pseudonim, kumpela pisała u mnie na forum i taki był wybrany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lolaaaa
ok dzięki ooIga Bardzo dręczy mnie to świadectwo a po moim nieprzyjściu wolałabym się tam już nie pokazywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lolaaaa
Wczoraj dogadałam się z szefową, nie była zadowolona ale w końcu zgodziła się, powiedziałam jej prawdę że praca w sklepie nie jest szczytem moich marzeń i o dziwo zrozumiała to, zostaję do soboty, pieniądze wypłaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zobaczymy czy wypłaci
a tak nawiasem świadectwo jest potrzebne do udokumentowania lat pracy czy stażu urlopowego, niemniej jednak darowałabym sobie tych kilku dni i taką robotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ONA SZALONA
I super wyszło.Bardzo się ciesze.Zawsze mi mówiono że prawda procentuje.Fajnie że dostanieszkasę.Odezwij się jak tam praca w banku. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×