Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ksandra24

Zmiana dokumentów po slubie - pomocy! Kilka pytań

Polecane posty

Gość ksandra24

Zastanawiam sie czy jest sens wymieniać dokumenty bo tak: 1. Zmieniamy miejsce zamieszkania ale tyko na jakiś czas bo wynajmujemy mieszkanie - wymieniać dowód na nowe dane adresowe czy jakieś czasowe zameldowanie (czy przy czasowym zameld. zostane wymeldowana ze stałego czy rodzice dalej będą za mnie płacić rachunki w bloku - wywóz smieci itp. wiem że to grosze ale chciałabym wiedzieć?) 2.Czy jak wymienię dowód to prawo jazdy też muszę czy niekoniecznie? 3. Zostaje bank i US - nip2 trzeba wypenić tak, czy coś jeszcze? 4. A jak z wymianą karty (w woj. sląskim) żeby do lekarza pójsć - jak nie wymienię dowodu ani prawa jazdy to kartę powinnam wyrobić na nowe nazwisko (zostałam ubezpieczona u męża w pracy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masło maslane 1 jesli jestes hgdzie inndziej zameldowana to po co wystrczy ze podasz dane do korespondencji i już 2 ja mam dowód nan nazwisko męża a prawko jeszce jako panna 3 w banku to samo dane do korespondencji a w us nic nie zmioeniałm jak wynajmowałm mieszkanie a u lekarza normalnie zmieniłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość super zabawa
najprostrze rozwiazanie - nie zmieniac nazwiska :) ja tak zrobilam i jestem super zadowolona, bo jak sobie pomysle, ile ceregieli by mnie czekalo i zmian, to nie widze w tym zadnego sensu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak będziesz miala dziecko
to wtedy Cię będą ceregiele czekać...przez dziecka całe życie w sumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zmieniłam dowód dopiero w momencie stałego zameldowania. No ale jeśli masz dowód stary, czyli zielony, to apmiętaj że do końca roku musisz złożyć wniosek o jego wymianę. W urzędzie skarbowym NIP 3, zmiana karty do lekarza, ZUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super zabawa---> piszesz, że tyle ceregieli, no ale w sumie ile to masz tego załatwiania? Zaledwie w paru instytuacjach, ale potem za to masz spokój.Uważam, że to nie jest takim wielkim dramatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×