Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krasnalek

podgrzewacz

Polecane posty

Czy uzywalyscie podgrzewacza? Moja mama twierdzi ze ulatwia on zycie ... szczególnie nocą jak sie chce podgrzac herbatkę... ja niewiem czy jest sens wydawania kasy na niego moze zamiast tego lepiej cos innego... a jakie jest wasze zdanie? i jesli kupowac to czy mozecie polecic jakis podgrzewacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie uzywam. Kupilismy podgrzewacz ale zdecydowalismy sie na inna opcje. Kupilismy czajnik elektryczny w ktorym gotujemy wode a potem podgrzewamy ja do odpowiedniej temperatury. W pokoju jest bardzo goraco wiec mleko i tak nie moze dlugo stac. Nie chce mi sie schodzic na dol do kuchni i wkladac mleka do lodowki a potem biec i go wyciagac. Mamy taki system ze na noc mamy przygotowane 3 butelki i przegotowana wode w czajniku no i mleko modyfikowane. Jak mala sie budzi wsypuje mleko do butelki, podgrzewam wode do odpowiedniej temp. i dolewam. Podaje malej butelke. Na nastepne karmienie uzywam innej butelki. Rano ide do kuchni i hurtowo myje i wyparzam wszystkie butelki. U nas ten system sie spradzil. Teraz mala nie je w nocy wiec mamy problem z glowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaMani🌻 dzieki za odp tez właśnie myslalam o czajniku elektrycznym... ale skąd wiadomo ze woda nagrzała sie akurat do odpowiedniej temperatury? o jeju to juz nie długo a ja mam co raz wiecej pytan, wątpliwości i obaw ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja musze powiedziec ze uzywam podgrzewacza non stop, dostalismy w prezencie, firmy Tigex, parowy; na poczatku sie wkurzalam bo trzeba wiedziec ile wody wlac w zaleznosci od objetosci butelki, ale po paru dniach sie przyzwyczailam i teraz wlewam juz \"na oko\", nawet nie musze sprawdzac; ma on tez opcje podlaczenia do gniazdka w samochodzie co dla nas akurat jest wazne bo czesto sie przemieszczamy; poza tym mozna w nim bedzie podgrzewac gotowe obiadki; mysle ze to zalezy od kazdej mamy czy uzywa podgrzewacza czy nie i co woli:) MaMani a jak podgrzewasz \"do odpowiedniej temp\"? sprawdzasz na skorze? ciekawa po prostu jestem:):) ja na razie uzywam wody min - bezposrednio do butelki, potem proszek, mieszam i do podgrzewacza, zajmuje to kilka minut, jak mala skonczy 5 mc przerzuce sie na kranowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krasnalek trzeba sprawdzic :) Ja mam najtrtanszy czajnik i na poczatku wlanczalam na chwileczke a potem wylewalam troche wody na reke i sprawdzalam czy cie0pla ateraz juz \"czuje\" kiedy jest ok wiec juz ile czasu musi sie podgrzewac zeby miala dobra temp. Wiesz u nas czajnik jest dobry tez dlatego ze ja daje malej do picia wode mineralna . kupuje w 5 litrowych baniakach i gotuje. Gdybym gotowala w naszym czajniku musialabym ja przelewac do innego naczynia, potem spowrotem wlewac zeby podgrzac. takie przelewanie w kolko :) a tak to mala ma swoj czajnik na swoja wode a my pijemy kranówe wiec mamy swój :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy konieczne jest kupowanie dla dzieci specjalnej wody w butelkach? Dlaczego niemogą pićzwyklej przegotowanej kranówy? No i jakie wody polecacie? Czy je przed podaniem tez trzeba zagotowac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie nie jest konieczne szczególnie gdy masz filtr do wody np anna ja mam wode ze studni, niebadana dano wiec nie dam jej malej. Sama pije i zyje ale o dziecko sie boje. Ja kupuje rózne albo nestle albo primavere zalezy co w jakim sklepie bardziej mi sie oplaca. Gdybym miala pewnosc ze woda w mojej studni jest ok to bym kupila filtr do wody i podawala kranówke, ale pewnosci nie mam. Do zupek dla małej tez dodaje wode źródlaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja akurat mieszkam we Francji, tutaj sa troche inne zalecenia dotyczace wody dla dzieci: do butelki bezposrednio, bez wczesniejszego przegotowywania woda mineralna z odpowiednim atestem pod warunkiem ze po otwarciu butelki trzeba ja zuzyc do 24godz i mozna wtedy przechowywac w temp pokojowej, ja uzywam takiej jaka mi sie trafi, najczesciej Evian, ale z innymi tez bylo ok, mozna rowniez uzywac wody z kranu, o dziwo bez przegotowywania, ale to zalezy od regionu, trzeba zapytac w merostwie albo lekarza prowadzacego czy sie woda kranowa nadaje, tu gdzie mieszkam jest bardzo dobra woda, wiec sprobuje; zaleca sie natomiast nieuzywanie filtrow do wody, nie wiem dlaczego, jak pojde teraz na szczepienie malej to zapytam; co ciekawe jak chodzilam na kurs przed porodem to okazalo sie ze promuja zaprzestanie sterylizacji, ponoc teraz nawet szpitale od tego odchodza; przemyslalam to i wydalo mi sie to rozsadne, nic nie sterylizuje i na razie odpukac nie bylo zadnego problemu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja podgrzewacza uzywalam tylko, gdy karmilam piersia. Gdy nie bylo mnie w domu maz podrzewal odciagniete mleko w podgrzewaczu, bo w mikrofali nie mozna. Potem gdy przeszlam na mleko modyfikowane podgrzewac poszedl w kat. Qrka wodna ja mieszkam w Holandii i tu tez daje sie dzieciom kranowke bez przegotowywania. Teraz jak przygotowuje butelke uzywam po prostu cieplej wody z kranu. Mineralnej czy zrodlanej nigdy nie uzywalam. Synek nigdy nie mial biegunki, ani nie bolal go brzuch. Czyli jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×