Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Slimaczek8666

prośba do pań ekonomistek i nie tylko...

Polecane posty

Gość Slimaczek8666

witam, trafiłam tutaj z nadzieją, że jakaś dobra duszyczka pomoże mi rozwiazać zadanie, które brzmi następująco.. "niedobrze jest obniżać ceny na nasze bilety kolejowe" - stwierdził księgowy. "Elastyczności w tych bogatych czasach działają na nasza niekorzyść. 1) o jakich elastycznościach mówił księgowy ? 2) w jaki sposób działają one niekorzystnie dla koleji ? i babeczka poprosiła o wykresy wzory interpretację... jeżeli ktoś mógłby mi pomóc (nawet czesciowo w rozwiazaniu) albo chociaż podesłać jakieś podobne zadanie...byłabym bardzo wdzięczna!!! pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodzi o elastycznosc cenowa ktora nie zawsze ma sie do dochodu , czasami sie na tym wygrywa na takej elastycznosci cenowej Interpretacja na wykresie..mozesz zrobic , ale musisz podac jakies liczby lub je stworzyc fikcyjnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosztów własnych, poziomie cen biletów na pociągi typu TGV lub ICE popyt zostanie ... następuje integracja pozioma, przy czym wysoką elastyczność działania ...np . Pasażer staje wówczas przed koniecznością wykupienia biletu powrotnego, ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Slimaczek8666
dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×