Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość brawura

Przestroga przed współpracą z RollenPolska!!! WAŻNE!!!

Polecane posty

Gość brawura

Zapewne artykuły tutaj czytają nie tylko klientki, ale również osoby chcące prowadzić swoją działalność związaną z firmą Rollen Polska. Chciałam przestrzec wszystkie osoby przed współpracą z tą firmą!!! Nie dajcie się zwieść miłemu gadaniu i przytakiwaniu pani Izy – właścicielki. Chociaż teraz ma od tego swoich ludzi już, bo w końcu firma się tak „prężnie” rozwija. Na początku obiecuje złote góry, rewelacyjną współpracę i cuda na kiju dzięki związaniu się z Rollen Polska. Wszystko wychodzi po podpisaniu umowy i zakupieniu sprzętu. Ja kupiłam maszyny Rollen LUX w zeszłym roku, moja firma miała się nazywać oczywiście STUDIO FIGURA, tak jak wszystkie salony w Polsce, pracujące na Rollenach. Tak też zrobiłam. Po miesiącu jednak okazało się, że aby mieć logo i nazwę Studio Figura muszę za to zapłacić. A jeśli nie zapłacę to muszę zlikwidować w moim nowo powstałym salonie wszystko na czym jest logo i nazwa Studio Figura. A więc bez względu na podjętą decyzję trzeba ponieść koszty. Salony które rozpoczęły działalność w zeszłym roku (2006) wiedzą w czym rzecz, ponieważ była to dość głośna sprawa. Przy podpisaniu umowy otrzymałam Warunki Współpracy, w których było zagwarantowane udostępnienie i wykorzystanie logo. Niestety pani Iza stwierdziła, że dokument ten jest nieważny, i że każdy coś takiego posiada, ale jest to niepodpisane więc nie mamy o czym rozmawiać. Tak się akurat przytrafiło, ku zaskoczeniu pani Izy, że miałam podpisane dosłownie wszystko co od niej otrzymałam. Po kilku niemiłych dyskusjach, dla świętego spokoju pani Iza stwierdziła, że jako jedyny salon nie muszę płacić co miesiąc wymaganej kwoty, ale mam nikomu o tym nie mówić. Później był problem z zamówieniem maszyny i dostarczeniem odpowiednich krzeseł. Wtedy to pani Iza pokazała się po raz kolejny od najlepszej strony sypiąc garść epitetów pod moim adresem i ubliżając na całego. Wracając do warunków współpracy – w punkcie 13 był zapis o zapewnieniu wyłączności w okolicy mojego studia, wyłączając lokalizację innych studiów, których położenie można by określić jako bliskie. Niestety i ten punkt został złamany. Kilka miesięcy później, 2 ulice obok otwarto nowy salon Studio Figura, dokładnie 5 minut pieszo. Pani Iza odpowiedziała, że położenie bliskie to jest na tej samej ulicy, a poza tym ze mną się źle układa współpraca (przez nie płacenie comiesięcznego haraczu) więc ona nie traktuje mojego salonu jako partnerski i uważa za nie były. Aby współpracować z firmą Rollen Polska, należało również obowiązkowo zastosować w studio produkty Dr Nona i uiścić opłatę wpisową. Tak też zrobiłam, ale długo nie otrzymywałam kopii podpisanej umowy. Międzyczasie weszła promocja o zniesieniu opłaty wpisowej. Po wielu ingerencjach telefonicznych po 10 miesiącach dostałam umowę, jak się okazało wystawioną w trakcie trwania promocji (więc bez opłaty wpisowej), a zwrotu poniesionych kosztów nie było. Widocznie pani Iza chciała zasilić swoje konto dodatkową gotówką. Zastanawiające są również badania kliniczne dotyczące masażu na urządzeniach Rollen wykonane przez „wybitnego specjalistę” rehabilitacji. Szkoda, że nazwisko tego specjalisty nie jest nikomu znane, nawet w branży medycznej. Na stronie internetowej StudioFigura.com.pl jest umieszczone kilka wariantów współpracy. Przedstawię Państwu jak to się ma w rzeczywistości. W jednym z wariantów współpracy w cenie zakupu zawarte są: obszar wyłączności terytorialnej (to zapewnienie już zostało przedstawione wyżej), gotowy pomysł na biznes know-how (cały czas zastanawia mnie ten punkt), urządzenia Rollen® w typie LUX (tak, jeśli się akurat takie urządzenie zamawia), indywidualny projekt i kompozycja urządzenia, wg Państwa życzenia (przecież projekt jest związany z wyborem typu urządzenia i to się nie zmienia), wybór dowolnej kolorystyki materiałów (tak, można wybrać kolor obicia), 24 miesięczna gwarancja (owszem, ale tylko po dokonaniu po roku płatnego przeglądu każdego urządzenia, o czym nikt nie informuje wcześniej, w przeciwnym razie traci się gwarancję), imienny certyfikat przebytych szkoleń kompetencyjnych (musiałam wydrukować go sobie sama i jechać do Pani Izy do potwierdzenia), certyfikat jakości urządzeń, przygotowany cennik usług (nie dostałam, otrzymałam go od znajomej, która prowadziła juz studio), karta zdrowia (również wzór karty otrzymałam od znajomej i zleciłam wydrukowanie), plakaty-instruktaż masażu Rollen® (nie otrzymałam żadnych materiałów, a pozycje masażu mogłam sobie zamówić u Pani Izy oczywiście odpłatnie), gotowy program dietetyczny (otrzymałam odpłatnie książeczki z „autorską” dietą pani Izy, później osobiście opracowałam ulotkę dotyczącą diety i oczyszczania, która teraz jest wykorzystywana w wielu salonach, ta niby „autorska” dieta jest dostępna na wielu stronach internetowych i można ją kupić w księgarniach w postaci książki na temat diety niełączenia), dostęp do materiałów marketingowych Rollen® Polska (co jakiś czas wysyłane są maile), pomoc w przygotowaniu i zaaranżowaniu Uroczystego Otwarcia Studia (absolutnie czegoś takiego nie było), ulotki reklamowe (nie otrzymałam nawet wzoru ulotki, musiałam sama zaprojektować i zlecić wydrukowanie), ulotki na otwarcie Studia (tak samo jak wyżej), LOGO oraz nazwa Studio Figura (o tym już było na początku), stałe doradztwo i opieka (niestety nie doświadczyłam tego, a wręcz przeciwnie), gwarancja lojalności i wsparcie marketingowe (absolutnie nie, co do lojalności zaraz napiszę), wyjątkowo preferencyjne ceny na zakup nowych urządzeń i usług (tylko w przypadku zakupu większej ilości urządzeń jest możliwość obniżki ceny). Tak więc widać jak rzetelna, słowna, lojalna i godna polecenia jest firma Rollen Polska. W warunkach współpracy, które otrzymałam od firmy był punkt dotyczący informowania o sprzedaży maszyn. Tak też zrobiłam, poinformowałam Panią Izę, że chce sprzedać maszyny. Kupców znalazłam na własną rękę, niestety okazało się ze roczne maszyny nie zachowują swojej gwarancji, mimo płatnego przeglądu i spełnieniu innych warunków. Według Pani Izy gwarancja nie przechodzi na osoby trzecie. Tak został poinformowany mój klient, poza tym poinformowano również, że maszyny są stare (model starej produkcji), co jest wierutnym kłamstwem, ponieważ posiadam dokumenty mówiące o dacie produkcji urządzenia. Co więcej, mój klient dowiedział się również, że moje maszyny są awaryjne (nie było z nimi żadnego problemu) i nie są warte swojej ceny, a poza tym współpraca ze mną nie układała się najlepiej, więc firma Rollen Polska nie poleca kupowania maszyn ode mnie po takiej cenie, a najlepiej nie kupowania ich ode mnie w ogóle. W zamian za to klient dostał namiary na inne salony, chcące sprzedać swoje maszyny. I gdzie tutaj lojalność i wsparcie??? Podczas całej rocznej współpracy z firmą Rollen Polska było tyle niemiłych sytuacji, że nie sposób ich tu wymienić. Myślę, że taka prezentacja firmy wystarczy, aby przestrzec wszystkich chętnych przed współpracą z tą firmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JaMikA
Witaj,troche mnie przestraszylas,bo wlasnie zastanawiam sie,czy nie otworzyc takiego studia,z tym,ze ja myslalam o wspolpracy z firma Rolletic z Poznania.O firmie Rollen gdzies wyczytalam,ze po prostu podrobila swoje urzadzenia,sciagnela z Rolletica po prostu.Tak wiec nie Rollen,a Rolletic,ale tak czy inaczej mam troche obaw.Ale dzieki tobie podczas rozmow z firma Rolletic zwroce uwage na kilka spraw,o ktorych wczesniej nawet nie pomyslalam.Dzieki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brawura
Nie mam pojęcia jak wygląda współpraca z firmą Rolletic, dlatego też nie piszę nic o nich by ich nie oczernić. Na własnej skórze przekonałam się natomiast jak to wygląda w przypadku Rollen Polska i tu zdecydowanie odradzam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ROLLEN POLSKA
Szanowni Państwo, Szanowna Pani Karolino, Nazywam sie Izabella Michalak i jestem właścicielem firmy ROLLEN POLSKA - STUDIO FIGURA. Postanowiłam odpisać na niniejsze pismo i podać moje pełne namiary kontaktowe gdyż zostałam w niniejszym piśmie pomówiona. W przeciwieństwie do Pani Karoliny Pazdrowskiej, która jest bardzo młodą osobą i nie posiada na tyle honoru aby pomawiąjąc mnie przedstawić sie na formum - ja to powyżej czynię. Uważam iż należy przedstawić się kiedy wypisuje się takie kłamstwa jak Pani to uczyniła. Poniżej odpowiem na wszystkie zarzuty. Warunki współpracy pomiędzy firmą Rollen Polska i Studiem Figura zostały przez Państwa wynegocjowane na początku współpracy . Fakt, iż odstapiłam od opłaty dotyczył nie tylko Państwa lecz także kilku pierwszych Studiów . Nie jest tajemnicą iż żadne z tych studiów nie płaciło za użytkowanie LOGO. W chwili obecnej dla Studiów Partnerskich ta opłata wynosi 50 PLN netto miesięcznie i nie jest wygórowaną opłata za nasze doradztwo i pomoc którą świadczymy partnerskim studiom. Każdy klient ma wybór czy chce nawiązać z nami współpracę jako studio partnerskie czy pozostać przy własnej wybranej przez siebie nazwie, wówczas nie pobierami (jak to Pani nazywa - haraczu). Jeśli chodzi o zasady nawiązania współracy z firmą Dr Nona to firma ta ustala sama warunki współpracy. Kwota wpisowego to 90 PLN. Jednakże nikt nie zmusza klientów do podpisywania takowyh umów. Równie dobrze mogła Pani pracować na własnych produktach. Jednakże pół roku temu, a długo po podpisaniu przez Panią umowy firma Dr NONA wprowadziła fenomenalną promocję - ROK MŁODZIEŻY gdzie dla osób poniżej 35 roku zycia odstapiła od pobierania wpisowego. Nie jest to promocja ustanawiana przez firme Rollen Polska lecz przez firme DR NONA International. Można ten fakt sprawdzić wchodząc na stronę www. Pragnę Państwa także poinfomować iż Pani Karolina już od ponad roku zajmuje sie pomawianiem mojej osoby o czym zostałam poinformowana przez partnerskie STUDIO FIGURA u Pani Grazynki i Pani Honoraty z Ostrowa Wielkopolskiego, z którymi nasza wspołpraca doskonale sie układa i które także doświadczyły pomawiania Pani Karoliny. Nachodziła je w studiu i także pomawiała moja osobę. Nastepnie przed klientkami pomawiała także je. Studio Pani Grazynki i Pani Honoraty to najlepiej działające studio w Ostrowie Wielkopolskim . Myśle iż ten fakt własnie tak deprymująco wpłynął na Panią Karolinę która nie poradziła sobie z prowadzeniem Studia ...... Niniejszym chciałabym tylko napisać iż Pani pismo sprawiło mi wiele przykrości. Od poczatku gdy poznałam Panią i Pana Krzysztofa - Pani narzeczonego wydawaliście sie Państwo bardzo kulturalnymi ludźmi. Pan Krzysztof jest osobą , która posiada klasę i zawsze potrafilismy znaleźć rozwiazanie sprawy. Także miesiąt temu kiedy zwrócił sie do mnie pisemnie o pomoc w odsprzedaży maszyn tłumcząc iż ze wzgledu na tragedie rodzinna musi zamkąc studio - odpisałam natychmiast iż pomogę . Zaproponowałam możliwość pośredniczenia w sprzedaży . Nie rozumiem też Pani zdziwenia co do warunków gwarancji które są oczywiście według standardów UE nadawane na 24 miesiące. Oczywistym także jest dla osób znających prawo iż gwarancja nie przechodzi na osoby trzecie. Ja jednak także potwierdziłam to w mailu, iż jesli Państwa klient odezwie sie do mnie to ze względu na dotychczasową współpracę przedłużę tą gwarancje po podpisaniu ze mna umowy współpracy. Potwierdzam ten fakt niniejszym na forum. Pragne także odnieść sie do tak dyskredytowanego przez Panią dr Edaurdo Penafiela. Jest on wykładowcą uczelni we Wrocławiu, Lesznie i Katowicach . Przygotował dla nas badania, które kosztowały go wiele pracy. Negowanie przez Pania czyjejś pracy i istnienia osoby dr Penafiela jest conajmniej NIE NA MIEJSCU. Ja i podobnie Doktor Penafiel wkładamy wiele serca w to co robimy. Pani słowa nie dosyć że nieprawdziwe są także bardzo krzywdzące. Osobiście jednak uporam się z tym faktem. Firma Studio Figura to jednak kilkadziesiąt osób które cieżko pracuje każdego dnia . Firma STUDIO FIGURA to także ponad 150 partnerskich Studiów w całej Polsce które także obraziła Pani swoją wypowiedzią. Dlatego informuję niniejszym Panią, iż pomawiając dobre imie mojej firmy złamała Pani prawo . ART 24 pkt 3 Kodeksu Cywilnego oraz Art 24 pkt 1 Kodeksu Cywilnego ( dot Ochrony Godności Osobistej). Wzywam Panią do zaprzestania stosowania praktyk niezgodnych z prawem. Dziś przesyłam Pani pismo z Działu Prawnego. Wszystkich zainteresowanych szczegółami zapraszam do kontakowania się osobiscie ze mną lub przedstawicielami firmy w naszych biurach w Poznaniu, Krakowie lub Warszawie. Z poważaniem. Izabella Michalak PS brawura ..... nie popłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz sie bojee
dobra nie strasz sadem kobieto, tylko zajmuj sie ta swoja firma nikt nigdy bez podstaw nie osadza wiadomo ze sie nie podaje nazwiska, bo my jestesmy tylko malymi pionkami w grze ,,WIIIEEEELKICH,, hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz sie bojee
aha i kazdy ma prawo do swojej opinii, jesli sie ma ku temu podstawy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanna barbera
ja tez slyszalam o tej firmie, ze to kicha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sfrustrowana przegrana
Kobieto! Nie powiodło ci się, nie sprawdziłaś się. Po twoim jadzie od razu widać, że wybrałaś nie ten interes co trzeba, myślę, że nadajesz się na komornika bardziej z taka toksyną...Ja prowadzę Studio Figura, zarabiam dobrą kase i odchudzam moje dziewczyny, ale do tego trzeba mieć osobowość i podejście do klienta. Czego najwidoczniej ci zabrakło. Firma i Izabella to uczciwi ludzie, bardzo mi pomogli szczególnie na początku, załatwili mi lizing na maszyny i już nie jestem bezrobotną matką i żona, tylko niezależną kobietą! Baczeczki, nie wiem o co chodzi tej Pani Karolinie ale jeżeli szukacie właśnie dobrej rady, wsparcia,pomocy, to tylko do dziewczyn z Rollen a! POLECAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dział Prawny Rollen
Szanowni Państwo, Firma Rollen Polska - Studio Figura, chciałaby poinformować wszystkich, że w związku z nieprawdziwymi informacjami, jakie są rozpowszechniane przez Panią o pseudonimie Brawura został wobec niej złożony pozew do sądu w sprawie naruszenia dobrego imienia właściciela oraz firmy. Dział Prawny firmy Rollen Polska - Studio Figura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pani Izabello Michalak. Śmieszy mnie pani zachowanie, niby dorosła, poważna kobieta, a nie potrafi Pani z twarza przyznać sie do popełnionych \"wpadek\", tylko stara się obrazic i upokorzyc mnie. Ale wiadomo - broni sie pani jak może. Tylko że ja mam dowody i świadków na to, co napisałam wyżej:) I nie boję sie pani zastraszania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i jeszcze jedno dodam
na uczelniach we Wrocławiu nikt nie zna jakiegoś tam Eduarda Penafiela...wnioski wyciagnijcie sami...zresztą gdyby to był taki sławny facet to wpisując jego imię i nazwisko np. w google to coś by o nim było, a tu nic, zero, nikt o takim gościu nie słyszał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masazysta
A co możecie powiedzie o takich firmach jak Chemar i Erwin,sprzedają niemieckie urzadzenia.O tej drugiej słyszałem same najgorsze ale czy to prawda a jak się ma natomiast firma Chemar zdominowała niemal cały rynek z tego co widac jakie jest wasze zdanie o tych niemieckich rolkach u nas jest ich więcej aniżeli wymienionych Roletikach czy rolenach,te ostatnie to faktycznie koszmar.Roletiki czytam na forach ,że są awaryjne.Co kupic? Zasade znam w końcu to mój chleb wygląd owszem ale nie za wszelką cenę chyba.. Jak firmy świadczą serwisy,kto podpowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Firmy
kolego nie wiem gdzie mieszkasz ale wez sobie daj na LUZ z TYM biznesem Proponuje podzwonic najpierw po "studiach" czyt:patarajdach i jesli uda ci sie trafic na uczciwego lub niewystraszonego wlasciciela to dowiesz sie jak TEN bizneski idzie;-) dla przykladu na stronie Studiafigura co drugie studio albo nie funkcjonuje albo dogorywa na roleticu TO SAMO... trzymaja te adresy tylko poto ze jak przyjdziesz kupic maszynke to pokaza ci ile maja wspolpracujacych firm heheh a jak kupisz to najlepiej zeby dobrze ci szlo bo wtedy zadzwonia inni chetni kupia od nich maszynki i otworza ci konkurencje gdzies niedaleko. NIECH NAPISZA INNE OSOBY ZE STUDIOW Z ROZNYCH MIAST W POZNANIU TO JUZ KICHA NA MAKSA GODZINA MASAZU ZA 9ZL... RZYCZE POWODZENIA CZLOWIEKU SA LEPSZE BIZNESY DLA MASAZYSTOW NIZ SUPER ROLLEN ITP JAK CHCESZ WIEDZIEC TO PISZ A PRZEDEWSZYSTKIM Z MNIEJSZYM RYZYKIEM.. ;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×