Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Skrętka

Budżet i rachunki domowe - jak opanować?

Polecane posty

Gość Skrętka

Witam drogie panie:) [Mam nadzieję, że nie dubluję tematu - w wyszukiwarce nic na ten temat nie znalazłam] Moim problemem są rozliczenia budżetu domowego - nie mam jakiegoś specjalnego systemu na prowadzenie zeszytu z rachunkami i często okazuje się, że pieniądze "gdzieś" przeciekły.... Macie może jakieś pomysły? Jak Wy sobie z tym radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewulaaa25
mam fajny programik do domowego budzetu:) jak chcesz podaj meila to przesle-tylko jest po ang:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skrętka
o, bardzo chętnie się z nim zapoznam, może być po angielsku. Mój adres: rosia515@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewulaaa25
nazywa sie My Micro-Balance

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewulaaa25
zarza Wam wysle:) My tam wpisujemy z mezem i jest lepiej niz haos na poczatku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no bo ja co miesiac mowie - jesze tlyko to i to za miesiac bardzije oszczedzam - wiadomo trzeba zyc a top kosztujke tlyko chcialabym jakos panowac i wiedziec gdzie moze trace niepotrzebne pieniazki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skrętka
ja ostatnio doszłam do tego, że nie mogłam się doliczyć, ile zarobiłam (mam kilka źródeł dochodu)... i okazało się, że 500 zł więcej, niż na ogół - ale gdzie to przepadło, to nie mam pojęcia.... :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam ten problem ze w jednym miesiacu mi sie wydaje ze strasznie duzo rzeczy sobie kupilam i mi zostalo ponadto oprocz czynszu sporo kasy, ale potem przychodza do nas rachunki za gaz, prad nieregularnie i nagle trzeba sporo wydac na rachunki - walsnie probujemy zmniejszyc rachunki - miec jednego dostawce pracu i gazu i placic DD i wtedy sa duze rabaty - bo sioe okazalo ze duzo zalerzy od form platnosci i taryf - a ja na to nigdy nie patrzylam - i zdecydowanie lepiej sprawdzac wyciqagi z konta bo nie zawsze soie zgadzaja i trzeba tego pilnowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skrętka
Ewula, wielkie dzięki 🌼 na razie uciekam, bo mam mieć przerwę w prądzie ;P - coś konserwują. Będę wieczorem to doczytanm, jeśli jeszcze coś napiszecie 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ten program jest darmowy czy to wersja demo? Ja korzystam z polskiego programu który nazywa się Bank 2.0. Można w nim wpisywać wszystkie przychodzy i wydatki, ale ja osobiście nie jestem z niego zadowolona, dlatego szukam czegoś co ma więcej funkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podaj link
gigi>> mogłabyś link podać?? czy ten bank jest darmowy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skrętka
coś mi się kafe zawiesza, nie zauważyłam Twojego wpisu z linkiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam niezastapionego
niezastapionego excela, mam prosty arkusz w excelu w ktorym pisze jaki mam dochod i jakie wydatki, wszystko sie od siebie odejmuje i widze ile zostaje mi na zycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skrętka
w sumie to ja bardziej i tak szukam pomysłu np na rubryki, bo wszystko wolę na papierze i mam specjalny zeszyst. Dużym problemem jest to, że pieniądze dostaję 10-14 razy w miesiącu - czyli taka kapanina. Nie wiem, ile dokładnie będzie, dopóki nie dostanę. I to mnie najbardziej irytuje. Ale wiadomo - kiepskiej baletnicy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bartek0483
Wszystkim zainteresowanym tematem oszczędzania polecam świetny program do prowadzenia budżetu domowego. Można w nim ewidencjonować wydatki i przychody, planować, tworzyć zestawienia, etc. Korzystam z niego od jakiegoś czasu i świetnie się sprawdza. Można go pobrać stąd: http://www.fineco.pl/budzet-domowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yesys
ja mam w zeszycie tabele wydatków na każdy miesiąc - wygodnie, ob mam koło łóżka i wieczoerm bez problemu wpisujena co ile wydałam - albo codziennie albo co kilka dni wygodnie bo zajmuje to moment, i widzę czarno na białym ile wydajemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszcze wygodniej jest
Ja mam tabelki w excelu - jest chyba jednak wygodniej niż w zeszycie, bo samo się wszystko dodaje, a poza tym łatwiej zapanować nad ogromną liczbą kolumienek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pecha.83
Ja do ewidencjonowania i planowania wydatków domowych używam programu BUDŻET DOMOWY z firmy FINECO SOFTWARE. Można go pobrać tutaj: http://www.fineco.pl/budzet-domowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dangol2
a moze po prosty spisywac przez miesiąć na kartce papieru to co kupiliśmy , i zazwyczaj po miesiąću okazuje sie ile niepotrezbnych rzeczy kupilismy , tylko tak szczerze , regulatnie zapisywać ,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zeby zmniejszych rachunki za cieplo zmienilam dostawce na www.termika.pgnig.pl i dzieki temu place kilkaset zlotych mniej. kiedys zdazalo sie, ze musialam tysiac zaplacic za samo ogrzewanie;//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zenekt
Dość dużo sensownych porad jest na stronie www.edufinance.pl . Można nauczyć się lepszego planowania wydatków, co było dla mnie zawsze dużym problemem. Zazwyczaj było tak, że miesiąc się kończył, a ja zamiast coś odłożyć to myślałam nad pożyczką, żeby dociągnąć ten dzień dwa do wypłaty...teraz już tak mi się nie zdarza. W końcu odkładam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmelitkabosa
Ja mam największy problem z rachunkami za gaz. Znacie może jakieś firmy poza http://www.ewe.pl/ które sprzedają gaz dla firm i gospodarstw domowych? Muszę sobie zrobić jakieś porównanie i wybrać najtańszego dostawcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba być osobą dobrze zorganizowana, mi z mezem ledwo starcza do pierwszego bo zarabiamy bardzo malo ale ludzie mysla ze my jestesmy bogaczami, mam piekne meble super urzadzone mieszkanie tzn na pierwszy rzut oka bo to gra kolorów, kształtów itp jeśli kyos wie o czym mowie, zawsze jestwm swietnie ubrana, mam niezly gust i w szafie jak to sie mowi 4 rzeczy na krzyż ale zawsze mam co zalozyc i umiem sie ubrac wiec koleżanki mysla ze my mamy miliony, nigdy nie wydaje na bzdury to samo z jedzeniem jemy zdrowo i konkretnie ale u nas nie ma czipsow czy cukoerkow itp gdybym powiedziała komus ile my zarabiamy to ludzie stukneli by sie w czoło ze my w ogóle mamy na chleb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szukaj nowych rozwiązań, dzięki którym obniżysz rachunki. Ja np. zainwestowałam w studnie głębinową, którą wykonała dla mnei frima http://www.hydroel.com.pl/. Rachunki za wodę są teraz o wiele niższe niż przedtem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×