Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

B.N.N.

Proszę o poradę...

Polecane posty

Mamy 3-tygodniową córeczkę no i problem. Po każdym jedzeniu dosyć obficie się jej ulewa. Jest problem z utrzymaniem jej w pozycji pionowej do odbicie. Na rękach w tej pozycji wytrzymuje najwyżej minutę a potem zaczyna się wiercić, kręcić i płakać. Czasami jej się odbije ale to też z ulewaniem. Co może być przyczyną i nie wiem czy to prawidłowe objawy. Co robić? HELP Strapiony tatuś i zmartwiona mamusia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniaaaaaaaaaaa
jaka jest ulewana treśc?mam na myśli kolor itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem ponownie. Miałem problemy z internetem. To co się jej ulewa to poprostu białe mleko. Nie wiem, może je za dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ulewanie jest normalne pod warunkiem, że córeczka ładnie przybiera na wadze. Moja tez ulewa i to duże ilości, na szczęście przybiera więc wszyscy mowią żeby się nie przejmować - łącznie z lekarką. jeśli chodzi o \"przebywanie w pionie\" to mojej też się zdarza, że nie pasuje Jej ta pozycja, natomiast jest to sporadyczne. Jeżeli u Was dzieje się to stale, to skonsultujcie się może z pediatrą na razie. albo zapytajcie Pawła Zawitkowskiego na forum gazety wyborczej - to jeden z najbardziej znanych fizjoterapeutów, może coś poradzi :) http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=1017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniaaaaaaaaaaa
hehe to chyba coś z serwerem bo ja też miałam problemy poza tym robię obiad-ucze się gotowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniaaaaaaaaaaa
ulewanie jest związane z fizjiologią noworodkowego i niemowlęcego przewodu pokarmowego-to tzw fizjologiczny refluks skoro treśc ulewana nie jest żółta,zielona to najprawdopodobniej wszystko ok-nie jest to objaw niedrożności(zreszta to zostało by zauważone wcześniej) ani infekcji pozostaje czekac i kontrolowac przybieranie na wadze taki stan powinien ustąpic z czasem-może trwac nawet do końca 1 szego roku życia...nie należy sie martwic jeśli dziecko dobrze je, przybiera na wadze poza tym jeśli już je kładziemy lepiej po jedzeniu kłaśc je na prawym boku jeśli karmi je Pani piersią, a w każdym razie rzadkim pokarmem to nic nie pomoże...byc może gdzieś są dostępne spaejalne zagęstniki do mleka,nie wiem czy do kobiecego ,ale na pewno do sztucznego...należałoby to jednak skonsultowac z pediatrą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniaaaaaaaaaaa
co do pozycji pionowej to jeśli dziecko się wierci(nie wiem co dokładnie miała pani na myśli pisząc o utrzymywaniu w tej pozycji)ale można usiąśc i delikatnie porzec dziecko na piersiach.warto tez pamiętac by noworodek nie był do karmienia zbyt ciepło ubrany.jeśli karmi go Pani piersia ogrreje sie od pani ciała a jak będzie mu za ciepło będzie sie niecierpliwił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja miala to samo ( tez jeszcze tez ulewa ale juz zdecydowanie mniej)..czasem nie wiedzialam czy to wymioty czy ulewanie tak z niej doslownie tryskalo.. i tez mialam problem bo jak chcielismy ja odbic i bralismy do pionu to darla sie jak opetana po jakims czasie jej przeszlo.. ok 4 miesiaca polubila takie noszenie a jak juz strasznie sie darla to zeby sie odbilo kladlismy na kolana i klepalismy delikatnie po pleckach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Składam Paniom serdeczne podziękowania. Jesteśmy trochę spokojniejsi. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniaaaaaaaaaaa
o znalazłam ten preparat to Nutriton Instant od Nutricia, moze sa jeszcze inne'a wszystkie i tak są oparte na mączce chlebowca świętojańskiego można odciągac pokarm z piersi o dodawac zagęszczacz tuz przed podaniem dziecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×