Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sol Angelica

Zwykła reakcja na nowe jedzenie, czy alergia??

Polecane posty

Na wstępie zaznaczam, że konsultowałam się w tej sprawie z lekarzem, teraz pytam po prostu bardziej doświadczone mamy. Synek ma pół roku, od 5 dni zaczęłam rozszerzać jego dietę. na razie dostaje papkę marchewkowo-ziemniaczana, z dodatkiem 1 łyżeczki kaszki glutenowej i od dziś kilka kropli oliwy. Bardzo mu to smakuje, kupki są w porządku, tylko jakis czas po jedzeniu mały ma zaczerwienioną i troche podrażnioną skórę wokół ust. schodzi mu to następnego dnia rano - je ok. 15-16. myślę, że to reakcja skóry na kontakt z czymś nowym - malec jak je to wiadomo, ma papkę na połowie buzi ;) Lekarz też tak uważa ale każe obserwować synka. poza tym nic nie budzi moi obaw, więc to chyba nie alergia, tylko zwykłą reakcja??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparat
Może jednak ten gluten troche za wczesnie......od zawsze proponowali podawać gluten od 10 miesiaca....dopiero teraz wprowadzili nowy system karmienia.Może to jednak ten gluten.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale gluten był dopiero trzeciego dnia chociaż w sumie wtedy było bardziej podraznione... jutro dam bez glutenu, dzięki ktoś jeszcze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparat
Widzisz moja cóeka ma allergie na marchewke.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparat
Dodam,że najpierw powinnaś wprowadzać papki jednoskładnikowe,po tyg lub dłuzej dwuskładnikowe.Tak samo z sokami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym też spróbowała jednak jednoskładnikowo, wtedy sama zauważysz, czy i ewentualnie co, podrażnia ... btw - fanka Sagi o Ludziach Lodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
długo milczałam - myłam, karmiłam i kładłam synka spać :) jestem w UK i tutaj nie ma jednoskładnikowych papek - jedynie przecier z jabłek jest jednoskładnikowy. Inne to 2 i więcej składników naraz. Lekarz (właściwie to taka specjalna pielęgniarka od niemowląt czy jak ją nazwać po polsku) powiedziała mi, że ta reakcja skórna to właśnie od bezpośredniego kontaktu skóry twarzy z papką, plus ślina. dodam, że mój synek ma bardzo wrażliwą skórę, od ponad miesiąca walczymy z egzemą, obawiam się, że to może być atopowe zapalenie skóry. nie jest rozległe, ale swędzi go. pójdę do lekarza w piątek, a jutro dam mu papkę bez glutenu. zobaczymy, co powie lekarz w piątek. dziękuję Wam 🌻 p.s. sagę o LL czytałam chyba z 10 razy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×