Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moj 1 raz w kuchni

JAK ZROBIC ZUPE PIECZARKOWA-POMOZCIE, TO MOJ 1 RAZ!!!

Polecane posty

Gość moj 1 raz w kuchni

HEJ, kupilam juz pieczarki i... nie wiem co mam zrobic!~ Czy ktos moglby podac przepis na pyszna zupe pieczarkowa?? I jak zrobic krok po kroku? To bedzie dla 5 doroslych osob. Dziekuje za kazda rade:)~ Magda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj 1 raz w kuchni
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj 1 raz w kuchni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smacznegoooooo
Ja robie jak zwykla jarzynowa, wywar z kury, indyka lub na masle + vegeta + marchewka, pietruszka seler w kostke + pozniej dodaje podsmazone na masle pieczarki (w czasie podsmazania wode z pieczarek przelewam do garnka z zupa) + ziemniaki w kostke + smietana kremowka po zdjeciu z ognia. Mozesz zamiast ziemniakow podac z grzankami. To tyle jesli chodzi o zupe pieczarkowa, a jezeli chcialas przepis na krem z pieczarek to daj znac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj 1 raz w kuchni
hej, ale ja nie moge gotowac na wywarze z kury,bo nie mam iesa, a dzis raczej nie wyjde z domu/ jestem za granica i mieszkam na wsi/ A da sie bez miesa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
da się..ale gorsza w smaku...może być na gotowym bulionie w kostce + łyżka masła...tylko daj wtedy śmietanę 18% ,kwaśną.... i dosyp suszonego lubczyku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj 1 raz w kuchni
ja slyszakam ,ze dobra pieczarkowa jest : -smaze na patelni pokrojone pieczarki na masle z cebulka, -osobno gotuje wode warzywa,/marchewka moze byc?/, potem te podsmazone pieczarki i cebulke daje do garnka z woda i z warzywami... a co ze smietana? i maka? ile tej maki? nie wystarczy smietana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj 1 raz w kuchni
ok, kostke dac,,, jeju kostki tez nie mam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lornetka z meduzą
zrob wywar na kostkach Knorr lub winiary.lepiej byloby gdyby kostki mialy grzybowy smak. pol kilo pieczarek pokrój drobno i wrzyc z pokrojona marchewką i pietruszką do wywaru.dodaj vegetę, pieprz, sol,gdy warzywa zmiękną i pieczarki będą dobre, dodaj dwa serki pieczarkowe topione - rozpuśc je w zupie.nie dodawaj juz smietany. mozesz dodac szczyptę papryki słodkiej mielonej. wtedy zupa ma lepszy smak. podawaj z makaronem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj 1 raz w kuchni
no a z warzyw mam tylko cebule i marchew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj 1 raz w kuchni
aha-a co ze smietana? kiedy i jak ja dodac? normalnie wlac do zupy??nie zwazy sie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uzska
zazwyczaj tak sie dodaje smietane ze do odzielnej miseczki wlewasz troche zupy i dodajesz smietany mieszasz i powoli do duzego garnka wlewasz w taki sposb ci sie nei zwazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj 1 raz w kuchni
dziekuje za rade.. a co z tymi warzywami w garnku? moze byc tylko marchew gotowana i ziemniaki? a co potem z ta marchwia i ziemniakami? wylawia sie i wyrzuca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uzska
hehe wiesz co nie mam pojecia...wiem jak sie robi rosol a to podstawa kazdej zupy..warzyw nie wyrzucaj chyba ze robisz pieczarkowa z makaronem to wogole nie dodawaj ziemniakow a tak niech warzywa beda....tylko nie wiem jak samkuje bez miesa i bez kostki...no cos bedziesz musiala sobie poradzic bez..a ta smietane dodaj na samym koncu gotowania tak jak mowilam zeby sie nie zwazylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrob tak
wlej do garnka wode postaw na ogniu wrzuc do niego warzywa (bez ziemnika) pokroj pieczarki w male paski wrzuc do tej wody z warzywami jak sie zagotuje dodaj dwie trzy lyzki masla jak jarzyny i pieczarki beda miekkie wylow lyzka cedzakowa jarzyny daj do ostygniecia i jak beda juz chlodniejsze zetrzyj na tarce na duzych oczkach wprost do garnka z zupa do duzego kubka odlej troche zupy dodaj do tego troche smietany dokladnie wymieszaj zeby nie bylo grudek i wlej do reszty dopraw do smaku sola pieprzem maga i gotowe smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrob tak
mozesz tez ugotowac makaron np swiderki lub muszelki i podac ta zupe z nim jesli chcesz mozesz ten makaron dosypac bezposrednio do zupy na chwile przed koncem gotowania wtedy zupa bedzie gestsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj 1 raz w kucni
dzieki za rady :) wiecie co-moja mama to aniol-dostalam paczke na swieta, a w niej-kostka rosolowa knorra:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj 1 raz w kuchni
aha-zupe zrobie z makaronem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj 1 raz w kuchni
Kochani! Zrobilam pyszzzzzzzzzzzna zupe! A jak? -pokroilam cebulke i pieczarki, dalam pol kostki masla i przydusilam -w tym samym czasie w garnku byla woda, do niej starlam 2 marchewki, dodalam potem kostke jedna rosolowa, -wlalam te pieczarki z cebulka do garnka, wymieszalam, dodalam swiezej pietruszki, potem do garnuszka wlalam troszke zupy, do niej dodalam smietane 22% i to wlalam do garnka:) potem: -kucharek, sol, troszke startego czosnku -makaronik :) jednak co mnie martwi, wydaje mi sie, Ze za duzo tluszczu w tewj zupie, bo jestem na diecie i nie wyobrazam sobie gotowac tak dzien w dzien :/ wolalabym bardziej jarska hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
debilu 2 lyzki masla a nie pół kostki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Super że się udało ! :) ugotowałam podobną zupę była pyszna .... SKŁADNIKI : 300 g pieczarek 1 cebula śmietana 18% sól pieprz 1 marchewka makaron 2 listki laurowe 4 ziela angielskie JAK ZROBIĆ? Liscie laurowe i ziela angielskie wrzuć do garnka zalanego wodą . Marchew obierz i pokruj . wrzuć do wrzącej wody z zielem angielskim i lisciami ... pieczarki umyj i pokruj w plasterki to samo zrób z cebulą . Usmaż cebulę na maśle , następnie dodaj do garnka z zupą ... Do smaku i koloru przyda się śmietana której dodajemy 2 łyżki . Szczypta soli i pieprzu . Pozdrawiam c:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×