Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość balii

Zapach pleśni w domu /BLOK/ - co robić, dlaczego ???????????? POMOCY

Polecane posty

Gość balii

Mieszkamy w bloku, okna parują niemiłosiernie dosłownie nie parują a ścieka z nich woda ja już tylko przecieram szmatką bo jak wysusze to po ok15 minutach ścieka po nich woda, ściany są na dole mokre i pleśnieją - tak sie działo do tej pory w dwóch pokojach po jednej stronie mieszkania, w tym roku doszły pokoje po przeciwnej stronie, w kuchni za boazerią zrobiła się pleśń. Wietrzymy i wietrzymy, ostatnio zostawiłam okno na takim mikro uchyle przed cały dzień i noc i nic - okno dalej mokrusieńkie!!! To jest nie do wytrzymania ja jestem w ciąży boje sie czy mi to nei zaszkodzi :( śpimy przy tych pleśniejących ścianach, zmywamy je tylko w kółko detetgentami i nic :( wietrzenie nic :( a mieszkaniówka rozkłada rece i każe wietrzyć 😡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balii
*detergentami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość włączajcie grzejniki na duzą
parę:) wymiencie okna. Okna macie nieszczelne, stare. epwnie dlatego przepuszczają i sie woda skrapla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezłe niezłe
może za rzadko rozszczelniasz okna? Jak nie ma wentylacji w mieszkaniu to grzyb się lęgnie... Ja mam zawsze rozszczelnine okna. A co do grzyba który się już pojawił: są preparaty grzybobójcze, ale czeka cię przy tym mały remont, bo żeby były skuteczne to rzeba tynk drapać i na goły mur pryskać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balii
Okna mamy plastikowe, a rozszczelnienie - czy chodzi Ci o uchylanie, robienietakich mm luk, żeby powietrze wpadało?? Robimy tak. Taki remont o tej porze roku odpada, zawsze na wiosne tak robimy /były wydrapane ściany, i nałożony nowy tynk i pomalowane/ i nic też nie dało mówię Wam ręce opadają :( A jak sie wchodzi do mieszkania - ten zapach jak w piwnicy 😭 Może i dobry pomysł z tym grzaniem ale sie nie wypłacimy, liczniki biją jak szalone..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balii
Movering - więc co robić?? Czy wogóle da sie to "wykończyć" czy tak już będzie zawsze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Babka Atrapka
U mnie tez lekuchno waniajet plesnia, ale to chyba od starej tapicerki w chacie pora na nowe graty! :( czyli mebelki luks , tylko trza wziąć na raty! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okna zawsze na micro , ale z domu pozbyć się grzyba niestety jest ciężko.A środki grzybobójcze są dobre tylko Ty w ciąży trzymaj się od nich raczej z daleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kup pochłaniacz wilgoci
tu link na allegro http://www.allegro.pl/search.php?string=Poch%C5%82aniacz+Wilgoci&country=1 wybierz albo kilka małych albo jeden duży. Ja miałam jadno pomieszczenie w domu gdzie na ścianach skraplała się woda i robiła się czarna pleśń. Teraz gdy stoi pochłaniacz jest tam sucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja właśnie
go testuję, już zaczęła się zbierać woda w pojemniku w jednym pokoju. Nie wiedziałam, ze są różne wielkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drewniane skrzynkowe
wymienione na te wąziutkie plastikowe i coś sie dzieje, wokół okien wstawionych na piankę jest b. zimno i pojawia sie pleśń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balii
Miałam HUMISTOP w kazdym pokoju po jednym - po dwóch tygodniach był wykończony, dwa razy wylewałam kubeczek wody... U mnie musiało by chyba po 10 stać na jednym oknie... Na dodatek ściany są mokre i to coraz bardziej, mieszkaniówka rozkłada ręce - mamy WIETRZYĆ! Ileż można prawie ciągle są uchyły :( teraz aż firanki latają a okna i tak paruję mówie Wam ręce opadają!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze sprobujecie taka kamera
na cieplo?? u mojej mamy wykryli nieszczelnosci w scianie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze sprobujecie taka kamera
i zadnych uchylow tylko calkowite otwarcie okna wietrzy pomieszczenie. uchyl powoduje wylacznie ubytek ciepla!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wymień szyby w oknach na te z gazem i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×