Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
ana_bell

czy 125 KM w samochodzie to dużo ?

Polecane posty

czy to dużo ? i co wiemy dzięki tej liczbie ? jakie ma np zbliżone przyspieszenie do setki można z tego wywnioskować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
125km to malo jak byc miala 300km to bys mogla myslec ile ma do setki.Ja mam Astre 2 i mam ok 140 km i jezdzi sie fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
125 to wcale znowu nie tak mało :P :P standardowe auta mają ok 80 - 90 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sporo. Choć też zależy w czym W autach z segmentu B (np. Polo, Corsa, Yaris) to będzie torpeda W segmencie C (np Golf, Astra, Corolla) to będzie żwawe auto W D (Passat, Vetra, Awensis) to już przeciętna wartośc. Ale też nikt nie powinien narzekać na osiągi przy wyprzedzaniu W E (Phateon, Omega, Camry) to już będzie trochę mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my mamy w golfie 139 i jest zajebiście szybki :classic_cool: ale ma silnik 1.8 GTI 16 V wiec pewnie dlatego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teoria Czylli na paliwie nie oszczędzacie. :-D Skoro taki Golf pewnie kosztuje tyle co ten z tudrodieslem 1.9 /110 KM Tyle ze na paliwo o minium 1/3 kasy mniej (a i tak 110 km w Golfie to dużo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój chłopak ma w S klasie coś koło 300 KM i do 100 rozpędza się w mig :-) ale to tylko dla tych, co dobrze jeżdżą- inaczej rozwalą się przy pierwszym drezwie, zakręcie, światłach itd. Jeżeli jesteś świeżym kierowcą, to 125 KM w zupełności wystarczy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mój kolega ma M3 która ma 343 KM :D to jest dopiero kurna rakieta , aż sie w gacie o mało nie posrałam jak mnie przewiózł :O :P :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eeeee.... tam. Ja tam lubię extremalną jazdę :-) :-) :-) i na motorze-> muchy w zębach :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam wypadek kiedys.I tez moja przyjaciolka miala b.powazby wypadek i mam uraz.Oba wypadki z winy drugiego kierowcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ktos potrafi jezdzic to i z 60KM, i z malego silnika moze duzo wykrzesac ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a gdzie masz te 125 km
i w jakim momencie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie. Niektóre auta (szczególnie te japońskie) tyle mają już w 1.4 Tyle ze trzeba je doprowadzić do wyższych obrotów. Więc to nie ta sama elastyczność co w 1.6 czy 1.8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gher
powiem tak : 90 % czasu czlowiek spedza w korkach w miescie . RZadko kiedy jezdzi sie autostradami ( jakies 0,05 % czasu jazdy ) Oznacza to ze moc wieksza niz 100 KM gowno daje , bo i tak sie jej nie wykorzysta .:) .Chyba ze mieszkasz poza miastem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gher
moc wieksza niz 100 KM jest przydatna , ale niestety na niemieckich drogach , nie polskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gher W japońskim, wysokoobrotowym 1.4 nie. Ale w WV z 1.8 już da. A tym bardziej 110 KM lub 130 KM w volkswagenowskich 1.9TDI. A palą mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ps: chodziło mi m.in. o zryw z przejścia świateł na zielone :-) No i o wyprzedzanie (szczególnie TIR-ów) na miedzymiastówkach łączących małe miasta z dużymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moj golfik
ma 75KM i nie narzekam. 140Nm robi swoje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przypominam proletariatowi ze KM moze byc wskazowkow conajwyzej do predkosci maksymalnej (zalezy jeszcze od skrzyni biegow) jedyna jednostka wskazuja na przyspieszenie jest moment obrotowy (nM). oczywiscie auta o wiekszej mocy PRZEWAZNIE maja wiekszy moment

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na polskie drogi gdzie fotoradar jest co kilka kilometrów wiecej nie jest potrzebne .. I tak nigdzie sie tego nie wykorzysta bo cie policja złapie , a jak nie policja to fotoradar...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
125 koni ... to duzo w starszym 8 zaworowym silniku o pojemnosci 2l. wtedy taki silnik ma moc w duzym zakresie. a gdy mowimy o wysoko obrotowym 1.6 16v to niestety ale auto uzyskac te 125 koni musi byc meczone i krecone. jedna z pan mowila o mercedesie klasy s i 300koniach. klasa s wazy od 1900kg (wersja golas ) jak przeliczymy taka s500 ma 150 koni na tone. to nie jest duzo. dodac pasuje ze auto ma skrzynie automatyczna i wiele elektroniki ograniczajacej moc ... wiec jest bardzo latwe w prowadzeniu i bezpieczne. + komfortowe zawieszenie nie pozwala na szybka jazde. mowiono tu tez o m3 343km takie m3 wazy duzo mniej od klasy s. ma sportowe zawieszenie i przelozenia w skrzyni. i pomimo podobnej mocy jest 2x szybsze od klasy S. nq codzien jezdze sportowym coupe o mocy 230 koni. ale to wygodne auto i tez skrzynia automatyczna. i pomimo wagi golfa w dieslu to moje 230 koni wcale nie jest nadwyzka mocy. jest to wartosc idealna. bo jezdze obwodnicami i dzieki tej mocy nie musze meczyc auta . jezdzac spokojnie pali 8.5l w trasie. spokojnie czyli bez wiecznego krecenia pod czerwone pole z sekwencyjna zmiana biegow. jezdzac ostro pali ... tyle ile sie wleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×