Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

margaretkaa

CO MYŚLICIE O TYCH PROJEKTACH DOMU ?

Polecane posty

to co mi sie nie podoba to polaczenie wejscia do kuchni z pokojem dziennym,moze byc niepraktyczne,ale jesli to ci pasuje to ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na tym projekcie sa tez drzwi do garazu,zastanów sie czy sa takie niezbedne skoro masz brame do garazu i wejscie do domu przez garaz,drzwi powoduja strate ciepła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie podoba mi sie ze wescjie do kuchni ejst przez salon. otwarta kuchnia tez mi sie nie podoba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wejscie do kuchni mozesz zrobic zrobic z przedsionka,ale nie jest to w tym przypadku dobrym rozwiazaniem wiec pozostaje wejscie z duzego pokoju wejscie do kuchni z duzego pokoju jest niepraktyczne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak, ale wejscie niby jest z przedpokoju bo z lewej strony jest jadalnia a z prawej wejscie do kuchni... Kurcze juz nie wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie lepiej wybrac sie do jakiegos projektanta? powiedziec co chcesz jak to widzisz i ogolnie sie poradzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajny projekt
Ładny projekt, znaczy wnętrze fajnie rozplanowane. Nie wiem jaki masz span na strychu, ale jest blisko łazienki, więc możesz pomyśleć, żeby zrobić tam sobie pralnię - bardzo przydatne pomieszczenie, bo nie musisz po pokojach na górze rozkładach prania. Nasz dom jest w powierzchni użytkowej niewiele większy, dość podobny projekt jeśli chodzi o wnętrze, ale o wiele droższy w wykonaniu, bo mój chłop chciał mieć dom, który z zewnątrz wygląda, a nie patrzył na funkcjonalność tego, co w środku :o No i właśnie nie mamy ani pralni, ani spiżarki przy kuchni, więc przetwory będę trzymać w kotłowni i/lub w tym schowku pod schodami. Powodzenia w budowie! Ggdybym drugi raz budowała, zastanowiłabym się nad wyborem projektu baaaardzoooo dokładnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wybierajac projekt musisz sie kierowac jego praktycznoscia robisz zakupy,wjezdzasz go garazu,idziesz przez przedpokój i niesiesz siaty z zakupami)czy to dla ciebie jest praktyczne pokój jest połaczony z kuchnia,nie ma oddzilenego wejscia gotowych projektów w sieci jest duzo,ty wybierz to co ci sie podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie wiem czy tak duzo wiecej....moze wystarczy znalezc jakiego s znajmomego...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajny projekt
większy salon, na górze, w mniejszej pokojowej łazience dobre miejsce na pralnię. Minus: jednostanowiskowy garaż, ale nie każdemu jest potrzebne drugie stanowisko. Dodatkowy plus: o wiele ładniejsza bryła budynku z zewnątrz (a minus - droższe wykonanie ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagienka 1
Na górze masz źle zaplanowane drzwi w łazience - będzie się na nie wpadać, wchodząc ze schodów.Lepiej, zeby otwierały się do środka na ścianę.Tak ogólnie to fajny domek - zbudowali go nasi znajomi. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajny projekt
tak, archdesign dj 133 / dj 155 - takie połączenie tych dwóch ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dekarka
powiem z punktu widzenia konstrukcji dachowej. wielokrotnie spotykamy się z projektami, które można jedynie wyrzucić do kosza. A stan rzeczywisty i obmiary w projekcie to chyba czysta fantazja projektanta, dlatego bardzo ostrożnie podchodziłabym do "projektów na zamówienie". Z doświadczenia mogę polecić firmę http://www.archi-projekt.com.pl/projekty_domow.html bo faktycznie projekty są fachowo wykonane. proszę wziąć pod uwagę, że im większa ilość wykuszy i "dupereli" na dachu tym wyższy koszt. I błagam, którykolwiek projekt nie wybierzesz, nie kładź blachodachówki. Chyba nie ma nic gorszego. Acha, skąd oni biorą te szacunkowe koszty budowy? Wg mnie są zaniżone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Srubutu
Myślicie, że ile by wyszło wybudowanie takiego domu? 300 000zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
alez to tylko wstepny rysunek - nie ma zupelnie zadnych parametrow dot ocieplenia, , bilansu termicznego ani rodzaju ogrzewania - pamietaj ze nie sam dom jest warty co jego ocieplenie energooszczednoosc i ustawienie w terenie - najpierw spojrz gdzie chcesz go postawic - heh co z tego ze go wybudujesz jak cie kredyty zjedza i nie bedziesz w stanie go utrzymac ani ogrzac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszt domu zależy od -kupowania (zwłaszcza teraz- w dobie skaczących cen) materiałów zima/wczesna wiosna. Pustaki ceramiczne kilkakrotnie zdrożały latem -małej ilości dupereli typu daszek, lukarna wykusz, załamanie.... każde z nich słono kosztuje -rejonu Polski w którym ma powstać dom (taniej na Padkarpaciu drożej w Warszawie) -czasu budowy- jeśli ma być z kredytu to budowa jak najkrócej, jeśli systemem gospodarczym to rozkłada sie na kilka lat- wtedy może być różnie- nie ma odsetek z banku, ale może wiele rzeczy zdrożeć...tak było w ubiegłym roku -najdroższy element to wielopołaciowy dach. Prosty kryty dachówką i blachą będzie w podobnej cenie, skomplikowany-różnica ogromna -trzeba pogadać z ludzmi z twojej okolicy, najlepiej z tymi którzy skończyli budowę niedawno- mają najswieższe informacje. Nie należy sugerować sie stanem surowym- dom stoi, dach ma ,okna są....Większość ludzi cieszy się, że tak tanio wybudowali a to dopiero zaczyna się zabawa.....Polecam lekturę muratora i jego forum na necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×