Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Edddytek

wypowiedzenie

Polecane posty

Rozpoczełam prace 19 lutego, najpier mialam 3 miesiace na umowe o prace na czas okreslony, potem 6 miesiecy na umowe i prace na okreslony i w reszcie od 1 listopada umowe o prace na czas nieokreslony. W tym czasie w firmie zaszly tak powazne zmiany, na niekorzysc, ze postanowilam szukac zatrudnienia w innej firmie. I stad moje pytanie, jaki przysluguje mi okres wypowiedzenia i jak w ogole to wyglada? Swiadectwo pracy dostane za caly okres pracy? Pierwszy raz mam taka sytuacje, wczesniej przez 4 lata pracowala w pewnej firmie na umowe zlecenie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze 1 pytanie, jak sprawa wyglada z samą formą wypowiedzenia? Za porozumieniem stron?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak masz na umowie o pracę? jeśli nie masz tego wyszczególnionego to obowiązuje cię okres 2 tyg. wypowiedzenia, świadectwo pracy dostaniesz za okres przepracowany na umowę o pracę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sama napisz wypowiedzenie za porozumieniem stron i daj szefowi do podpisu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddddd
obowiazuje Cie miesieczny okres wypowiedzenia. Jesli pracodawca nie zgodzi sie rozwiazac umowy za porozumieniem stron bedziesz musiała przepracowac ten miesiac jeszcze. Jesli dobrz kojarze. Wypowiedzenie nie liczy sie do dnia zlozenia tylko od nowego miesiaca. czyli jakbys zlozyła teraz to bys jeszcze luty musiała przepracowac. Ale jak masz urlop np nie wykorzystany mozesz sobie odebrac w okresie wypowiedzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaaaaaaaa
Przy umowie na czas nieokreślony obowiązuje trzymiesięczny okres wypowiedzenia. Jeśli dogadasz się z pracodowacą, możesz przestać pracować szybciej (odejść przed upłynięciem 3 mies. za porozumieniem stron). Świadectwo pracy masz za cały okres świadczenia pracy, czyli łącznie z okresem wypowiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a miesiąc nie jest od roku? ja pracowałam 8 miesięcy złożyłam wypowiedzenie, 2 tygodniowy okres wypowiedzenia od dnia złożenia wypowiedzenia - tak było u mnie hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nawet jesli umowe na niekreslony mam od 1 listopada?? Wydawalo mi sie, ze 2 tygodnie a nie miesiac. O kurczaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to się teraz zakręciłam no ja napisałam jak było w moim przypadku i nie wiem czemu u innych dłużej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze jednak zwryfikuje to przeszukujac google bo widze ze zdania sa podzielone, moze uda mi sie cos znalezc Uwaga: Umowa o prace na czas nieokreślony Okres wypowiedzenia zależy od okresu zatrudnienia... ...i wynosi: * 2 tygodnie - przy okresie zatrudnienia krótszym niż 6 miesięcy, * 1 miesiąc - przy okresie zatrudnienia co najmniej 6 miesięcy, * 3 miesiące - przy okresie zatrudnienia co najmniej 3 lat Z tego wynika, ze 2 tygodnie, bo na czas nieokreslony mam od listopada. Pozostaje jeszcze kwestia wypowiedzenia, w jakiej formie? Za porozumieniem? Zupelnie sie nie orientuje ktore jest dla mnie najkorzystniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddddd
ja pracuje ogolnie od połtora roku w firmie od sierpnia na czas nieokreslony. i składałam teraz wypowiedzenie i miałam miesiac. a w umowie powinnas miec zapisane jaki okres wypowiedzenia obowiazuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddddd
Okres wypowiedzenia zależy od tego, ile czasu przepracowałaś w firmie, która cię zwalnia. Wynosi on: - 2 tygodnie, jeżeli byłaś zatrudniona krócej niż 6 miesięcy, - 1 miesiąc, gdy pracowałaś co najmniej 6 miesięcy, lecz krócej niż 3 lata, - 3 miesiące, gdy twój staż pracy wynosi co najmniej 3 lata o cos takiego znalazłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj nieeee mogeeee ;) najpierw musze znalezc inna prace jestem w trakcie rozmow, ona zaraz rozpowie wszystkim i mnie zwolnia :D a nie o to m chodzi:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikaaa5
Ja pracowałam na czas nieokreslony i zlożyłam wypowiedzenie z dnia na dzień, za porozumieniem stron i nie mialam 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia. Także wszystko zalezy od Twojego pracodawcy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×