Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pieknaaaaaa

JAK OSZCZEDZAC?!!!!

Polecane posty

Gość farminka24
porozmawiaj z mezem, ze moze czas cos zmienic, wprowadz do domi akcje O czyli oszczedzanie:) . w sumie to nigdy nie wiadomo kiedy bedzie wam potrzebna wieksza sumka, ale warto miec kase na czarna godzine. skoro do tej pory kupowalam tyle ubran to pewnie masz eplna szafe, czy potrafisz sobie dac na wstrzymanie? jak czesto kupujesz cos do ubrania? czy mezowi na prawde sa potrzebne az 3 laptopy, komputer stacjonarny? czy coreczce sa potrzebne az 3 kurtki? pod koniec miesiaca rob sobie taki zakupowy rachunek sumienia, zapisz na kartce to co kupilas w ciagu miesiaca i wykresl to co sie okazalo niepotrzebne i nie powielaj takich bledow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pieknaaaaaa
Nie mi te latopy tylko dla meza.Dla dziecka kupilam 3 kurtki w ktoryc chodzi i nie wisza w szafie ale tez mysle ze to przesada.Nie krytykujcie mnie tylko mi poradzcie-nie po to pisze aby ktos mnie krytykowal o nie ma najmniejszego prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość farminka24
wiec po prostu odloz ta kase, jak juz ktos napisal nie musi to byc od razu 3 tys tylko jakas mniejsza kwota i zachuj sie tak jakby tych pieniedzy wogole nie bylo, jakby byly zamrozone i nie mozna ich tykac. z czasem mozesz troche wiecej zaczac odkladac. wogole chyba tez powinnam zaczac dokladac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pieknaaaaaa
Masz racje ubran mam juz duzo...za duzo...moja corka tez jest juz obladowana wszystkim...doszlo do tego ze babcia chcac kupic jej prezent zastanawiala sie 2 tygodnie..bo ona wszystko ma:(Wiem ze zle zyjemy bo moja corka wychodzi z zalozenia ze ona musi wszystko miec..od malego co chciala to miala a teraz jak jej odmawiam buntuje sie i placze bo ona chce:((Tak trudno jest cos zmienic.Ale postaram sie i skorzystam z waszych rad.W styczniu byl plan kupna nowego telewizora ale mysle ze sie wstrzymamy.Dzis czeka mnie ciezka przeprawa z mezem.;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość farminka24
powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pieknaaaaaa
Farminka24 mam nadzieje ze ci sie uda.Ja jestem bardzo nakrecona:))Takze marzy mi sie ze na wakacje bede miala pokazna sumke na czarna godzine:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tytytytyt
A jak z mieszkaniem?Macie swoje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pieknaaaa
Tak mamy swoje.A co to ma do rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestes glupia
ja zyje z rodzina za 2 tys iesiecznie i jakos dajemy rade odlozyc po 100-200zl a ty jestes tepa idiotka ktoraej sie pomieszalo we lbie i wychowuje malego imbecylka ktory bedzie w szkole swiecil najlepszymi ubraniami i gadzetami.Zalosni sa tacy ludzie.Jak masz za duzo to sie podziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pieknaaaa
Sam jestes glupi.I nie obrazaj mnie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nic dziwnego--------
spokojnie maożesz sobie zrobić 2 lokaty. Jedną taką, której nie ruszysz choćby nie wiem co i drugą taką, z której ewentualnie możesz podebrać... Jak wpłynie kasa najpierw przelej na lokaty i traktuj jakbyś tej kasy nie miała. Jak zaczniesz podbierać z tej drugiej pojawi się jakieś poczucie winy,dyskomfortu... i powstrzyma cię mam nadzieję przed ruszeniem tej pierwszej. :) Poza tym możesz przy takich dochodach kupić jakąś nieruchomość. Kredyt będziesz spłacać, więc wydasz o tyle mniej, a nieruchomość będzie twoim zabezpieczeniem, bo zawsze będziesz ją mogła sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pieknaaaa
Nic dziwnego masz racje:))Bardzo powaznie sie zastanowie.dziekuej za rade:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pieknaaaa
I nici z oszczedzania-wczoraj stracilismy na PIATKOWE ZAKUPY w hip-500zl-na co?Na jedzenie jakies duperele:(Nie mogla sie powstrzymac , zrobilam sobie liste zakupow i po 10 min ja pogielam i wsadzilam do kieszeni plaszcza:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piekna żarcie kosztuje, ja wydałam 160 zł (nie śmiej się :) dla mnie to dużo) na ..pierdoły, papier do twarzy, serki topione, mleko, chleb, jajka, masło, synowi kupiłam anty-perspirant i płyn do naczyń wszystko zdrożało i jeszcze będzie drożeć, to może być argument dla Twojego męża, teraz nie wystarczy Wam - przykładowo z pensji na 2 laptopy, ale na 1....i bagietkę ;) a kasę odkładaj, systematycznie :D mam jedno pytanie do Ciebie..kogo trzeba poddusić ;)żeby takie pieniądze zarabiać? macie swoją firmę? wybacz niedyskretne pytanie ale ciekawi mnie to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olasiedzialakolopola
najlepszy sposob na oszczednosci ktore nie wymagaja wyrzeczen to zmiana dostawcy pradu. ja moge ci polecic firme axpo bo sama uzywam i uwazam ze jest najlepsza:) rachunki za prad sa niskie, a jakosc obslugi wysoka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hubertalazy
najprostrzy sposob od ktorego kazdy powinien zaczac - zmiana dostawcy energii elektrycznej. ja zmienilam na firme AXPO i co miesiac notuj***ardzo fajne oszczednosci na rachunkach za prad. zuzywam tyle samo co wczesniej, a place mniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://totalfinanse.pl/ Najlepsza porównywarka finansowa. Porównaj i wybierz najlepszy kredyt hipoteczny, gotówkowy, kartę kredytową, lokatę, konto lub chwilówkę. Sprawnie, szybko i wygodnie znajdziesz najlepsze oferty kredytów i pożyczek dla siebie. Porównaj i oszczędzaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dagmara_wr0
Jak będziesz kupować takie zawsze potrzebne artykuły typu waciki, patyczki do uszu, ręczniki papierowe, tabletki do zmywarki, to bierz te najtansze. To dokładnie to samo! Ta złotówka do złotówki da Ci efekt w skali miesiąca bez odczuwania ŻADNEJ zmiany. A np. co do elektroniki, to ja zawsze czekam na promocję, nie robię nieprzemyślanych zakupów. I nie ma problemu -teraz np. kupilam dziecku tablet w media expert, bo maja tansze rzeczy z okazji zbliżającego się roku szkolnego. I tak ze wszystkim...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×