Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Micitanka 84

Walka z pleśnią kolo okna

Polecane posty

Gość w castoramie
kupujesz płyn przeciwgrzybiczy, Zdzierasz tynk i na mur pryskasz tym płynem. Potem nowy tynk ( możesz gipsem) i farba. No i dbasz, żeby mieć wentylację w chałupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiacynta5
Ale jak ta wentylacje zachowac. Ja chocbym nie wiem co robila i tak kazdego ranka mam zaparowane okna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wymiana okien
stare drewniane okna, przez które aż gwizdało, wymieniłam na plastiki, utrzymuję w mieszkaniu stałą temperaturę 20 stopni, bez żadnego wychładzania ścian. Wietrzę codziennie rano przez 5-10 minut, pranie wywieszam na balkon, chyba że pada, w kuchni mam zwykle rozszczelnione bądź uchylone okno. Para znikła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiacynta5
Nie mam balkonu, a piore codziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kup pochłaniacz wilgoci
i postaw na oknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Temperatura punktu rosy
Punkt rosy dla powietrza o temp.20stC i wilgotności względnej 50% to 9,3stC, a więc gdy ściana ma temperature mniejszą lub równą 9,3stC to wykrapla się na niej para wodna fruwająca w powietrzu. Para wodna kieruje się do mostka termicznego, bo tam panuje niższe ciśnienie cząstkowe pary wodnej niż ma para wodna fruwająca w mieszkaniu. W ciepłe dni, kiedy ciśnienie cząstkowe pary wodnej w powietrzu zewnętrznym jest wyższe od ciśnienia cząstkowego pary wodnej w mieszkaniu to "wilgoć" w ścianie wędruje do mieszkania. Powietrze w mieszkaniu o powierzchni 50m2 powinno mieć w okresie grzewczym, przy zachowanym dopływie powietrza zewnętrznego w wysokości około 100m3/h, temperaturę 20stC i powinno mieć od 45% do 55% wilgotności względnej - a czy temperatura zagrzybionej ściany ma wyższą temperaturę od punktu rosy dla takiego powietrza?. Przepływ powietrza i pary wodnej jak każdego gazu kieruje się z wyższego ciśnienia do niższego. Należy zmierzyć temperatury ścian, wilgotność ścian i powietrza w mieszkaniu i określić punkt rosy dla powietrza wypełniającego to pomieszczenie z pleśnią na ścianie. tu jest cały artykuł o wilgoci w mieszkaniu http://ekoenergia.polska-droga.pl/content/view/72/84/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
po prostu masz problem z izolacja dookola albo w ogole izolacja sciany -zebys nie wiem co robila to i tak na amen sie nie pozbedziesz ale nie piszesz co to za sciana co za pokrycie sciany zedrzyj to co masz na scianie do tynku nawet tynk mozesz odlupac - wszystko umyj w chlorze sprawdz wentylacje w pomieszczeniu - nie mowisz jakie to pomieszczenie - czasem pomaga przyciecie drzwi a jak kuchnia czy lazienka to wmontowanie malego wiatraczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie zakłada
tylko że każdy wie że przy starych nieszczelnych oknach tych problemów nie było. To jest właśnie "plastikowa choroba" . Nowe okna są zbyt szczelne i wietrzenie nic tu nie da. Okna muszą być poprostu cały czas rozszczelnione i tyle. Najlepiej jednak zrobić w rogu kratkę wentylacyjną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i w starych oknach
skrzynkowych była większa odległość między szybami, teraz zakleili to tylko jakąś pianką która nie daje izolacji, przepuszcza zimno i wilgoć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetka34
co do zwalczania pleśni ja stosowałam środek mellerud. kupiłam go w jakims sklepie internetowym. Ja mialam plesn w lazience przy fugach i sobie z tym poradzilam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halooooooooo
PUFAS polecam skuteczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaaaraa
mój maż pryskał jakimś chlorowym śmierdzielem - zniknęło raz na zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaaaraa
mój specyfik to SAVO - nawet ścian nie trzeba było malowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rowniez polecam savo
rewelacyjny, zero odbarwien na kolorowych powierzchniach...ja w wynajmowanym mieszkaniu nawet tapety nim pryskalam... fugi...sciany...polecam... u mnie dostepny jest w wiekszych pss-ach... i niektorych kosmetycznych..oraz na allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdsfsff
Firma Astra Lublin doradza przy wyborze taniego okna, dostarcza i montuje. Nasza wiedza i doświadczenie sprawiają, iż możemy zapewnić terminowość. http://oknadrzwi-lublin.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×