Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rawka

jaka zrobic salatke z selera na uroczysty obiad?

Polecane posty

Gość rawka
o kurcze, rzeczywiscie.... ja mam za zadanie zrobic salatke z surowego selera. Slyszalam, ze mozna dodac ananas, czosnek, ale chyba cos jeszcze prawda? Nie chce zeby smakowala byle jak dzieki za wszelka pomoc i podpowiedzi, zeby byla pyszna, ja sama takiej nigdy nie robilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osobiście nie znosze sałatki z selera, ale u mnie robi sie z rodzynkami, ananasem, to doprawione śmietaną 18% lub jogurtem z solą, kwaskiem cytrynowym, cukrem. można dodać trochę startej marchewki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rawka
dzieki i prosze o jeszcze maniak-niestety link sie nie otwiera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja daje starte jabłko
sok z cytryny i smietane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ijuz
ja robie z selera z sloika ,u mnie sie zajadaja a ja nienawidze ,dodaje ananasa z puszki majonez lub jogurt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cetrizini
wydaje mi się że na uroczysty obiad świetna będzie : http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,777,73032541,73032541.html?f=777&w=73032541&a=73032541 osobiście preferuje łososia na wierzch ale jeśli obiad ma być uroczysty to kawior jest bardzo wskazany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cetrizini
i jak zwykle problem z linkiem trzeba go skopiowac i pousuwać ewentualne spacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _______________________
ałatka z ananasem i selerem Poziom: b. łatwy Czas: 30 min. Głosów: 1 Ocena: 1.00 Składniki: - 1 puszka ananasa - 4 jajka - 1 puszka kukurydzy - 1 mała por - 1 mały słoik selera (potarty) - 20 dag kiełbasy drobiowej - 20 dag sera żółtego Opis przygotowania: Ananas pokroić w kostkę, jajka ugotować na twardo i pokroić, puszkę kukurydzy odsączyć, por drobno pokroić, kiełbasę pokroić w kostkę, ser potrzeć na tarce na grubym oczku. Wszystko wymieszać z majonezem i przyprawić do smaku Sposób przygotowania: Na zimno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja robie bardzo prosto
Seler, jablko, odrobinę soku z cytryny,majonez lub smietana prosta, latwa, dobra, zawsze wychodzi ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rawka
dziekuje ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starty seler, marchewka, jabłko,cukier pieprz do smaku,rozdrobnione orzechy włoskie- polać śmietaną-pychota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lubie marchew ale nie tutaj
A ja wolę tak zrobić bez marchewki: pół 1 dużego surowego selera 1-2 jabłka orzechy włoskie kilka sztuk (bardzo dosmaczają, ale jak nie ma to też dobra) 1 łyżeczka miodu (ostrożnie, nie przesłodzić - miód da unikalny aromat i smak) kilka kropli cytryny jeśli jabłka mało słodkie łyżka śmietany Seler utrzeć na tarce drobniejszej na paseczki cieniutkie, jabłko na tarce na trochę grubsze paski, orzechy pokroić na kawałeczki, doprawić i zajadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i do tego ostatniego przepisu
polecam dodać rodzynki orzechy włoskie - koniecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lubie marchew ale nie tutaj
Jak ma być na świąteczny obiad to rzeczywiście koniecznie orzechy, rodzynki też pasują, ale można przeżyć bez. A chciałam dodać, że tą surówkę można potraktować dobrą oliwą, olejem zamiast śmietanym. Też smaczne, wypróbowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uu
nie wiem :o mi sie jakos surowka z selera (czy tego typu surowki ze startych jarzyn i puszkowych) nie kojaza z uroczystym obiadem W OGOLE. takie surowki to typowa nieuroczysta stolowka w porzedszkolu ew. wczasowa. w kazdym razie powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bmz
szybka,smaczna,efektowna ,podajemy na wesela imprezy itp.seler ze słoja krojony odcisnąć z zalewy dodać jabłko starte na dużych oczkach ,mandarynki pokrojone z puszki-parę odłożyć do dekoracji- i wymieszać z majonezem,do smaku cukier i sól

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni___
mam selera świeżego, wędlinę drobiową, jajka, majonez noi to wszystko. wyjdzie z tego dobra sałatka? aha, chciałam ten seler ugotowany dać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ugotowany to chyba nie bardzo
bo on wtedy taki troche bez smaku jest, ale wędlia pokrojona w kostke, do tego jajka na twardo, majonez i ... nie wiem ... może ogórek konserwowy... coś takiego ostrzejszego w każdym razie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×