Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość alkaasdf

Czy na NALESNIKI nadaje sie zsiadle mleko???

Polecane posty

Gość alkaasdf

prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alkaasdf
??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sucharek jeden
nie bo naleśniki będą się rozwalały na patelni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alkaasdf
facetem jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sucharek jeden
kobietą i to kucharką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alkaasdf
no bo juz sie martwilam, ze facet i wie lepiej;) :o a co do SMAKU nalesnikow, czy bedzie jakas odczuwalana roznica???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alkaasdf
??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mleko zsiadłe mleko
Jak mi się zsiadło mleko to owszem robiłam naleśniki i były bardzo smaczne. Po kilku testach robię to tak, że nie dolewam w ogóle wody (jak to się robi przy naleśnikach ze słodkiego mleka), i jednak lepiej się trzymają jak dać trohcę więcej jaj niż zwykle. Zależy od oprci jaką chcemy robić - ja jak normalnie daję jedno to dorzucam drugie, a jak to porcja na zwykle 2 jaj to daję trzecie, gdy mleko jest kwaśne. Ja tak często wykorzystuje mleko, które się zsiadło, a nawet takie, które jeszcze nie jest w pełni kwaśne, ale już widać, że się nie przegotuje. Takie naleśniki trzeba zrobić trochę gęstsze i smażyć grubsze, bo kwaśne mleko nada im lekkości. Nie polecam robić z tego naleśników cieniutkich, że świat przez nie widać, bo rzeczywiście mogą nie trzymać formy. ;-) Z kwaśnym mlekiem można też zrobić takie wspaniałe, wielkie drodżdżowe racuchy. Pycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faceci sa lepszymi kucharzami
bo siebardziej przykladajado gotowanai :P akobiety robiato szybko na odwal sie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mleko zsiadłe mleko
Różnica w smaku jest minimalna, pewnie wyczują ją tylko Ci co się doszukują. Zapewniam, że z każdym nadzieniem będą równie smaczne co naleśniki na słodkim mleku. Ja to wupróbowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mleko zsiadłe mleko
O! witamy niedopieszczonego z rana Pana ;-) To, pa, idę dopieścić swojego Pana, bo też będzie się snuł taki sfrustrowany przez całą niedzielę. Pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda kuchareczka
kiedys maklowicz do nalesnikow dodawal maslanki. moja mama poszla jego sladem i postanowila nam zrobic nalesniki z maslanki... no coz, wyszla jedna wielka papka na tej patelni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mleko zsiadłe mleko
Nie odbierz tego jako złośliwość, ale mama ma chyba taki sam "talent" do gotowania jak i Ty. Na tym topiku o rosole to wg twojego opisu to robisz zupę jarzynową a nie rosół. Chyba i tak się obrazisz, ale nie umiem tego inaczej napisać. Ja juz robiłam naleśniki i z maslanki i z kefiru (jak miałam nadmiar) i wychodziły dobrze tak jak z kwaśnego mleka. Tylko z jogurtu jeszcze nie robiłam. Ale każdy ma inne talenty, nie wszyscy muszą gotować. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakk
alkaasdf---> A To zle, ze "facet wie lepiej"? Mezczyzni sa lepszymi kucharzami :D faceci sa lepszymi kucharzami---> Niby racja. ALe jak gotuja raz na jakis czas to moga sobie powydziwiac... A jak kobieta codziennie musi, t robi szybko i na odwal, by mezusiowi pod nos podstawic cieple zarcie jak z pracy wroci :D co do tematu: Ja do nalesnikow daje tylko mleko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakk
a smietany dodaje do ciasta nalesnikowego, tylko jak robie placuszki z jablkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×