Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość faworkowa

faworki

Polecane posty

Gość faworkowa

moze ktos sie podzieli na przepis na dobre faworki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wlasnie dzisiaj zrobilam, przepis wzielam z blogu www.mojewypieki.blox.pl, tylko ze nie mialam spirytusu i smietany dalam wiecej bo z iloscia co bylo w przepisie nie chcialo sie polaczyc, nastepnym razem dodam tez troche cukru do ciasta, bo sam puder to dla mnie za malo, nie sa zbyt slodkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 żółtek, 3 jajka, 1 łyzeczka proszku do pieczenia, 1/2 łyzeczki soli, 1 łyzeczka cukru, 1 łyżka bandy (albo spirytusu) i ok 36 dag mąki (tyle ile zabierze tzn przy zagniataniu dosyć twarde ciasto jak na makaron). Po usmażeniu na głębokim tłuszcu można zamiast cukrem pudrem posypać miałką solą - pyszne do piwa i ciekawa odmiana. Te chrusty (faworki) są suche a raczej trzeszczące, chrupiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faworkowa
no i zrobilam sa pyszne polecam na kg maki dalam 10 jajek(8zoltek i 2 cale), pol kubka smietany i pol kubka jogurtu nat, 2 lyzki wodki wyszly z tego 2 duze miski akurat na dzisiejsza impreze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hop do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hop do góry
no kobietki podzielcie się dobtym sprawdzonym przepisem:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość francuskie ciasto
To zależy czy lubisz cienkie chrupiące - zrob te od czarnobrewy - jeśli grubsze i nie takie suche - zrób wedłyg tego drugiego przepisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co myślicie o faworkach na piwie? dostałam przepis od Teściowej:-D, ale jakoś nie mam przekonania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cynek
[zgłoś do usunięcia] czarnobrewa (czarnobrewa9@interia.pl) 6 żółtek, 3 jajka, to w kocu 6 jajej czy trzy żółtka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cynek----------> 6 żołtek i 3 jaja, czyli w sumie 9 żółtek i i 3 białka:-P zrobiłam te faworki z przepisu Teściowej na piwie- wyszły pyszniutkie:-) więc gorąco polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×