Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

Gość deli26
moja mała śpi w swoim łóżeczku i w dzień i w nocy. A dzisiaj przespała bardzo ładnie od 21 do 2:30 i od 4:30 do 8:30, wiec nawet jestem wyspana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deli - ja odkąd mala jest tylko na piersi tez się wysypiam, nawet jak wytnę przerwy na karmienie to mi 7-8 godzin wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratulacje dla nisi!!! z moim malym nie mam wiekszych problemow, placze tylko jak chce jesc, a je dosc czesto i dosc duzo, nie wiem gdzie on to upycha jak taki maly orzeszek jest tylko.. a cycki to mam ogromniaste, saczy mi sie z nich bez przerwy, bola i wygladaja jak z silikonu. odkad urodzilam urosly mi o 2 numery! przed ciaza mialam a, w trakcie b a teraz duze c, w porywach do d! maly zaczyna ssac a z drugiej piersi leci mi strumieniem! musze troche wycisnac na pozniej no bo nie dam rady.. lece papa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musze sie pochwalic, ze w 20 min wycisnelam 60ml z obu piersi! maly ma dzisiaj 9 dni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa - to nieźle masz tego pokarmu! Ja mialam przedwczpraj nawał, piersi jak kamienie takie twarde a bolały jak cholera! I próbowałam odciągnąć laktatorem, ale normalnie nie miałam sił pompować. Ale mój żarłoczek w nocy budził się co godzinę i rano już miałam w miare miękkie cycki. Pokarmu mam dosyć i tez mi leci z drugiej piersi jak karmię:) Widzę, że generalnie mamy grzeczne dzieciaczki:) Mój spi już godzinkę, ale szykuje się odkurzanie, więc mam nadzieje ze sie nie obudzi:0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koteczek - ja na jej miejscu bym zadzwoniła albo poszła do lekarza. Krew w moczu to raczej nic dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mar1
Super ,że Nisia urodziła już doczekać się nie mogła.Ja po badaniu na ktg nic nie wyszło , i wszystko pozamykane od dołu więc czekam dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was kochane :) Chciałam Wam narazie tylko napisać, że w końcu jesteśmy w domku :) całe i zdrowe! Dziękuję za wsparcie! siostra mi drukowała kafe i prawie jestem na bieżąco i miło mi na sercu było jak czytałam pozdrowienia od Was! jak znajdę siłę napiszę więcej! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli26
mam pytanie będziecie szczepić na rotawirusy? cena za 2 szczepionki to 600 zł, nie wiem co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magslom
Witajcie, uzupełniam tabelkę :P MAMUSIE 01.Milianna........ 04.09..(29.09)cc.............3500...53...Szymek 02.Gandziulka.....11.09..(22.09)cc....10:30....3320...54 ....Julia 03.MlodaMamusia.17.09..(07.10)......11:52....3770...54.. ..Bryan 04.emi81...........29.09..(10.10)SN.............380 0...55....Czarek 05.Artigiana.......30.09..(10.10)CC....10:35...3600....5 4...Blaneczka 06.Paula01.........02.10..(27.09)SN.............440 0...62....Franek 07.Natalie86.......03.10..(03.10)SN....20:08..3700....57 .... Mikołaj 08.78aga78........04.10..(......)............ .....4000...59... Milenka 09.kitka76 .....04.10..(24.10)SN.....22:35...3200...52.....Dominika< br 10.10.neea82.........05.10..(......)............3000. ...50.... Malwinka 11.Karo91..........06.10..(20.10)SN....15.55....3340...5 0.....Damian 12.pazdziernikowa mama.06.10(22.10).........2580....52.....Marysia 13.Mamamalwiny..12.10..(17.10)SN...01:50...3600.... 54.....Kajetan 14.ProVitamina....12.10..(11.10)CC...02:10....3600....59 .....Patryk 15.deli26...........12.10..(12.10)SN...............4370. ...62......Natalia 16.magslom........15.10..(22.10)CC....04:38....3210....56......Hubert 17.falsa............16.10...(30.10)CC...02:51.....2670.. .49.....Oliver 18.Viola..........17.10..(......)CC....13:45.....2480... .50....Marcelinka 19.Goja27.10......18.10..(.....).SN....17:00.....3250... .53.....Wiktor 20.asia555.........18.10..(10.10)SN....21:50.....412 0....60. ...Wojtuś 21.dzagusia84.....19.10..(22.10)SN.....7.00.....3500.... 55....Oliwier 22.Kami25.........19.10..(18.10)sn....15.00....3050... 53...Michalinka 23.magdzikm...... 21.10..(27.10)......18:12....3710... 52...S........... 24.kamika_25......22.10..(21.10)......15;45.....3650...54...S......... 25.Nisia128........25.10..(20.10)CC....07.15.....3700...55...Tymoteusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja szczepilam, chociaz wiele osob mi mowilo ze szkoda kasy bo to nie wiadomo czy sie trafi na ten szczep wirusa czy nie, ale do cholera mam zalowac dziecku kasy...powiedzialam ze nie i koniec zaszczepie ityle. najwyzej pozniej chociaz bede miala na sumieniu ze staralam sie ja zapobiec... Pozdrawiam nowe mamusie. Moja kluska juz wazy 4500g i obwod klatki piersiowej i glowki jest wiekszy o 4 cm:) nie wiem ile wzrostu bo nie zmierzyli:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj spowrotem kami! moj ziutek spi juz bite 3 godziny i ani drgnie. R. zaglada mu pod kolderke i sie przyglada, no to ja sie pytam co robi a on, ze sprawdza, czy maly oddycha:) wstyd sie przyznac, ale tez tak mam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nisia - gratulacje! No i nastepna wskoczyla do drugiej tabelki:) Kami - dobrze wiedziec, ze wszystko u Was dobrze. Teraz cieszcie sie soba w domku. Dziasiaj u nas w miescie byla organizowana akcja sprawdzania, czy foteliki samochodowe dla dzieci sa zainstalowane dobrze. No i sie okazalo, ze nasz wymagal poprawy. Moze wiec to i dobrze, ze maly na swiat jeszcze nie przyszedl. Przynajmniej dal nam szanse naprawy tego. Uff.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwalimy sie, ze nam dzis po 9 dniach odpadl pepek - niczym nie przemywalam tylko uwazalam zeby byl suchy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa mój nr to 505106444 Znowu byłam dzisiaj na KTG i wsio ok. Lekarz mnie zbadał i jak sam powiedział nic nie drgnęło :-( Jutro mam termin i nie przewiduję się w nim wyrobić w zwiazku z tym dostałam ponowne zaproszenie do szpitala na poniedziałek. Powiedział, ze porobią mi badania, przedstawi mój przypadek szefowi i być może we wtorek cesarkę mi zrobią. Co do wywołania porodu to jak byłam w szpitalu to akurat dwie dziewczyny miały podawane kroplówki, obie po dwa razy co dwa dni i obie skończyły na cesarce :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny nie spieszcie sie tak z tym wywolywaniem porodu bo to niestety bardziej boli niz jakby skurcze mialy sie zaczac same..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie, co do pepka to tutaj tez sa takie zalecenia by niczym nie przemywac, nawet woda. Zdziwilo mnie to, bo o tym nie slyszalam. W sumie chyba nie ma az takiego znaczenia, ktora metode sie wybierze skoro miliony dzieci byly ok na kazdej z nich. A co do wywolania, to ja wlasnie z powodu wzmozonego bolu nie chce. Bo wtedy bez epiduralu sie na pewno nie obejdzie. No wlasnie, Falsa, pytalam sie wczesniej, Ty nie mialas epiduralu przed cesarka? Bo z tego co opisywalas to przez ogromne bole przechodzilas. Jesli nie mialas, to czemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pażdziernikowa mama
cześć dziewczyny gratuluję nowym mamusiom:) Moja Marysia nie umiała w nocy zasnąć od 20.30 do 1 się męczyliśmy, to do cyca, to na ręce, to do kołyski cały czas płacz i oczywiście w końcu nie wytrzymałam i dałam jej butlę modyfikowanego:( i zasnęła. Jestem załamana. A już prawie 10 dni bez butli dawałyśmy radę:( Jeszcze jak czytam, że Wam mleko wypływa:( a u mnie nic. Cały czas mi się wydaje, że mam go za mało:(.Teraz od 5.30 na nogach mam dość, a ona cały czas wyje:(Mam ją dostawiać co 5 minut do piersi???? RATUNKU!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Październikowa mamo - u mnie wieczorem jest tak że wisi na cyckach dwie godziny i potrafi być nadal głodna, ale nie podaje modyfikowanego choćby mnie miało pokręcić z nerwów, bo wiem że przychodzi po tych dwóch godzinach moment gdy ona pada w sekundzie. A pijesz jakieś herbatki mlekopędne? Falsa - nie wstyd się przyznać.Ja też tak robię! Deli -ja nie bedę szczepić na rotawirusa ale nie dlatego że mi szkoda kasy, tylko dlatego że z doświadczenia wiem że te szczepionki są czesto gówno warte. Troje dzieci z mojej okolicy było w zeszłym roku szczepione i w ciągu 5 miesięcy od szczepienia zachorowało. Żadne nie było w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pażdziernikowa mama
piję herbatkę z hippa:( wiem , że z tym modyfikowanym to błędne koło, ale ona się po prostu zmieniła, dzisiaj cały czas chce być na rękach albo w wózku albo przy piersi. Ja należę do osób bardzo niecierpliwych i nerwowych, więc już płaczę jak tylko pomyślę, że tak będzie to teraz wyglądało:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) Gratulacje nowym mamusiom :):) Pazdziernikowa mamo - wiesz ja nawet nie kupilam mleka modyfikowanego bo wiedzialam ze bedzie mnie kusic, a tak to nie mam wyboru ;) Mi mleko czasem samo leci z cyca, musze jak najszybciej przystawiac malego do piersi bo jak nie to cyc sika mlekiem wokol, normalnie smiechu warte! Ale pomimo tego tez czasem sa takie momenty kiedy maly przez 2 godziny placze nie wiadomo dlaczego, tez idze do lozeczka, piec minut pozniej u taty na rekach, potem u mnie, potem do cyca przystawiam znowy itd... na szczescie nie zdaza sie to co nos, ale moge powiedziec ze co druga... Ja nie wiem co to jest to szczepienie o ktorym mowicie, tzn nie wiem jak sie tutaj nazywa.. narazie mam spokoj ze szczepieniami chyba jeszcze miesiac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny piszecie o rotawirusach kiedy ja 3 lata temu urodzilam nie bylo sluchu o tej szczepionce ale teraz jak bede miala drugie zaszczepie odrazu. moj michal mial 2 tyg jak zarazil sie rotawirusami, dziecko w noc schudło 0,5 kg a same wiecie ze dla takiego noworodka to duzo. u nas w szpitalu powiedzieli ze tutaj nie ma aparatury sprzetu karetka przewiozla malego do szpitala 20 km od domu. dziecko w ciezkim stanie w inkubatorze pod aparatura walczyl o swoje zycie. jak pytalam sie lekarzy czy bedzie dobrze mowili trzeba sie modlic. mały wyzdrowiał ale wiecie ze u niektorych dzieci konczy sie to smiercia. mój był silny i naszczescie skonczylo sie dobrze.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Gratulacje dla świeżo upieczonych mamusiek:)🌻 To kto jeszcze nie rozpakowany został?;> Ja jutro rano jadę do szpitala. Mój lekarz prowadzący powiedział, że mam świetne warunki na poród i zdecydował się na wywołanie porodu poprzez przebicie pęcherza płodowego. Boje się baaardzo;/ Pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oomartynqaoo -> Nie martw się tym. Skoro lekarz mówi że jesteś świetnie przygotowana to pewnie znaczy że szyjka macicy się \"spłaszczyła\"-a to najważniejsze. Przebicie pęcherza to formalność. Przy moim porodzie (pomimo tego iż trochę trwał) nie pękł sam pęcherz tylko go przebito. Przebicie pęchcerza tylko owa do góry!!!! Trzymam kciuki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trochę ucieło moją wypowiedz. zatem końcówka.... Przebicie pęchcerza tylko przyśpieszy poród. Głowa do góry!!!! Trzymam kciuki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka my nadal 2w1 :) widze że jutro kilka osób do szpotala się wybiera to może któraś z nas urodzi:). ciekawa jestem czy u mnie sie warunki na dole poprawiły czy nie? jak znam moje szczęście to nie, ale zaczynam się już bać o małego więc niech wywołują mam to w nosie czy bedzie bolec bardziej czy mniej, po prostu chce mieć to juz a sobą. jutro zacznę 42 tc to juz zdecydowanie za długo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×