Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nicollee

meldunek tymczasowy

Polecane posty

Gość nicollee

witam. od jakiegos czasu nie mieszkam w miescie w ktorym jestem zameldowana tylko wynajmuje mieszkanie w innym. z tego co wiem to powinnam sie zameldowac na pobyt tymczasowy ale co potrzeba do takiego meldunku, czy wlasciciel musi byc przy takim meldunku i czy musi wyrazic zgode. moze znacie jakies strony ktore o tym mowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musi byc właściel, musi mieć umowę najmu mieszkania, w Urzędzie Miasta musicie wypełnić takie druczki, ty swój , właściciel swój i wtedy panie w urzędzie dadzą wam taką umowę że jesteś zameldowana na czaS określony i data od kiedy do kiedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nicollee24
a jesli wlasciciel mieszka w niemczech i nie moze przyjechac?? moze byc jakas osoba do tego upowarzniona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to zależy kto jest wpisany w umowie najmu mieszkania, jeżeli np. mieszkanie jest na męża i żonę, to jedno z tych dwóch wystarczy żeby zameldować kogos w mieszkaniu ale jeśli jest tylko np. na męża to żona nic nie może zrobić i na odwrót

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nicollee24
no to kicha bo obydwoje sa zagranica i w tym roku nie beda w polsce:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nicollee24
mozemy i do tej pory tak bylo, ale jak sie tu mieszka pracuje chodzi do przychodni itp. to jednak meldunek to dobra rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam nikogo nie namawiam do złego i bezprawnego zachowania ale ja tam mieszakałam przeszło 2 lata w dwóch mieszkaniach i w obydwóch bez zameldowania. Zawsze możesz powiedzieć w chwili grozy że jesteś kuzynką, cioci i wujka nie ma a ty tylko czasami tutaj śpisz i pilnujesz mieszkania, jakby Cię ktoś zapytał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tzn. możesz spróbować i iść do urzędu i zapytać, czy da sie to jakoś załatwić ale znając bezduszność naszych urzędników wątpie czy coś da się zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nicollee24
juz mieszkamy tu rok, ale zawsze trzeba sie tlumaczyc np przychodni dlaczego nie mamy karty czipowej albo dlacezgo ksiazeczka ubezpieczeniowa jest z innego miejsca zamieszkania a nawet wojewodztwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lepiej niech nie idzie, bo zamiast pomóc to jeszcze jej jakąś kare wlepią ;) Bez meldunku tymczasowego da się żyć. Od 5 lat mieszkam bez takiego i jak na razie nikt mi nie robił z tego tytułu żadnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od 2000 r. mieszkam pod innym adresem niż meldunkowy i nigdy nei miałam z tego powodu problemów jak ktoś się czepia, to zawsze pytam, czy pani by mnie zameldowała u siebie, jakby mi pani wynajmowała? I rozmowa na tym się kończy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenagorzynik
Mieszkam u męża w mieszkaniu ,gdzie nie jestem zameldowana.To mieszkanie dostał ze spółdzielni mieszkaniowej, tylko pod warunkiem, że się ożeni,no i dostał.A teraz się rozstajemy po20 latach i chcę zapytać, czy naprawdę mąż może mnie wyrzucić czy nie tak prędko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×