Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość usiu

Jak przyrzadzic smacznie zeberka?

Polecane posty

Gość usiu

Wlasnie dzisiaj maz mi kupil caly kg bo mial"smaka"...Znacie jakies fajne nietypowe przepisy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wieczorem lub parę godzin wcześniej: podzielić żeberka na porcje zrobić marynatę: - olej - łyżka musztardy - sól - pieprz - odrobina majeranku - 2 ząbki czosnu wyciśnięte Marynatą natrzeć żeberka i zostawić na noc lub parę godzin w lodówce. Godzinę przed podaniem: ułożyć żeberka w rękawie do pieczenia, na każde dać kleks żurwainy, zapiekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usiu
mniam...przepis wyglada na "smaczny".Juz ide marynowac tylko nie wiem czy mam rekaw...A mozna w piekarniku na blasze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze byc naczynie zaroodprone - lub, od biedy, blacha przykryta folia aluminiowa - inaczej zurawina sie sfajczy zbyt szybko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usiu
Dzieki Ci dobra kobieto,rekaw znalazlam.Czy beda pasowaly z surowka z selera? Czy pod koniec pieczenia rekaw otworzyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym zjadla z tym selerem ;) A co do otwarcia rekawa - czasem rozcinam, zeby sie jeszcze odrobine podpielko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja jeszcze polecam przyprawę Kamisa do zeberek z miodem. Rewelacyjna jest. I ja jeszcze dusilam żeberka natarte solą czosnkiem, ziołami z cebulą, tez pyszota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przypomniało mi się, że dawno nie robilam żeberek w kapuście, a to żarcie, że palce lizać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy wy jakoś - nie wiem - obieracie żeberka z tłuszczu przed robieniem? Moja siostra kiedys w ramach eksperymentu zrobiła żeberka w kapuście i było to tak obrzydliwie tłuste, że po prostu w kosz poszło wszystko, a nam obu uraz do żeberek pozostał :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żeberka bez tłuszczu to suchar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo to trzeba kupić ładne żeberka - czyli takie z końca żeber, prawie bez kości i tłuszczu - większość to czyste mięso nie ma problemu z wyciąganiem kości i tłuszczem, a smaczek żeberek jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żeberka w kapuście mięcho podzielić na kawałki (po 2 kości żeberka) mocno przesmażyć na smalcu w osobnym garze trzeba ugotować kapuchę kiszoną, wcześniej ją opłukać z nadmiaru kwas i poszatkować, dodac listek laurowy, ziele angielskie, kostki grzybowe z Knura ;) wszystko razem do gara, namoczyć grzyby w rondelku jak kapucha jest miękka dodać przesmażone żeberka, wymiąchać, zalać wodą z grzybami i dusić niam a jak chcesz bardziej wymyślnie to wejdź na czarna oliwkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robię prościej ;) obsmażam podzielone żeberka, dorzucam cebulę i czosnek, zmażę do zeszklenia. Potem wrzucam naprzemiennie porcję kapuchy kiszonej i porcję kapuchy żywej, liść laurowy, ziele, grzyby suszone i tak ze 2-3 warstwy. Zalewam to szklanka wody, posypuję wegetą i duszę z godzinę, może krócej, mieszam i jeszcze trochę duszę. Mniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A robiliście może żeberka z miodem akacjowym? Jadłam kiedyś i sa przepyszne. Niestety, ale nie wiem jak sie takie przyrządza, bo miałam ochotę jeść kiedyś w restauracji. Swoja droga nie pamiętam dokładnie gdzie to było. A może znacie jakieś miejsca, gdzie podaja coś w tym stylu? Chętnie bym się przeszła na coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×