Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość klarusiaaaa

Takie słodkie kluski co polewa się masłem i cukrem - co to jest, jak się robi?

Polecane posty

Gość klarusiaaaa

Jadłam w szpitalu i są pyszne nie wiem czy to są tzw. leniwe kluski? zna ktoś przepis lub nazwę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarusiaaaa
Nie, nie to nie kluski na parze, to takie małe kluski jak śląskie z dziurką tyle że nie okrągłe i bez dziurki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja tam
może leniwe z serem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghh
leniwe robi się je z tqarogu i ziemniaków z cukrem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może pierogi leniwe? Ciasto z twarogu, mąki i ziemniaków, podłużne cięte skośnie kluski gotuje się w wodzie. Ja to uwielbiam na słono, ale niektórzy to słodzą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarusiaaaa
dzięki!! JUPIII

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarusiaaaa
ZNalazłam przepis i pisze, że twaróg i ziemniaki trzeba zmielić przez maszynkę do mięsa - a jak się nie ma to co można zrobić? zagnieśc widelcem hmm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że się da - tylko oczywiście będzie to wymagało od ciebie więcej pracy. Chodzi po prostu o to, że masa ma być gładka i jednolita, bez grudek ziemniaków i sera. Ugotowane ziemniaki możesz spróbować na tarce z drobnymi oczkami zetrzeć, jeśli masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarusiaaaa
Tarkę mam :) zastanawiam sie jeszcze jak odmierzyc 0,5kg ziemniaków i twarogu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jest opcja takiej praski do ziemniaków i sera - niedrogi sprzęt, wygląda trochę jak wyciskarka do czosnku, tylko większe oczywiście. Narobiliście mi smaku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja tam
robię bez ziemniaków ser zmielony lub taki gotowy twarogowy , rozbić widelcem żeby było jak najmniej grudek, wbić jajo, szczyptę soli i dodawać tyle mąki ile się zmieści żeby nie było lepiące ani zbyt twarde, pózniej tylko formować wałek kroić na ukos i ugotować polać masełkiem z bułeczką, posłodzić, moje dzieciaki się zajadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odmierzyc na oko ;) W naszym przepisie jak pamiętam było 2/3 sera na 1/3 ziemniaków, ale są różne. Im więcej dasz ziemniaków tym wychodzi twardsze zdaje się. Jeeju, mnie tez smaka narobiła!! :D Chyba będą jutro na obiad!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarusiaaaa
Mam nadzieję że mi wyjdą, zrobie na oko nie wiem ile tego wyjdzie z kostki sera ale mam nadzieję, że na dwie dupki wystarczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×