Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ooooooooooooooooo3

ILE TRZEB KASY NA WLASNA DZIALALNOSC?

Polecane posty

Gość ooooooooooooooooo3

chodzi mi odzialalnosc ksiegowa rachunkowa jakies biuro rachunkowe ile trzeba kasy by takie cos zalozyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeżeli chodzi o wyposażenie
to 5000 zł na początek wystarczy komputer pewnie masz, oprogramowanie księgowej trochę kosztuje, drukarka, skaner, biurko art. biurowe itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooooooooooooo3
mam 10 tys i wszytsko co trzeba procz oprogramowania no to jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeżeli chodzi o wyposażenie
no to do roboty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooooooooooooo3
tylk nie mam doswiadczenia za bardzo ale jakbym znalazla druga osobe co je ma to ona doswiadczenie i iwedze a ja kase i chec nauki to moze cos by wyszlo???? jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czemu nie skorzystasz
z pomocy urzędu pracy.... ja wypełniłąm wniosek i dostałąm 12 tys.... właściwie od ręki..... tylko przez rok musze malilem wsyłąć im, dowody wpłat za zus..... jestem bardzo zadowolona, kupiłam sobie sprzęt i oprogramowanie i stronkę w necie zamówiłam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooooooooooooo3
tylko ja mam wyzsze wykszatcenie i nic poza tym rok pracy w dzidzinie finansowej ale nie w ksiegowsosci a co z uprawnieniami i takimi tam???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooooooooooooo3
a o co chodzi z tymi wnioskami tak dokladniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość per aspera ad... acta
Kompa kupisz za mniejsze pieniądze niż 5000, ale oprogramowanie jest cholernie drogie. Komplet do rozliczania różnych typów działalności (zajrzyj na stronę Insert) kosztuje sporo. A do tego dołóż sobie wersję profesjonalną MSOffice (wersja kompletna, pudełkowa kosztuje bardzo drogo. OEM i jego mutacje nie ma pozwolenia na używanie zarobkowe)), a tego co teraz promują w różnych miejscach nie wolno używać w celach zarobkowych (vide-ograniczenia licencyjne). Możesz użyć znacznie tańszego LeftHand działającego pod Linuxem (ten system jest bezpłatny) wraz z OpenOffice (też darmowy). Przyda się też stałe łącze do neta. To tyle na początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czemu nie skorzystasz
idź do urzędu pracy i spytaj..... tam ci wszystko wytłumaczą, musisz się tylko zarejesrtować jako bezrobotna i powiedzieć, że chcesz założyć firmę......pani da ci wniosek, wypełnisz i po miesiącu masz pieniążki na kącie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooooooooooooo3
tylko ja mam wyzsze wykszatcenie i nic poza tym rok pracy w dzidzinie finansowej ale nie w ksiegowsosci a co z uprawnieniami i takimi tam??? poza tym mam kompa i stale lacze od netu a o co chodzi z tymi wnioskami tak dokladniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czemu nie skorzystasz
o tu masz taki wniosek do sciągniecia np " wniosek o przyznanie bezrobotnemu środków z FP na podjęcie dział.gospod..doc " http://www.pup-chelm.samorzady.pl/?a=46

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooooooooooooo3
tylko ja mam wyzsze wykszatcenie i nic poza tym rok pracy w dzidzinie finansowej ale nie w ksiegowsosci a co z uprawnieniami i takimi tam??? poza tym mam kompa i stale lacze od netu a o co chodzi z tymi wnioskami tak dokladniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest cos takiego jak dotacja dla osob bezrobotnych na rozpoczecie dzialalnosci gospodarczej. Rejestrujesz sie w urzedzie. Skladasz wniosek u mnie tez trezba napisac biznespolan (nie wiem jak w innych urzedach). Ja rozpatruje taki wniosek do 30 dni i otrzymujesz ok 13 tys. na rozwoj firmy (kwota moze roznic sie - zalezy od urzedu, u mnie jest 13.). Jest to bezzwrotna dotacja pod warunkiem ze bedziesz prowadzij ja minimum 12 miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeżeli chodzi o wyposażenie
aby otrzymać dotacje unijną poprzez urząd pracy, musisz miec status bezrobotnego, wystąpić do nich z wnioskiem i zrobić biznes plan, jeżeli komisja ci go zaopiniuje pozytywnie, to posyłają cie na kursy, które trwają co najmniej miesiąc, potem czekasz aż komizsja ponownie się zbierze i będzie obradować nad tym komu przyznać dotację, bo jego pomysł dobrze rokuje a komu nie. Od czasu złożenia wniosku do wpływu kasy na konto trochę czasu upływa i na pewno nie jest to miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooooooooooooo3
a co jesli firma sie nie rozwinie to ci sie stanie z ta otrzymana kas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karizma
Musiisz oczywiscie znalesc jakis lokal, a to tez duże opłaty, pozatym zgłaszasz działalnosc do urzedu to tez opłaty.Musisz miec ok 20 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musisz wywiazac sie z warunkow umowy ktora podpisujesz. jesli nie bedziesz prowadzic dzialalnosci 12 miesiecy bedziesz musiala oddac kase plus odsetki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeżeli chodzi o wyposażenie
przez rok musisz ją utrzymać, przez 2 lata masz ulgę w opłatach zusowskich 30% średniego wynagrodzenia. Po roku jak firma plajtnie (czego ci nie życzę) możesz ją zamknąć i kasy nie musisz oddawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aldddld
Nie wiem, czy ktoś bez wykształcenia kierunkowego może prowadzić biuro księgowe. Obawiam się, że nie. Czy zdajesz sobie sprawę, ze bierzesz na siebie odpowiedzialność za prawidłowe prowadzenie ksiąg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czemu nie skorzystasz
eeee tam gadacie, u mnie żadnych kursów nie było, było jedno spotkanie po przyznaniu dotacji z panią która mówiłą, o kontaktach z klientami, psychologii itp, trwało z 2h może..... a szkolenie to można sobie wcześniej załatwić..... dają 1200zł, dobrze to wygląda we wniosku podobno, ale ja nie zdązyłam.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie nie ma zadnej komisji. Najlepiej byloby gdybys poszla u siebie do urzedu i zapytala jak to sie tam odbywa. U mnie rozpatruje sie to indywidualnia. I powiem jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooooooooooooo3
przeciez skonczylam studia o kierunku ekonomia specjalnosc rachumnkowowsc nei mowie ze nie mam wyksztalcenia tylko dosiwadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cos mi sie namieszało :/ u mnie w urzedzie nie ma zadnej komisji. rozpatruje wnioski indywidualnie. bywalo ze trwalo to tylko tydzien wiec realizacja szybka. podejdz do siebie do urzedu i zapytaj jak to wyglada. a skad jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeżeli chodzi o wyposażenie
no to uproszczono procedury albo mój urząd pracy taki nadgorliwy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aldddld
No to spoko. Biura dyktują zdzierskie stawki, jak podasz niską, znajdziesz klientów. Zacznij od pochodzenia po stronach konkurencji. Podzwoń i popytaj o stawki. Najdroższe będzie oprogramowanie, to będzie kilkanaście tysięcy co najmniej. Ale musisz też pomyśleć o swojej stronie i jakieś reklamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czemu nie skorzystasz
no fakt ale ja bym uważałą z tą księgowości..... ja mam strego księgowego z 30 letnim doświadczeniem.... a np, zapomniał mi powiedzieć, że żeby odliczać koszta z danego roku to trzeba mieć przychód..... ale się wściekłam.... a on po prostu zapomniał o tym przepisie, ja firmę zakłądałam na koniec roku i nie miałam przychodu...... ale koszta były duże..... tak, że ja bym po studiach samych nie ryzykowała..... lepiej zatrudnij się gdzieś i zdobądź to doświadczenie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×