Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bonita861

Karkówka w całości!! PRZEPIS

Polecane posty

Gość Bonita861

Mam świetny przepis na karkówke :) 1. Jedna duza karkówka w całosci 2. Główka czosnku 3. Przyprawa do mięs 4. Przyprawy: Cebula, liść laurowy, Harissa ( sypki czosnek, papryka chilli, kolendra, kmin rzymski) / czarny pieprz (jeżeli nie mamy harissy. 5. Oliwa 1. Masło/ margaryna (zależy od gustu) 2. czosnek (rozduszony w wyciskarce) 3. Sól 4. Przyprawa do zup, Vegeta/ Warzywko/ Delikates ------------------------------------------------------------------------ Przygotowanie: Duża karkowke zmaltretować pięściami, nożem/wykałaczką do szaszłyków. Po tym, mięso bedzie bardziej miekkie. Ponakłówac cały kawałek wykałaczką, poczym oblać je i wmasować oliwę z czosnkiem (moze być oliwa aromatyzowana czosnkiem), przyprawic solą pieprzem/harrisa, i wszystkim na co mamy ochote. Kładziemy do brytwanki na gorący olej, każdą ze stron podsmażamy ok. 4-5 minut by sie zarumieniła, po czym zalewamy ok 2 szk wody. Doglądamy karkowke ok 2godz, wciąż podlewając woda. Gdy karkowka bedzie miekka robimy SEDNO! Masło czosnkowe które nada karkowce niepowtarzaly smak! Masło/ Margaryne kładziemy do miseczki, dodajemy zielonej przyprawy do zup i soli, wszystko ra musimy dokladnie wymieszac (ja robie to w lateksowych rękawiczkach). Wkładamy zrobione masło do lodowki by stwardniało. Gdy podamy gorącą karkówke, na każda porcję kładziemy łyżeczke zimnego masła, które wnet sie roztopi. Mmmmmm SMACZNEGO!!! ____________________________________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bonita861
Przepraszam że mi to umknęło, oczywiście do masła dodajemy zmiażdżony czosnek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onager
dzięki , szukam czegoś ciekawego na imieniny , wypróbuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malysz
super przepis, bylo bardzo smaczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora1985
co dodajemy do masla? co to jest to jest ta zielona przyprawa do zup i soli? bo nie czaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyle, że cała karkówka waży ze 4 kilo, kto zje tyle mięsa ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W życiu nie kupiłam karkówki większej niż 2,5-3 kilogramy, po upieczeniu/grillowaniu/sraniu/ dużo mniej... Nie wiem po co w ogóle zabierać głos, skoro się ma takie newsy do przekazania. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co Wy opowiadacie
Całą karkówkę bez kości kupuję często - nie większą niż 2 kg, najlepiej jak trafię taką ok 1,6 kg - młode smaczne mięsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też kupuję karkówke
góra 2 kg, bo taka 4 kg to chyba z bardzo starej maciory :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mp69
mamy była najlepsz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mp69
nikt juz mi tej tajemnicy nie zdradzi :( a wasze fajne,ale to robi sie znacznie prościej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jutro na obiad...
Ja karkówke robie w rekawie a kupuje taka na dwa obiady dla dwoch osob wiec gora dwa kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karcze a karkówka czy to samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak to to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość friti
jak dla mnie bomba , smakowało :D polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fraux
Fajny przepis, jeszcze nie miałam w rekach przyprawy Harissy.. Wiec tez ciekawi mnie ona..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda ciotka
ja robie tak Nacieram karczek (około1,30kg) przyprawami kładąc nacisk na czosnek i majeranek niech poleży w lodwce w zamknietym naczyniu Następnie wlewam oliwę około 100g obtaczam mięso i dolewam 100g wody przykrywam pokrywką i do piekarnika na 1,5 godziny w temp. 250 stopni. Wychodzi soczysta i kruchutka. l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i najlepiej jeszcze karkówkę podczas pieczenia oblewać tą wodą która cieknie, bo wtedy jest miękka i soczysta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×