Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zuzannazmodrymioczami

czy można mieć legalnie dwie firmy?

Polecane posty

Gość zuzannazmodrymioczami

Witam!!! Chciałabym się dowiedzieć, czy można mieć legalnie dwie firmy, różnie opodatkowane? Wiem, że najoszczędniej jest włączyć działalność do firmy już istniejącej, jednak z pewnych względów nie chcę tego zrobić. Firma jest zarejestrowana tylko na mnie ( jestem indywidualnym przedsiębiorcą) i jestem panną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość możesz mieć nawet 15 firm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzannazmodrymioczami
druga firma na początku miałaby bardzo małe dochody pewnie byłaby na ryczałt... biznes MLM ktoś się orientuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mozna wybrac dwoch rodzajow opadatkowania i bierze sie pod uwage podstawowe zrodlo dochodu w danej firmie ,jaki rodzaj uslug ma byc glowny przy tej dzialanosci,na ryczalt to mozesz wynajac sobie wlasne powierzchnie i nie wliczad do dochodu jak nie stanowia majatku firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzannazmodrymioczami
Dziękuję za tą odpowiedz, jednak nie jestem pewna, czy ją rozumiem... Powiem więc bardziej szczegółowo: firma istniejąca prowadzi obecnie 2 rodzaje działalności zajmuje się turystyką i sprzedaje takie części do kominów. Chciałabym zacząć biznes MLM ( czyli sprzedaży bezpośredniej) tak, aby nie łączyć jego z istnejącą już firmą, rozliczać się osobno, jeśli się da. Co więc mogłabym zrobić? Może pit 15 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzannazmodrymioczami
bo początkowo dochody nie będą duże.. chcialabym głównie na początku inaczej to rozliczać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×