Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość staraczka....-

wyniki badan

Polecane posty

Gość staraczka....-

czy ktoś robił badania hormonalne, mam takie wyniki: LH-8,28 , FSH-4,89, estradiol:62,84 , PRL:11,70, TSH:3,95!! a wasze jakie były , wizytę mam dopiero pod koniec tygodnia i bardzo sie boje ze mam złe wyniki:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zalezy w ktorej fazie cyklu mialaś robione badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staraczka....-
miałam robione w 8 dniu cyklu, wcześniej brałam luteine na wywołanie miesiączki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
LH w górnej granicyFSH okESTRADIOL okPROLAKTYNA okTSH nie wiemWiecej Ci lekarz powie....bo głowy nie dam uciąć, że sie nie myle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TSH wysokie jak na młodą, podejrzewam osobę. W ogóle wysokie. Kiedyś mieściłoby się w granicach normy, ale teraz normy zostały obniżone. Masz niedoczynność tarczycy moim zdaniem. O innych nie mam zielonego pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staraczka....-
do ,,jestem deską przegrałam życie" nie chce zeby mi ktos doradzal tylko sie pytam czy ktos moze robil takie badania dla porównania wyników, a do lekarza ide tylko czekam na wizyte!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ok, google mi wyrzuciło, że norma dla TSH to 4 jednostki....czyli masz w górnej granicy......ale zdaje mi sie, że jakby była niedoczynnosc, to by było znacznie wieksze.....śpij spokojnie,a reszte Ci powie lekarz 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staraczka....-
a jakia jest norma TSH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norma TSH u dorosłych 0,3 - 3,0 mU/l, u noworodków w 4. dobie poniżej 20,0 mU/l A niektórzy lekarze uważają, że jeszcze niżej. Stąd pewnie Twoje problemy i nick "staraczka".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi wyrzuca taka norme:0,4-4,0)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4,5-20 niedoczynność niskiego stopniaNie ma chorej tarczycy, nie strasz jej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staraczka....-
teraz to juz naprawde zaczynam sie martwic:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
\'TSH wysokie jak na młodą, podejrzewam osobę. W ogóle wysokie. Kiedyś mieściłoby się w granicach normy, ale teraz normy zostały obniżone. Masz niedoczynność tarczycy moim zdaniem. O innych nie mam zielonego pojęcia.\'Nie doczytałam tego posta Muszti.....hmmm....no w necie podają w każdym razie te stare normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staraczka....-
Ja znalazłam takie normy: 0,27 do 4,20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz pozdro... z tymi normami, to różnie mówią... Część lekarzy twierdzi, że zostały obniżone z wiadomych względów... Ale mój lekarz też twierdzi, że jak wynik zbliża się do 4, to trzeba koniecznie podjąć działania. A Ty Autorko nie martw się, to nie jest aż tak dramatyczny wynik, ale moim zdaniem niedoczynność, co przy staraniu się o ciążę nie rokuje chyba dobrze. Idź na ciąże, tam dziewczyny na pewno wiedzą co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie denerwuj sie tylko cierpiliwie czekaj na wizyte;) Na pewno nie jest tak,. że czegoś masz drastycznie za mało, albo za dużo. Nie pekaj, bedzie dobrze;)🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musztarda dobrze gada, załóż temat w dziale ciąże i macierzynstwo....ja nawet nie wiedzialam, że TSH może mieć cos wspolnego z ciążą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matylda, nie wprowadzaj dziewczyny w błąd. To nie jest wynik w normie, szczególnie, jeśli stara się dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co Ty gadasz....ja miałam niedoczynność 9,6 i zaszłam w ciąże...teraz się leczę...nie strasz dziewuchy...niech idzie do lekarza endokrynologa na wizytę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Normy, sroromy:O W internecie to sobie każdy może napisać, co chce:O Sory, ale moja babcia ma niedoczynność tarczycy i dzieciów jak mrówków:classic_cool: Moja mama tez ma niedoczynność, a chwili zapomnienia i na świecie pojawiła się taka niedorobiona deska jak ja:O Weź nic nie czytaj, tylko idź do tego lekarza!😠 Moim zdaniem wszystko jest ok, niepotrzebnie się wkręcasz. Najbardziej hormony szwankują od stresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drugim badaniem wykonywanym najlepiej, aczkolwiek niekoniecznie, w 1-3 dniu cyklu jest badanie tarczycy TSH. Warto tu wiedzieć, że normy dla kobiet pragnących dziecka powinna być w granicach 1-2, a nie jak to przeważnie widać na wynikach badań od 0,25 do 5,00. (Te drugie normy są podane dla osób dorosłych nie planujących dzieci.) Wszędzie i każdy lekarz tak twierdzi. To, że się zachodzi w ciążę, to zupełnie inna kwestia. Jedna zachodzi, innych 5 ma problem z tego powodu. Mam hashimoto, więc mi matyldo nie mów jakie są normy i kiedy podejmuje się leczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to dlatego jestes taka nerwowa i drobiazgowa...daj spokój z tymi wynikami...tak prawdę powiedziawszy to my nie mamy prawa ani diagnozować ani oceniać wyników badań ...od tego jest Endokrynolog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17:21 pozdro600 4,5-20 niedoczynność niskiego stopnia Nie ma chorej tarczycy, nie strasz jej. _____________________________________ ja miałam na początku 2.79 i musiałam zacząć się leczyć wynik nie powinien przekraczać 2..... poza tym istnieje duże prawdopodobieństwo, że bez podjęcia leczenia TSH będzie coraz gorsze. Teraz dziewczyna ma ok 4 za miesiąc moze mieć 5...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To Ty Matyldo diagnozujesz, cytuję: Powtarzam dobry wynik... Ja nie stawiam diagnozy, napisałam tylko, że myślę... I podałam normy jakie są wskazane. Na podstawie literatury i własnych doświadczeń z chorobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×