Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ona...26

Czy otwarcie prywatnego gabinetu psychologicznego ma sens?

Polecane posty

Gość ona...26

pytanie takie jak w temacie, dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona..26
tak o to pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona...26
hihi, a tak serio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno się da, bo ogólnie psychoterapia jest dość droga. Ale... musisz pamiętać o tym, że studia z psychologii nie uprawniają do bycia terapeutą. Pacjenci są teraz mądrzejsi i zdecydowanie wybierają osoby z przygotowaniem merytorycznym i zawodowym doświadczeniem. Więc jeśli brakuje Ci doświadczenia, to lepiej załapać się gdzieś do pracy jako psycholog, a zakładanie prywatnej praktyki odłożyć na później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona...26
chodzi o to ze niedługo kończe studia i nie wiem czy dalej iśc w tym kierunku, czyli robic jeszcze jakies kursy itd, czy moze zacząc mysle juz teraz o czymś innym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na serio to nie wiem. Problem w tym, ze na tym forum kazdy jest zarowno pacjentem, jak i ekspertem od rozwiazywania problemow wszelakich. Rady sa udzielane bezplatnie. Ich wartosc jest rowniez niewielka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona...26
ja wiem, ze nie uprawniją wkoncu to studijue,ale chodzi mi o to czy dalej w tym kierunku isc, czy w przyszłosci da sie zyc z takiej pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z każdej pracy da się żyć. Ale prawda jest taka - jeśli pacjent ma do wyboru 20-kilkuletnią terapeutkę z zerowym doświadczeniem zawodowym a starszego pana z doświadczeniem 30-letnim to wiadomo kogo wybierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale ten starszy pan z 30-letnim doswiadczeniem byl kiedys 20-kilkuletnim zoltodziobem bez doswiadczenia. Jakos te 30 lat przezyl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona...26
Gosiaczkowa zgadzam sie, ale uwierz mi, ze wiek jeszcze nie swiadczy o dobrym psychologu, poznałam takich , ze szkoda gadac, wogóle nie potrafia ludziom pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie, że wiek o niczym nie świadczy, ale oprócz papierów, doświadczenia, liczy sie też mądrość życiowa, a tego nabiera się tylko z wiekiem. Poza tym osobiście nie znam żadnego psychologa czy psychiatry, który po studiach rzucił się na zakładanie prywatnej praktyki. Najczęściej ludzie najpierw pracują w jakichś instutucjach, a później biorą się za działalnośc prywatną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciotka Matylda w papilotach
wiesz moze i ma sens tylko ze jak po tym boomie na psychologie ci wszyscy co sie na nia dostali i ja skonczyli pojda dalej sie ksztalcic i pootwieraja gabinety to bedzie na kazdym mozliwym rogu gabinet psychologa a swiadczyc uslugi bedziecie za darmo zeby tylko zlapac pacjentow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona...26
gosiaczkowa, ja to wszystko wiem, ale ja pisałam o przyszłości, ze niby kiedys tam i dlatego pytałam czy to ma sens, czy warto dqlej w to brnąc czy lepiej zajac sie czyms innym bo tak zastanawiałma sie nad otwarciem sali zabaw dla dzieci, choc tez nie wiem czy to ma rację bytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak wiesz to po co pytasz ;) :) Ale tak poważnie - masz możliwość i chęc robienia czegoś innego to rób. Sala zabaw dla dzieci to też fajny pomysł tylko musisz wszystko dobrze przeliczyć od strony kosztów. Ja jestem zdania, że w życiu mozna robić wszystko. Skończyły się już czasy, kiedy człowiek kończył pedagogikę przykładowo i do końca swych dni tylko pracował w przedszkolu. Teraz trzeba sie przekwalifikowywać i to kilka razy, bo tak się zmienia rynek pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×