Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

eudaiomonia

Czy w ciązy można brać Rennie i Manti ? Co polecacie na tą cholerną zgagę ??????

Polecane posty

u mnie pomagało ciepłe mleko...potrafiłam w nocy wstawć i jak sie napiłam to po kłopocie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na którymś zopakowań pisze ze jest dozwolone dla kobiet w ciązy i jateż stosowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie nic nie pomaga
a już, że pozbędziesz się odbijania, to raczej marne szanse>:O odbijanei towarzyszy mi od samego początku ciąży i nie sądzę by odpuściło, bo jestem już w 4 miesiącu i jest nadal, nawet jak napiję się wody:O takie uroki ciąży:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
co za ..... napisała że nie można, jest dowolone zresztą wystarczy zapytać gina, pomagaja też migdały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale te srodki tez nie pomoga bynajmniej mi nie pomagaly moze spytaj learza o leki na nadkwasote .nie mam pojecia czy sa dla ciezarnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
jest też stary alugastrin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie nic nie pomaga
mnie mdłości minęły z dnia na dzień na szczęście:) odoło 8 tygodnia, ale odbijanie niestety nie:( zaczyna się rano, a kończy dopiero jak zasnę:O wiem, ze nie pocieszam Cię tym co piszę, ale w końcu jakieś objawy ciąży muszą być;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jadlam rennie, mozna w ciazy go brac jesli nie zarzywa sie fenoterolu. Pomagalo mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okej dzięki za info pędze do apteki :-) nie umiem ani sie wyżygać nie umiem ani nie przechodzi - totalna porażka ... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kirysek
Ja tez nie moglam jzu wytrzymac, dusilam sie i malo brakowalo do omdlen, teraz biore czasami Rennie 1-2 tabletki dziennie i to nie zawsze,po prostu jak mocno zlapie.Jest bezpieczny, jest napisane na ulotce, ze pomaga na mdlosci ,zgage, niestrawnosc, wzdecia rozniez te podczas ciązy.Jest bezpieczny zawiera weglan wapnia, moj lekarz mi polecil.Lece po Rennie bo własnie mnie bierze ten cudowny urok ciazy;)Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość runa23
mi lekarz kazal brac rennie w tabletkach i pomagalo, manti tez pozwalal pic, mowil ze nie ma przeciwskazan, a dzis moje dziewczyny sa zdrowe jak rybki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przy pierwszej ciazy brałam na zgage KOMPENSAN tak mi zalecil lekarz prowadzacy ciaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W gazecie Mamo To Ja jest artykuł \"jak bezpiecznie leczyć sie w ciazy\" i apropo rożnych kłopotów żołądkowych piszą tak - Bezpieczne- rennie, maalox, alugastrin- te leki działają oslaniajaco na błonę śluzową żołądka. na nudności cocculine. przy biegunce lub poważniejszym zatruciu - nifuroksazyd. niewskazane- nie łykaj żadnych preparatów zmniejszających wydzielanie soku żołądkowego np Ranigast. Sa to leki o skomplikowanym składzie które rozłożone na proste związki chemiczne przenikają do wątroby dziecka. ta może nie poradzić sobie z przetworzeniem takiej ilości chemii i w efekcie wątroba płodu zostanie uszkodzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W gazecie Mamo To Ja jest artykul "jak bezpiecznie leczyć sie w ciazy" i apropo rozny klopotów żołądkowych pisza tak - Bezpieczne- rennie, maalox, alugastrin- te leki dzialaja oslaniajaco na blone sluzowa zaladka. na nudnosci cocculine. przy biegunce lub powazniejszym zatruciu - nifuroksazyd. niewskazane- nie lykaj rzadnych preparatów zmniejszajacych wydzielanie soku zoladkowego np Ranigast. Sa to leki o skomplikowanym skladzie ktore rozlozone na proste zwiazki chemiczne przenikaja do watroby dziecka. ta moze nie poradzic sobie z przetworzeniem takiej ilosci chemii i w efekcie watroba plodu zostanie uszkodzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renie mozna brac. Jednak moj lekarz ogólny nie poleca renie bo działa chwilowo a w rzeczywistości wzmacnia nawroty. Czyli nie leczy tylko chwilowo zalecza a następnym razem, z czasem może byc coraz gorzej...Mi pomagają jedynie pomarańcze, ale w większości wypadków zgagi raczej szkodzą więc nie polecam. Mięte jak najbardziej. Pomaga też mleko i DROŻDŻÓWKA !! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość p9
a wlasnie ze ja ogladalam program dla ciezarnych i tam mowili ze mleko daje krotka ulge a potem moze byc jeszcze gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek31111
chlebek suchy:) przetestowane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja przeczytałam ze mięta powoduje zgege, wzmaga ją i nie powinno sie jej pic. wystarczy poczytac o zgadze dobrze i o sposobach jej leczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćwiola
Z tego co wiem to mleko mimo że dużo osób pije je na zgagę tak naprawdę nie pomaga a wręcz przeciwnie, wraz z kwasami w żołądku zakwasza nasz organizm jeszcze gorzej, więc ulga jest krótkotrwała. Ja przegryzam migdały i nawet pomagają ale nie zawsze, w gorszym wypadku biorę jedną tabletkę manti, które pomaga natychmiast ale staram się radzić sobie głównie z migdałami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bralam gaviscon - mozna w ciazy. Ale i tak najlepiej pomagala guma do zucia. Fioletowa airvaves - czy jakos tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierwsza ciaze przezylam dzieki rennie . Bralam codziennie nawet kilka tabletek. Dzis druga ciaza i znow zgaga. Mleko pomaga na kilka minut rennie do nastepnego posilku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Każdy musi wypróbować co na niego działa. Mi rennie w jednej ciąży pomógł,w innej nie. W jednej mleko łagodziło objawy,w innej wręcz przeciwnie. Najbezpieczniej było jeść chleb z masłem i żółtym serem ☺️ ale już dodatek pomidora czy ogórka wzmacniał zgagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika

probiotyki sprobuj,

albo imbir do zucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vfgui

Mi lekarz zalecił Gaviscon jako bezpieczny. Pomagał, ale brałam tylko jak już nie mogłam wytrzymać. Mleko pomagało na chwilę, ale zimne z lodówki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×